Чого ми не знали про грудне молоко?

Кожна матуся знає, що грудне молоко є найкориснішою і найсмачнішою їжею для її малюка. У ньому містяться всі вітаміни, мінерали та поживні речовини, необхідні для правильного росту і розвитку дитини. Але у грудного молока є і багато інших кориснихвластивостей, про які ми не чули.

Скільки б не билися виробники молочних сумішей, досі їм не вдається повністю відтворити цю дивовижну чудо-речовину. У материнському молоці міститься від 400 до 500 компонентів. Їх кількість змінюється в залежності від віку, часу доби і навіть одного годування! Так, наприклад, молоко, яким мама годує малюка вночі, набагато жирніше і ситніше. У спеку грудне молоко втамовує спрагу, тому що в ньому міститься більше рідини. Також склад грудного молока змінюється відповідно до потреб зростаючого дитячого організму. Молоко матусі, що народила нещодавно, буде містити більше білків і мінеральних речовин, а для малюка постарше в молоці з’являється набагато більше жирів і вуглеводів. Так як смак грудного молока постійно змінюється, за запевненням вчених, діти, які довгий час перебували на грудному вигодовуванні, набагато швидше і охочіше їдять різноманітну їжу, ніж ті малюки, які харчувалися адаптованою молочною сумішшю.

Дослідження з’ясувало, що якщо давати дитині зціджене молоко, склад його більш стабільний і бідний, ніж коли дитина взаємодіє з грудьми. Якщо мама захворіла, з молоком до дитини потраплять імунні тіла, які захищатимуть його. І навпаки: якщо захворіла дитина або дитині потрібно більше якогось елементу, відбувається обмін між слиною і рецепторами молочної залози і через кілька годин дитина отримає все, що ій потрібно.

Mother breastfeeding her baby

Грудне молоко значно знижує ризик багатьох майбутніх хвороб дитини. Воно позитивно впливає не тільки на шлунково-кишковий тракт, імунітет дитини, але і знижує у неї ризик захворювання на цукровий діабет (як і процес годування грудьми у самих мам), дитячої лімфоми, розсіяного склерозу, хронічних захворювань печінки, сечостатевих інфекцій, лейкемію, коліту, хвороби Крона, астми, екземи. Завдяки високому вмісту кальцію, грудне молоко зміцнює зуби малюка. Виявлено, що в майбутньому діти, що харчувалися грудним молоком, рідше скаржаться на зубний біль і менше страждають від захворювань порожнини рота. А для самих мам годування грудьми приблизно в 5 разів знижує ризик в майбутньому набути хвороб серця, таких як серцевий напад та інсульт унаслідок кальцификации коронарних артерій, аорти, сонних артерій.

Дослідження, проведене американськими вченими в Гарварді, доводить, що малюки, які тривалий час перебували на грудному вигодовуванні, надалі набагато рідше за своїх однолітків страждають від надмірної ваги і проблем з обміном речовин. Вважається, що під час годування малюк може сам регулювати кількість споживаної їжі відповідно до потреб.

Якщо у матусі донечка, то годування груддю зменшує ризик розвитку раку грудей у дитини на 25% (адже те, що мати годує – це профілактика і її ризику теж – тобто фактично мама рятує 2 життя), а також сприяє доброму розвитку репродуктивної функції, лактації вже самої дівчинки в момент її материнства.

Виявляється, грудне молоко містить «снодійні» білки, які допомагають дитині розслабитися і відпочивати, а ще смоктання малюка стимулює вироблення гормонів у самої мами, які допомагають і її розслабленню.

Те, що штучне вигодовування легше грудного, – неправда. Після налагодження грудного вигодовування мама і дитина настільки пристосовуються і звикають до нього, що воно стає набагато зручніше годування з пляшечки. Їжа завжди для малюка готова, вона «під рукою» в будь-якому місці і завжди потрібної температури.

    Для стимуляції лактації у годуючих матерів призначений натуральний рослинний засіб ТМ ФарсіФарм ШИРАФЗА

До складу препарату входять: плоди фенхелю звичайного (Foeniculum vulgare), тмин звичайний (Carum carvi L.), пажитник кольоровий(Trigonella foenum-graecum L.), кріп пахучий (Anethum Graveolens).

Завдяки властивостям рослин, що входять до складу ШИРАФЗИ, вона чинить комплексний вплив на організм жінки, стимулює всі ланки лактації, запобігає виникненню проблем зайвої ваги у годуючих матерів і підвищення рівня глюкози в крові.

ШИРАФЗА рекомендується всім годуючим мамам для:

  • стимуляції лактації при гіполактії і підвищення жирності молока;
  • усунення здуття кишечника у немовлят;
  • поліпшення апетиту;
  • нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту;
  • нормалізації секреторної і моторної функції шлунка;
  • нормалізації моторної діяльності кишечника;
  • нормалізації жовчовиділення та сечовиділення;
  • усунення кишкових коліків, запальних процесів в органах травлення;
  • нормалізації перистальтики і сприяння швидкому виведенню газів з кишечника.

Дорогі матусі, нехай ваше грудне вигодовування буде легким і повноцінним. Здоров’я Вам і Вашому малюку!

Поділитися
×