21 січня – Міжнародний день обіймів!

Сьогодні, 21 січня, у всьому світі відзначають Міжнародний день обіймів. По західній традиції, в це свято можна підійти до будь-якої, навіть незнайомої, людинита укласти її в дружні обійми, разом з якими передається найголовніше – душевне тепло. Спочатку це свято придумали американські студенти в 1986 році, але незабаром воно почло набирати стрімку популярність, і тепер його відзначають по всьому світу.

Хоча свято дуже молоде, сьогодні важко знайти його автора: невідомо, кому вперше в голову прийшла така ідея «тісного» святкування 21 січня, і чому вибрана саме ця дата.

Психологи вважають, що люди, які прагнуть укласти вас в обійми, хочуть відчутибезпеку, комфорт і любов. А обійми супроводжують нас протягом усього життя. Ми обіймаємо друзів і рідних при зустрічі, після розлуки, обіймаємо один одного, щоб висловити свою радість і вдячність.

Фотографии детей на сайте детского фотографа и автора сайта www.fotodeti.ru Игоря Губарева

Приємно те, що святкування 21 січня не потребує ніяких матеріальних витрат. Вам варто лише щедро нагородити своїм теплом усіх, кого вважаєте за потрібне. Вітаючи зі святом, подарувати своїм близьким і коханим людям обійми на знак теплого ставлення до них, нагадати тим самим про свої щирі теплі почуття.

Обійми – так сказати, річ багатофункціональна: втішають, підбадьорюють, виражають любов, зігрівають. Але це ще не все! Вчені довели, що обійми можуть вилікувати не лише душевні рани, але й посприяти загоєнню фізичних. Вся справа в окситоцині. Позитивні соціальні взаємодії (наприклад, обійми, поцілунки і т. д.) призводять до збільшення вироблення окситоцину, так званого «гормону задоволення», який відповідає за зниження тривоги і підвищення відчуттів задоволеності, спокою та безпеки. Багато досліджень показують прямий взаємозв’язок між окситоцином і любовними стосунками. Але на цьому корисні властивості окситоцину не закінчуються: було встановлено, що окситоцин позитивно впливає на загоєння ран, тому що має властивість знімати запалення. Цей факт прямо доводить те, що позитивні емоції, які ми відчуваємо,дійсно благотворно впливають на наше здоров’я, і це не самонавіювання.

 Обійми – це дуже здорово. Проте, всім нам добре відомо, що зима – період підвищеної небезпеки для нашого організму. Віруси грипу, які активізуються в цю пору, передаються через повітря і здатні дуже швидко укласти в ліжко будь-кого. Якщо у Вашій родині хтось захворів грипом, дотримуйтесь правил гігієни – у хворого повинен бути окремий набір посуду і окремий рушник. Частіше провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання. Швидше стати на ноги Вашим рідним допоможе натуральний препарат ТМ ФарсіФарм ГРИПОГОЛ. Це рослинний противіруснийта імуностимулюючий засіб, який містить екстракт квітів бузини трав’янистої, висушений сік надземної частини ехінацеї пурпурової і сухий екстракт коренів алтеї лікарської.

Як можна частіше обіймайте близьких і будьте здорові!

Поділитися
×