17 січня – Всесвітній день дітей-винахідників

Спочатку питання. Чи знаєте ви, що об’єднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми. Щорічно більше 500 тисяч дітей та підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їхніх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

Сьогодні в усьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників. Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців – державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin) . Чудово, що свій перший винахід – пару ласт для плавання, які надягали на руки, – Бен Франклін винайшов у віці 12 років. Надалі він продовжив наукові дослідження і, провівши безліч експериментів, вніс неоціненний внесок у світову науку.

Деякі умовиводи вченого на багато десятків років випередили епоху. Франклін ввів позначення електрично заряджених станів «+» і «-», привів доказ електричної природи блискавки, в 1752 році запропонував проект блискавковідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла – гойдалки, в 1784 році винайшов біфокальні окуляри. І це тільки невелика частина винахідницької спадщини вченого.

Але повернемося до винаходів дітей. Юний співвітчизник Франкліна, 13 -річний Бенні Бенсон в 1926 році відправив свій ескіз на конкурс Державного прапора Аляски. Синій колір, що символізує небо і офіційну квітку штату – незабудку, зображення сузір’я Великої Ведмедиці і Полярної зірки привели хлопчика до перемоги. Безсумнівно, прапор Аляски і сьогодні виглядає дуже стильно.

А батут? Ідея його створення, здавалося б, лежала на поверхні. І ось в 1930 році, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, якийсь Джордж Ніссен звернув увагу на те, як гімнасти наприкінці свого виступу стрибають на страхувальну сітку. На цьому виступ акробатів зазвичай закінчувався, але 16-річний підліток задумався і вирішив змайструвати «підстрибувльну установку», на якій можна б було підстрибувати і виконувати різні трюки в повітрі.

Можна перераховувати дитячі винаходи нескінченно, згадуючи і рукавички без пальців, і паперовий пакет з квадратним дном, і калькулятор – все це принесли в наше життя геніальні розуми юних винахідників.

У День дитячих винаходів проходять численні демонстрації нових винаходів,конкурси, нагородження. Завжди звучить завзятий сміх, жарти, музика, тому що винаходити – це природний стан всіх дітей.

(Матеріали : http://www.calend.ru/holidays/0/0/3061/ )

Так ось, виявляється, яким геніальним може бути дитячий розум! Може бути, і у Вашій дитині дрімає справжній винахідник? Тому найголовнішим завданням батьків є створити дитині умови, які допоможуть розкрити її потенціал, бути не тільки строгими наставниками, а й друзями. Дуже важливо освоювати з дитиною різні види творчості, підтримувати дослідні та експериментаторські інтереси малюка, не забувати час від часу бувати на екскурсіях і в музеях. Звичайно, в зимовий період краще уникати великих скупчень людей, тому як віруси в цей час всерйоз активізуються.

Надійно зміцнить роботу Вашої імунної системи і Вашої дитини препарат від ТМ ФарсіФарм ІММУГОЛ . Це натуральний рослинний імуностимулятор, який створює оптимальні умови для функціонування імунної системи при ослаблених станах організму. До складу ІММУГОЛа входить висушений сік ехінацеї пурпурової, яка має імуностимулюючу, протизапальну і противірусну дії.

Поділитися
×