А які натуральні засоби для лікування артриту відомі Вам? (Частина 3)

Існує близько ста видів артриту. Лікарі розрізняють їх за тим, які саме суглоби і частини тіла охоплені недугою. Остеоартрит, наприклад, вражає тільки суглоби, а ревматоїдний артрит дуже часто зачіпає не тільки суглоби, але і інші складові організму (зокрема, імунну систему). А найнебезпечнішим видом артриту є захворювання, що називають системним червоним вовчаком, яке зачіпає безліч органів, одним з яких є суглоби.

З усіх видів суглобових хвороб найбільше поширені два: остеоартрит і ревматоїдний артрит. Багато людей їх плутають. Можливо, тому що наші бабусі зазвичай називали мало не всі свої болі і недуги ревматизмом, в той час як насправді у них був остеоартрит. Ревматоїдний артрит відомий з незапам’ятних часів, він протікає набагато важче остеоартриту і набагато складніше в лікуванні.

У цій частині статті ми продовжуємо говорити про натуральні засоби лікування і профілактики артритів.

Лляна олія

Льон – єдина культура, в якій міститься так багато ліноленової кислоти – аж 60%. А в інших культурах її або взагалі немає, або міститься дуже мало. Льон застосовував ще великий Гіппократ: знімав болі у пацієнтів, лікував хвороби шлунка, опіки і рани. Як і багато років тому, і до цього дня масло льону успішно допомагає людині в боротьбі з недугами, зберігаючи її здоров’я на довгі роки.

Ефект впливу кислот Омега-3 і Омега-6, що містяться в лляній олії, при включенні її в раціон під час лікування артриту досить успішний. Потрапляючи в організм, Омега-3 і Омега-6 впроваджуються в структуру клітини, і в подальшому позитивно впливають на клітинну активність, на швидкість передачі нервових імпульсів.

Ще один плюс лляної олії для лікування артриту – те, що в ній у великій кількості містяться особливі речовини – лігнани, що володіють антиалергенними, антиканцерогенними і антиоксидантними властивостями. З огляду на те, що в основі розвитку багатьох видів артриту лежать алергічні порушення, користь лляної олії для хворих на артрит ще раз зростає.

Олія насіння льону, як стверджують вчені, допомагає полегшити симптоми ревматоїдного артриту, вовчака і хвороби Рейно. Спостереження показали, що 60% хворих на ревматичний артрит змогли повністю відмовитися від прийому протизапальних ліків, а решта 20% скорочують їх прийом.

При артритах та інших захворюваннях суглобів потрібно робити масаж хворих місць з теплою лляною олією, а також приймати її всередину натщесерце – по 1 ст.л. 2 рази на день.

Селера і насіння селери

Селера – це не тільки овоч, а й домашні ліки. Клінічні дослідження показують, що селера містить більше 20 протизапальних компонентів! Таке поєднання, як поліацетилен, ефективно пригнічує гостре запалення кісткових тканин при остеоартриті, подагрі, ревматоїдному артриті і т.п. У селері також було виявлено речовину лютеолін, яка запобігає активації шляху, що відповідає за запалення. Лютеолін знижує вироблення надмірної кількості TNF-альфа, що є прямою причиною запалення.

При артритах селера допомагає зменшити припухлості і біль навколо суглобів. Стебла селери до того ж містять сечогінну субстанцію, що допомагає видалити кристали сечової кислоти, які утворюються навколо суглобів.

До всього іншого, селера містить 3-n-бутилфталід (3NB) – унікальне поєднання, яке забезпечує природну підтримку системи кровообігу. Ранні дослідження на тваринах показали, що 3NB знижує артеріальний тиск на 12-14%, а також знижує рівень холестерину на 7%.

В одному дослідженні екстракт насіння селери, який містив 85 відсотків 3NB, був випробуваний для лікування ревматизму. У 12-тижневому дослідженні брало участь 15 пацієнтів з остеоартритом, остеопорозом або подагрою. Учасники отримували 34 мг екстракту насіння селери два рази в день. Після трьох тижнів болі знизилися на 68%. У деяких пацієнтів біль зник повністю. Максимальна дія спостерігалася після шести тижнів застосування.

Якщо ви страждаєте від артриту, робіть в домашніх умовах свіжий сік селери і змішуйте його з іншими корисними соками. Таке лікування буде сприяти усуненню запалення і очищенню організму.

Солодка

Солодка, або лакриця, є унікальною рослиною, коріння якої містить в собі безліч корисних речовин. Корінь солодки відомий з незапам’ятних часів у всьому світі. Ще в давньокитайських рукописах є згадка про чудодійний корінь.

Солодка має різнобічну біологічну активність, а її протизапальні властивості схожі з кортизоном. Справа в тому, що гліциризинова кислота, що міститься в солодці, за своєю будовою схожа на гормон, що виробляється корою наднирників – кортизон. Механізм протизапальної дії рослини пояснюється стимулюючим впливом гліциризинової кислоти на кору надниркових залоз. Ця фармакологічна властивість рослини є найбільш важливою. Гліциризинова кислота пригнічує ексудативну і проліферативну фази запального процесу.

Було встановлено, що протизапальна активність солодки не поступається антифлотичній дії глюкокортикоїдів і бутадіону, а в ряді випадків виявляє ще більшу ефективність.

Крім усього іншого, солодка багата антиоксидантами, а ці дивовижні поживні речовини можуть значно поліпшити стан Вашого здоров’я.

Далі буде…

Поділитися
×