8 небезпек, які підстерігають нас на пляжі влітку

Пляжний відпочинок на морі, на березі річки або озера – це хороший спосіб відволіктися від буденних проблем, набратися сил і яскравих вражень. «Які можуть бути небезпеки, якщо я на відпочинку?», – можете запитати Ви. Насправді, на пляжі вони чекають нас на кожному кроці!

  1. У піску

Шлунково-кишкові інфекції, наприклад гастроентерит, можна підхопити саме біля лінії прибою, довго перебуваючи на мокрому піску, де і ховаються збудники хвороб. Крім цього, в мокрому піску знаходиться велика кількість паразитів, що розноситься чайками, собаками та іншою живністю. Не варто дозволяти дітям закопуватися в пісок по цій же причині. Після перебування на пляжі завжди приймайте душ з милом і використовуйте тільки свій власний рушник, який регулярно потрібно прати. Якщо Ви випадково порізалися, то необхідно ретельно промити рану, щоб не занести інфекцію.

Не варто ходити по пляжу без шльопанців і лежати на піску без лежака або підстилки. Через пісок на пляжі можуть передаватися і грибкові захворювання. У піску можуть жити стрептококи, які викликають нагноєння, ангіну і навіть зараження крові, а також яйця глистів, личинки і лялечки синантропних мух.

  1. У воді

Якщо вода забруднена, то її випадкове заковтування може привести до дизентерії, кишкового грипу, вірусного гепатиту А, туляремії (заразиться можна від гризунів і водяних щурів), педикульозу. Інфекції шкіри, слизових оболонок можна отримати навіть не ковтаючи, а купаючись у водоймах, в яких немає проточної води. У воді можуть ховатися яйця черв’яків, наприклад, цепней і аскарид.

Також у воді можуть жити патогенні амеби, кокцидії, жгутикові, які викликають різні шлунково-кишкові захворювання, наприклад, легкий коліт і навіть важку форму виразкової хвороби. Такі бактерії дуже живучі, їх кількість збільшується в теплій воді. Вірус викликає діарею і блювоту. Головний спосіб профілактики – не ковтати воду під час пірнання, плавання і вибирати місця для купання, які не помічені табличкою «Купатися заборонено».

  1. На сонці

Сонце може бути дуже небезпечним, особливо в спекотний полудень на пляжі влітку. Навіть якщо Ви перебуваєте під парасолькою або в основному купаєтеся в воді, сонячні промені проникають на Вашу шкіру. Розігрівшись на сонці, не можна відразу ж заходити в воду, це може спровокувати серцевий напад і навіть інфаркт. Тривале проведення часу на сонці може призвести до опіків і сонячного удару, особливо на берегах моря або океану. У часовому проміжку з 11:00 до 16:00 протипоказано засмагати. Пам’ятайте, що на пляжі потрібно використовувати головні убори і сонцезахисний крем. Пийте багато води, щоб виключити зневоднення.

  1. Температура води

Не можна купатися в дуже холодній воді. Майте на увазі, купання при температурі води нижче 20° C корисно тільки для здорових людей, це своєрідне тренування для судин. Якщо ж є хронічні захворювання нирок, бронхолегеневої або серцево-судинної систем, температура води повинна бути не менше 23-24° C. Переохолодження може викликати спазм судин або спровокувати судому.

Інша потенційна небезпека на пляжі – дуже тепла вода (вище 25-26° C). Тому що при такій температурі починають активно розмножуватися хвороботворні мікроорганізми.

  1. Водні транспортні засоби

Багато нещасних випадків відбуваються через водний транспорт. Особливо небезпечними вважаються тітранспортні засоби, які наближаються до берега, оскільки вони можуть переїхати купальника, транспортбільший за розмірами здатен затягнути плавця під дно судна або гвинти, тому варто строго дотримуватися дистанції і купатися в спеціально відведеній зоні, позначеній буйками.

  1. Їжа на пляжі

На свіжому повітрі швидко прокидається бажання перекусити. Нагодувати Вас готові торговці їжею, які ходять по пляжу. Можливо, пропонована їжа не принесе шкоди Вашому здоров’ю. Але звідки Вам знати, скільки годин під палючим сонцем пролежали чебуреки або креветки? І якими руками готували цю їжу? Отруїтися можна навіть коктейлем, якщо в нього додали лід з води поганої якості.

Крім того, не беріть з собою з дому швидкопсувні продукти (наприклад, пиріжки з м’ясом, варені ковбаси), якщо Ви не збираєтеся з’їсти їх відразу. Візьміть з собою запас бутильованої води і продукти, з якими за день нічого не трапиться.

  1. Комахи

Разом з нами на пляжі знаходяться комарі, мошки, ґедзі, оси, бджоли. Укуси цих комах болючі, можуть викликати алергію. Крім того, комарі можуть переносити личинки паразитів. Щоб уникнути укусів комах, користуйтесь репелентами – засобами, які їх відлякують. Щоб не провокувати ос і бджіл, уникайте різких рухів. Пам’ятайте, що їх приваблює запах поту, косметика з квітковим запахом і квітчастий одяг.

  1. Мокрий купальник

Прийняття сонячних ванн в морських бризках – не настільки безпечне заняття. Воно може призвести до жіночих проблем: загострення або розвитку циститу. Приємно посидіти в тіні на каменях і помилуватися морським пейзажем, тільки не варто цього робити в мокрому купальнику. У деяких жінок переохолодження укупі з незвичним фізичним навантаженням і новим кліматом може призвести до загострення або розвитку циститу. При схильності до циститу за 5-10 днів до від’їзду почніть заварювати і пити будь-який урологічний збір, нирковий чай, толокнянку.

Поділитися
×