А це що за птах? Жайворонки й сови – боротьба протилежностей (Частина 2)

Виявляється, від того, любите Ви рано вставати або віддаєте перевагу тому, щоб поспати подовше, залежить не тільки те, запізнитесь Ви сьогодні на роботу або прийдете вчасно, але і такі глобальні речі, як Ваш характер, Ваше здоров’я і необхідні Вам продукти харчування, вітаміни і мікроелементи. Цікаво? Тоді розкриваємо всі секрети.

    

Жайворонки, сови і голуби: риси характеру

Жайворонки. Більшість жайворонків неконфліктні і люблять спокій. Вони консервативні, педантичні й прямолінійні, хоча частенько бувають невпевненими у собі і замкнутими. У діловому середовищі їх поважають за самодисципліну, пунктуальність і високу працездатність. Треба сказати, іноді можуть бути тиранами.

Сови. Сови більш емоційно стійкі особистості. Вони легко ставляться до невдач, не бояться труднощів і стресів. Характер спокійний і врівноважений. У складних ситуаціях сови зберігають самовладання, не піддаються паніці. Людям совам підходять «критичні» професії – космонавти, пожежники, льотчики, сапери.

Голуби. Вважається, що найбільш врівноваженими і пристосованими до сучасних умов життя є голуби. Голуби – це компромісне переплетення рисхарактеру сови і жайворонка.

Жайворонки, сови і голуби: здоров’я

Для хорошого самопочуття і жайворонкам, і совам, і голубам важливо дотримуватися своїх режимів. А от якщо це не виконується, можливі негативні впливи на здоров’я.

Жайворонки. Жайворонки володіють більш високими показниками здоров’я, але вони важче за всіх перебудовуються на інший ритм життєдіяльності. Для жайворонків зміна режиму з ранкового на вечірній відразу негативно відбивається на їх самопочутті, вони більше схильні до станів депресії і тривоги. При порушенні природного режиму у них різко знижується імунітет, а це провокує часті застуди. Для жайворонків також характерні серцеві хвороби.

Сови. Сови напрочуд стійкі до стресів. З віком їх потенціал здоров’я наздоганяє, а до 50-ти років переганяє показники жайворонків. Вони більш життєрадісні і менш схильні до депресивних станів. Однак вони більш схильні до гормональних збоїв: середньодобовий викид гормонів, що забезпечують їм активність вночі, вище в 1,5 рази, ніж у жайворонків. Як наслідок, у них частіше розвивається діабет. Також у сов більш розповсюджені виразкові хвороби.

Голуби. Голуби вважаються самими пристосованими і стійкими до збоїв режиму. Вони можуть легко перебудовуватися на той чи інший ритм без шкоди здоров’ю. Але у них є одна внутрішня особливість – їх годинник дуже легко «збити». Щоб жити в потрібному ритмі, завжди підтримуйте організм ендорфінами. Їх джерелом є приємні справи і турботи, зустрічі з друзями. Візьміть за звичку здійснювати невеликі вечірні прогулянки на свіжому повітрі. Саме природа допоможе вам синхронізувати ваш біологічний час.

Жайворонки, сови і голуби: піки активності

Жайворонки. Для більшості жайворонків протягом дня характерні два піки інтелектуальної активності. Перший пік активності починається в 8-9 годин і закінчується до 12-13 годин. Другий (більш короткий) припадає на післяобідній час – з 16 до 18 годин. Фізична активність жайворонків також носить двофазний характер. Найбільш ефективно вони можуть виконувати фізичну роботу вранці з 7 до 12години і ввечері з 16 до 19 годин.

Сови. У більшості сов, на відміну від жайворонків, є три піки інтелектуальної активності, хоча вони менш тривалі. Перший пік – денний, спостерігається з 13.00 до 14.00, другий – вечірній – з 18.00 до 20.00 годин і, нарешті, третій – нічний – з 23.00 до 01.00. При цьому найбільш повноцінним є вечірній період. Фізична активність сов поступово наростає, починаючи з 14.00, досягає свого піку до 19.00, після чого знижується до 21.00.

Голуби. Голуби – справжня знахідка для роботодавця. Період найкращої розумової та фізичної активності у голубів відзначається з 10:00 до 18:00. Але у будь-якої монети є зворотний бік. Голуби гірше, ніж сови і жайворонки, пристосовані для далеких відряджень, особливо на захід. Якщо різниця в часі більше чотирьох годин, то вироблення нового стереотипу сну і неспання станеться у голубів тільки через 7-14 днів. Спортивні тренування, заплановані на ранній ранок або ранній вечір, будуть гранично ефективними і швидко порадують відмінними результатами. Необхідна умова гарного самопочуття голуба – це розслаблення в обідні години.

У відповідності з цими піками активності бажано будувати свій робочий день і планувати заняття спортом.

Жайворонки, сови і голуби: харчування

Жайворонки. З ранку жайворонки не потребують напоїв, що підбадьорюють. Випивши з ранку каву, жайворонок може занадто збудитися, швидко втомитися і втратити працездатність. Краще випити зеленого чаю, який тонізує, але не збуджує.

На сніданок шлунок жайворонка вже готовий і вимагає повноцінної калорійної їжі. Підійдуть сир або омлет, молочна каша, бутерброди з сиром чи ковбасою. Обід у жайворонків припадає на 13-14 годин. Він повинен бути не менш калорійним, ніж сніданок, оскільки в цей час у травної системи жайворонків настає другий пік активності. Краще всього з’їсти суп, спагетті з сиром, картоплюз рибою або м’ясом. На вечерю рекомендується вуглеводна їжа з урахуванням швидкого відходу до сну, тому що, по-перше, жири і білок довго перетравлюються, а по-друге, вуглеводна їжа сприяє виробленню гормону серотоніну, який сприяє хорошому сну. Це можуть бути каші або мюслі з медом або сухофруктами, легкі тости з джемом, банани, зелений чай з шоколадом.

З вітамінів жайворонки повинні вживати насамперед В12, фолієву кислоту, вітамін Е і вітамін С. З мінеральних речовин вони дуже чутливі до дефіциту йоду, цинку і магнію. З лікарських рослин, які допоможуть оптимізувати режим дня, потрібно звернути увагу на елеутерокок, дягель і півонію.

Сови. Совині шлунки прокидаються тільки через 2 години після підйому, тому першим ділом розбудіть шлунок склянкою мінеральної води. Ваш сніданок повинен бути по можливості безбілковим, наприклад, можна з’їсти кисломолочні продукти типу йогурту, мюслей, тостів з джемом. Кращим ранковим напоєм для сов є натуральна кава. До обіду Ваша травна система набирає силу і починає вимагати білки. Це можуть бути м’ясні чи рибні страви. На полуденок рекомендується зелений чай і сухофрукти. Краща вечеря для сов – це легкозасвоювані білки, такі як риба, сир або горіхи. Білкова їжа допоможе довго зберігати почуття ситості і уникнути їжі на ніч. Однак під час нічних справсовам може знадобитися знову перекусити. Для цього найкраще підійдуть банани, нежирний йогурт і часточка шоколаду.

З усіх вітамінів сови найбільше потребують вітамінів С, А і групи В. Слід також особливо подбати про мінеральні речовини, такі як кальцій, залізо і селен. Оптимізувати свої біоритми сови можуть за допомогою таких лікарських рослин, як маралів корінь (левзея), елеутерокок, м’ята і душиця.

Голуби. Безтурботні голуби в їжі невибагливі. Як правило, голуби рідко стежать за правильним і здоровим харчуванням, частіше вони перекушують чим доведеться. Травній системі голубів можна тільки позаздрити – їм достатньо просто слідувати своєму почуттю голоду. Хоча, щоб зберегти здоров’я і фігуру, не треба впадати в крайність, об’їдатися і гасити стрес або втому солодощами, зловживати смаженим і борошняним. Принцип харчування голубів включає в себе гастрономічні правила сов і жайворонків.

Жайворонки, сови і голуби: секрети бадьорості

Сови. Не секрет, що робочий день у більшості країн світу створений для жайворонків. Совам же нічого не залишається, як слідувати незручному для них режиму. Пробудження для сов має бути найбільш м’яким. Будильник нехай звучить з наростаючою гучністю і грає приємну мелодію. Важливий момент: як тільки прокинулися, не давайте собі залишатися під ковдрою «ще хвилиночку» – відразу ж прийміть контрастний або гарячий душ. Починати ранок потрібно з «енергетичного» напою – мед і половинка лимона на склянку гарячого зеленого чаю. За сніданком можна випити чашку натуральної кави. Ще одна порада: підключіть запахи. Наприклад, ефірна олія сосни добре знімає ранковий стрес, а масло цитрусових піднімає настрій і бадьорить.

Жайворонки. Для жайворонків ранній підйом – не проблема. Проте боротьба з сонливістю у них теж буває. Бажання подрімати зазвичай навалюється на них в середині і під кінець робочого дня. Якщо Ви вдома, то справитися з сонливістю допоможе гарячий, або краще контрастний, душ. Якщо бажання поспати застало Вас на роботі – випийте гарячий міцний чай з 2-3 часточками лимона. Звичайно, поспати годинку після обіду Вам навряд чи вдасться в умовах офісу, але посидіти 7-10 хвилин із закритими очима на робочому місці, відмовившись від усіх справ, цілком реально. За вказаний час мозок встигне пройти всі цикли сну і «відновитися».

Голуби. Біоритми голуба дозволяють йому активно проводити як ранкові, так і вечірні години, але за єдиної умови – хороший, міцний нічний сон. Саме тому нічні чергування протипоказані людям типу голуб. Вчені попереджають, робота в нічний час для людей з денним типом біоритму є канцерогенним фактором.

Поділитися
×