А які натуральні засоби для лікування артриту відомі Вам? (Частина 1)

Ревматоїдний артрит – хронічне системне захворювання сполучної тканини, що вражає переважно суглоби. Це одна з найважчих хвороб, на яку страждає кожен сотий житель планети. Хвороба зазвичай розвивається після 30 років, і жінки хворіють на ревматоїдний артрит в 3 рази частіше за чоловіків. Зазвичай артрит вражає дрібні суглоби колін, кистей рук, голеностопа і кісточок і призводить до руйнування суглобів і порушення їх функції. Без своєчасного лікування хвороба дає серйозні ускладнення, аж до інвалідності.

Ви страждаєте від артриту або запалення суглобів? Чи знаєте Ви, що в природі існує багато натуральних засобів від цієї недуги, які традиційно використовуються людьми по всьому світу?

У Марокко, наприклад, для лікування запалених суглобів з давніх часів використовується косметична і харчова олія аргани. Косметична арганова олія використовується при болю в суглобах для розтирань і масажу. Її нагрівають, а потім м’яко масажують уражений суглоб, щоб полегшити біль. Харчову олію аргани приймають в якості харчової добавки, лікувальний ефект якої був підтверджений численними дослідженнями. Багато хто стверджує, що арганова олія чинить настільки сильний лікувальний ефект, як і ліки, що відпускаються за рецептом. Але на відміну від рецептурних препаратів, вона не завдає шкоди шлунково-кишковому тракту.

Арганова олія

Арганова олія містить широкий спектр протизапальних речовин, які допомагають при ревматоїдному артриті. Висока концентрація лінолевої кислоти, як відомо, збільшує вироблення простагландинів 1, які допомагають при ревматичних захворюваннях. Крім того, антиоксиданти флавоноїди, сапоніни і токофероли, які містяться в аргановій олії, не можуть бути синтезовані в організмі. Саме ці антиоксиданти беруть участь у багатьох процесах всередині нашого організму, в тому числі сприяють хорошому кровообігу, а крім того, мають природні протизапальні ефекти для полегшення болю в суглобах.

Арганова олія, як і інші олії, що застосовуються при артриті, такі як олія арніки і евкаліпта, містить тритерпенові спирти. Тритерпеноїди – біологічно активні речовини. Один з основних тритерпеноїдів аргановоїолії – бутироспермол (18%), відомий своєю протизапальною дією. Харчову арганову олію також традиційно прописують як гепатопротектор у разі гіперхолестеринемії або атеросклерозу, для зниження рівня холестерину, лікування серцево-судинних захворювань та ін.

15-25 мл (приблизно 1-2 столові ложки) олії аргани в щоденному раціоні може мати суттєве значення для лікування артриту.

Є багато інших натуральних продуктів, які можуть бути використані в раціоні у поєднанні з аргановою олією, щоб полегшити прояви артриту.

Куркумин для полегшення болю при артриті

Спеції завжди використовувалися як лікарські засоби. В одному з недавніх медичних досліджень, опублікованих у журналі альтернативної та комплементарної медицини, куркумин був визнаний більш ефективним, ніж ібупрофен для лікування остеоартриту коліна. У ході експерименту хворі приймали 1500 мг екстракту куркумина на день протягом 4 тижнів. Куркумин показав себе краще, ніж звичні ліки для полегшення болей, пов’язаних з ревматоїдним артритом.

Куркумин міститься в спеції під назвою куркума, яка є членом сімейства імбирних. Кількість медичних досліджень властивостей куркумина постійно зростає. Сучасні дослідження показують, що куркумин і куркума можуть мати велике значення в лікуванні ракових, шкірних захворювань, таких як псоріаз, при хворобі Альцгеймера, синдромі подразненого кишечника, аутоімунних захворюваннях і хронічних болях.

Куркумин має хороший болезаспокійливий ефект. У той час, як стандартні протизапальні препарати, що використовуються для полегшення болю, можуть пошкодити нирки і підвищують ризик виразки шлунка і кровотечі, куркумин є безпечним знеболюючим засобом навіть для довгострокового використання.

У медичному журналі “Phytotherapy Research” два дослідники показали, що куркумин є більш ефективним, ніж диклофенак, при болях, пов’язаних з негострим ревматоїдним артритом. У дослідженні пацієнти, що приймали куркумин протягом 8 тижнів, зазнали зниження болю на 44%. Ті, які приймали диклофенак, мали зменшення болю на 42%. У групі, що приймала куркумин, також було відзначено більше зниження загального запалення без будь-яких побічних ефектів.

Зелений чай

Зелений чай також може допомогти уникнути запалення і пошкодження суглобів, як показало недавнє дослідження. З суглобів пацієнтів з ревматоїдним артритом були взяті клітини, які формують вистилку тканин, що оточують капсулу суглобів. Вчені розмножили ці клітини в живильному розчині і частину з них піддали впливу епігаллокатехін-3-галлата (EGCG) – сполуки, яка міститься в зеленому чаї. Обидва типи клітин потім були піддані впливу білка IL-1β, що викликає руйнування суглобів при артриті.

У клітинах, що не були оброблені компонентом зеленого чаю, спостерігалися зміни при впливі на них білком IL-1β. Ці зміни у результаті привели до виробництва молекул, що руйнують суглоби. У свою чергу, оброблені клітини встояли перед згубним впливом даного білка. Крім того, було виявлено, що EGCG блокує вироблення простогландина E2 – гормоноподібної речовини, що викликає запалення суглобів.

Тим часом, дослідження в США показало, що випивання принаймні однієї чашки зеленого чаю в день може зменшувати ризик серцевого нападу на 44%. Вважається, що такий результат отримано завдяки флавоноїдам – ​​антиоксидантам, виявленим у всіх сортах чаю. Флавоноїди нейтралізують діяльність вільних радикалів – високо реактивних молекул, які, циркулюючи в організмі, викликають хімічні реакції, що ушкоджують клітини різних органів, у тому числі і серця.

Провідний дослідник доктор Салах Ахмед порадив пити три або чотири чашки зеленого чаю постійно протягом дня.

Далі буде…

Поділитися
×