А які натуральні засоби для лікування артриту відомі Вам? (Частина 2)

Основна заповідь при лікуванні артриту, як, власне, і при лікуванні будь-якого іншого захворювання, – не нашкодь! Тому продовжуємо говорити про натуральні засоби для лікування і профілактики артриту.

Кайєнський перець

Кайєнський перець – дивовижна рослина, чиї чудові властивості поки ще мало оцінені, і використання якоїзводиться лише до надання гостроти їжі в кулінарії. Проте, в Азії кайєнський перець здавна використовується як ліки від артриту, артрозу, радикуліту і м’язових болей. Ця чудо-рослина довела свою ефективність в ослабленні таких симптомів артриту, як втрата функції суглобів, скутість, набряк, біль і запалення.

Активним інгредієнтом кайєнського перцю, який має сильну знеболюючу і протизапальну дію, є капсаїцин. На фізіологічному рівні потрібний ефект досягається за рахунок того, що під впливом капсаїцину в організмі падає рівень речовин, за допомогою яких передаються сигнали болю. Капсаїцин здатний блокувати так званий нейропептид Р. Саме він бере участь у формуванні набряку та сильних болей в суглобах. Проникаючи через шкіру, капсаїцин чинить цілеспрямовану болезаспокійливу і протизапальну дію, і полегшення настає через лічені хвилини. Крім того, кайєнський перець активізує обмін речовин в тканинах і мікроциркуляцію крові, що також благотворно діє на пошкоджені суглоби. Додатково кайєнський перець містить саліцилати, які посилюють знеболюючий ефект.

Капсаїцин може входити до складу кремів і мазей, які при зовнішньому застосуванні і під час масажу допомагають зменшити біль. Дослідники з Університету Хон Каєн в Таїланді виявили, що 0,0125-відсотковий гель з капсаїцином ефективний для лікування від легкого до помірного болю при остеоартриті коліна.

Орегано

Найчастіше у людей зустрічається подагричний артрит, ревматоїдний артрит і остеоартрит. При всіх цих станах людина відчуває сильний біль, суглоб запалюється, порушується його рухливість. До складу орегано входить речовина карвакрол, яка змушує виділятися у великій кількості специфічні білки теплового шоку. Ці білки допомагають організму боротися з різними запальними процесами, в тому числі і з проявами артриту. Протизапальні властивості орегано забезпечують йому також бета-каріофіллен і розмаринова кислота, що містяться в ньому у великій кількості. Бета-каріофіллен нейтралізує вогнище запалення, що дозволяє застосовувати його при лікуванні атеросклерозу, остеопорозу і метаболічного синдрому. Розмаринова кислота має протизапальні властивості для лікування ревматоїдного артриту, болю в м’язах, зубного білю, псоріазу та ін. При зовнішньому застосуванні масло орегано також прискорює процес регенерації тканин.

Дуже добре масло орегано бореться і з різного роду болем. Його дію можна порівняти з дією такого потужного засобу, як морфін. Масло здатне швидко і глибоко проникати в шкіру, досягаючи пошкоджених тканин.

Ефективні масажі з додаванням олії орегано. Вони добре знімають біль в м’язах, в спині, покращують стан після спортивних або інших травм, фізичних навантажень. Масло орегано до того ж надає сильний антибактеріальний, протигрибковий і антипаразитарний ефекти.

Ананас

Ананаси мають давню історію використання в якості лікарської рослини серед вихідців з Південної і Центральної Америки. Їх лікувальний ефект при артриті обумовлений вмістом бромелайну – ферменту, який зменшує біль і набряки при остеоартриті і ревматичному артриті. Досвід показує, що бромелайн має болезаспокійливу і протизапальну дію, схожу з дією нестероїдних протизапальних препаратів.

Бромелайн зменшує запальні явища в тканинах і суглобах при ревматоїдному артриті, остеоартриті, ішиазі, бурситі, тендиніті та ін. Протизапальна дія бромелайну є частково результатом того, що він знижує рівень синтезу фібрину, що має відношення до деяких видів артриту, а також стимулює перетворення плазміногену в плазмін, що призводить до посилення розкладання фібрину. Крім того, в природних умовах бромелайн індукує значне зниження рівню концентрації простагландину Е2.

Як бачите, причини побалувати себе свіжим стиглим ананасом вельми поважні.

Імбир

У провінції Південної Кореї Кангвон-До експертів ВООЗ зацікавив рекордно низький рівень захворювань населення артритом. Доросле населення села Ченьг-хонх активно трудиться фізично, традиційно вирощуючи рис, але на відміну від жителів сусідніх сіл, вони не страждають захворюваннями суглобів. Вчені провели скринінгові дослідження, які включали оцінку стану навколишнього середовища, способу життя, фізичного і психічного здоров’я, імунітету, характеру харчування та інші чинники. І виявилося, що єдина відмінність – регулярне вживання в їжу імбиру. Кожен житель цього села з’їдає в добу 2-8 г імбиру. Вчені пов’язують відсутність захворювань артритом серед населення саме з вживанням в їжу великої кількості цієї рослини.

Імбир, як і інші лікарські рослини, містить складну суміш фармакологічно активних компонентів. Особливо імбир ефективний при лікуванні артритів, артрозів, ревматичних станів. Такою багатогранною дією, як імбир, не володіє жоден хімічно синтезований протиревматичний засіб.

Дослідження показують, що імбир скорочує виробництво хімічних речовин, які сприяють запаленню суглобів, в тому числі лейкотрієнів. Імбир також містить саліцилати. Саліцилати перетворюються в саліцилову кислоту, що гальмує синтез простагландинів, тим самим зменшуючи біль і дискомфорт.

Фахівці радять щодня вживати імбир хворим на ревматоїдний артрит. Всього 50-60 г тертого кореня ефективно знімають больовий синдром. Не гірше працює і імбирний чай. Одну чайну ложку натертого кореня заливають 400 г води і кип’ятять 40 хвилин. Для поліпшення смаку можна додати мед або цукор. Пити чай слід після їди. Сухим порошком імбиру добре натирають уражені місця і загортають. Таке лікування в 70% випадків покращує стан.

Далі буде…

Поділитися
×