5 переваг шавлії для Вашого здоров’я

Це не збіг, що “salvia” (ботанічна назва відомої спеції, яку на своїй кухні ми кличемо шавлією) походить від латинського слова “salvere“, яке означає “залишатися здоровим”. З давніх часів цю ароматну траву прославляли за її екстраординарні переваги для здоров’я і цілющі властивості. Протягом століть травники і народні цілителі використовували шавлію лікарську для лікування всього, від головного болю, травних проблем і дисменореї до ангіни, припливів і психічних розладів, таких як порушення пам’яті і депресія.

В останні роки багато з передбачуваних переваг шавлії для здоров’я також були підтверджені науковими доказами. Ось деякі з найбільш цікавих досліджень, проведених для підтвердження потенційних лікарських властивостей цієї дивовижної трави.

Природний “поліпшувач” пам’яті

У британській народній медицині шавлія була відома як прекрасний засіб для боротьби з порушеннями пам’яті і хворобою Альцгеймера. Заінтриговані цим, британські вчені вирішили об’єктивно оцінити вплив шавлії на пам’ять молодих дорослих добровольців. Вони провели два експерименти. У першому експерименті 20 учасників отримували 50, 100 і 150 мкл ефірного олійного екстракту шавлії і плацебо. У другому експерименті 24 учасники отримували 25 і 50 мкл екстракту шавлії і плацебо. Результати були багатообіцяючими: в обох дослідженнях після застосування ефірної олії шавлії в дозуванні 50 мкл у учасників дослідження відбулося значне поліпшення короткочасної пам’яті і мозкової активності в цілому.

В іншому плацебо-контрольованому дослідженні виявилось, що екстракт Salvia officinalis в дозуванні 333 мг сприяє поліпшенню довготривалої пам’яті, а також підвищує уважність в учасників дослідження, всі з яких були старше 65 років. Обидва ці дослідження доводять, що припущення про благотворний вплив шавлії на пам’ять насправді більше, ніж просто міф.

Настрій і когнітивні функції

Шавлія має давню репутацію засобу, який піднімає настрій, і зараз цьому є навіть деякі наукові підтвердження. В одному дослідженні 30 здорових учасників отримували плацебо, 300 і 600 мг сухої шавлії по черзі протягом 7 днів. Щодня їх настрій оцінювали перед прийомом, а також через 1 і 4 години після кожного прийому шавлії або плацебо. Обидва дозування шавлії призвели до підвищення настрою: при дозуванні 300 мг відбувалося зниження тривоги, а при дозуванні 600 мг до того ж збільшувалася пильність і рівень задоволеності і спокою. Позитивний вплив екстракту шавлії на настрій і когнітивні функції, мабуть, пов’язаний з холінестераз-інгібуючими властивостями Salvia officinalis.

Протизапальні властивості

Хороша новина для людей з такими захворюваннями, як артрит, астма і запальні захворювання шкіри: шавлія містить потужні протизапальні сполуки, такі як лютеолін і розмаринова кислота. Лютеолін чинить винятково сильні інгібуючі ефекти щодо TBK1 – ферменту, який, як вважають, відіграє велику роль у розвитку запальних захворювань. У дослідженні, опублікованому в журналі Біохімічної фармакології в 2009 році, повідомлялося, що лютеолін виявився найсильнішим інгібітором по відношенню до TBK1 серед шести протестованих природних сполук з протизапальними властивостями.

А розмаринова кислота в шавлії творить свою протизапальну магію таким же чином, як лютеолін, тобто шляхом інгібування ферментів, пов’язаних з запальними реакціями в нашому організмі.

Користь для жіночого організму

Шавлія зменшує потовиділення і припливи у жінок в період менопаузи. Використання шавлії як натурального засобу від надмірного потовиділення і припливів бере своє коріння в традиційній народній медицині, але в останні роки безліч наукових досліджень проводилося для того, щоб дізнатися, що насправді шавлія може запропонувати жінкам (і чоловікам), страждаючим від нічних потів і припливів. В одному такому дослідженні жінки, у яких в період менопаузи було принаймні п’ять щоденних припливів, кожен день приймали таблетки, що містять екстракт листя шавлії, протягом приблизно двох місяців. Результати виявилися дійсно вражаючими: щотижня в ході експерименту спостерігалося значне зниження як загальної кількості, так і інтенсивності припливів.

Захворювання горла і ротової порожнини

Шавлієвий чай є древнім засобом від кашлю, болю в горлі і ряду інших захворювань, що стосуються ротової порожнини і горла, у тому числі ларингіту, фарингіту і тонзиліту. Прагнучи з’ясувати, чи може шавлія дійсно використовуватися як натуральний засіб при захворюваннях горла, вчені в ряді країн проводили дослідження. В одному з таких досліджень команда вчених з Німеччини вивчала дію шавлії на гострий вірусний фарингіт (вірусне запалення глотки). Дослідники оцінювали ефекти спреїв, що містять екстракти шавлії і плацебо. Вони виявили, що спрей, який містив 140 мкл екстракту шавлії, ефективно усуває біль у горлі у пацієнтів з фарингітом, що брали участь в даному дослідженні.

Натуральний препарат САЛЬВІГОЛ від ТМ ФарсіФарм містить сухий екстракт Salvia officinalis, завдяки чому володіє всіма перерахованими корисними властивостями шавлії лікарської. САЛЬВІГОЛ – це натуральний високоякісний засіб на основі рослинної сировини, який має широкий спектр дії. Він застосовується для:

  • нормалізації потовиділення (зменшує надмірне потовиділення);
  • комплексної терапії та профілактики розладів шлунково-кишкового тракту;
  • комплексній терапії та профілактики простудних захворювань;
  • припинення лактації у жінок;
  • нормалізації менструального циклу;
  • комплекснго лікування форм безпліддя, які викликані порушенням гормонального балансу жінки;
  • корекції станів під час менопаузи (припливи жару, пітливість, депресивні стани, дратівливість).
Поділитися
×