Дивовижні факти про тестостерон

Чоловічий статевий гормон – це не тільки м’язи і борода. Внутрішній світ чоловіків влаштований куди більш тонко і багатогранно, а тестостерон впливає практично на всі аспекти поведінки чоловіка. Не будемо голослівні, ось вам докази!

Гормон чесності

Чоловіки не дарма вважають, що вони від природи більш чесні і прямолінійні, а жінки – хитрі й підступні. У 2012 році зв’язок гормону і чесності підтвердили науково. Вчені запросили чоловіків взяти участь в дослідженні і поділили їх на дві групи: одним ввели тестостерон, іншим – плацебо. Потім чоловікам пропонували зіграти в гру, і виявилося, що випробовувані, яким ввели тестостерон, шахраювали і брехали рідше. Гормон загострив почуття власної гідності і прагнення створити позитивний образ в очах оточуючих! Низький же рівень тестостерону робить чоловіків більш хитрими і виверткими.

Гормон щедрості

У людей зі зниженим вмістом тестостерону в крові посилюються такі якості, як скупість, схильність до накопичення. Якщо говорити формально, то люди зі зниженим вмістом тестостерону – ідеальні хранителі грошей, ідеальні банкіри. А ось підвищений рівень гормону змушує чоловіків в певних ситуаціях проявляти чудеса великодушності.

Тестостерон проти інтуїції

У жінок добре розвинена інтуїція – а все тому, що у них мало тестостерону. Дослідження підтвердили, що чоловіки, а також жінки з підвищеним рівнем тестостерону більше виблискують логікою, а інтуїція добре розвинена у людей з низьким рівнем тестостерону. Яким чином тестостерон вбиває здатність приймати рішення несвідомо, з мінімальними пізнавальними зусиллями – вченим ще належить розібратися.

Тестостерон і органолептика

Цікаве дослідження провели японські вчені. Вони з’ясували, що при невеликому зменшенні концентрації гормону збільшується чутливість смакових сосочків, розташованих на язиці. Саме цим пояснюється той факт, що етнічні японці вважаються кращими дегустаторами в світі: рівень тестостерону у них, як правило, трохи нижче, ніж у представників інших народів.


Тестостерон і батьківство

Численні дослідження показують, що чоловіки з невисоким рівнем тестостерону виявляють велику турботу по відношенню до дитини, спокійніше реагують на пустощі малюків, ніж чоловіки-мачо. Чим вище рівень тестостерону у чоловіка, тим холодніший він до власних дітей і тим менше часу проводить з ними.

Тестостерон і розмір талії

У чоловіків, які страждають від зайвої ваги, рівень тестостерону нижче, ніж у більш худих чоловіків. Поки невідомо, чому так відбувається, але однією з можливих причин вважається той факт, що ожиріння викликає велике запалення в організмі. Коли присутні жирові клітини, то запальних факторів більше, а це в свою чергу пов’язано з придушенням синтезу тестостерону. І навпаки, більшість досліджень показує, що у чоловіків, яким лікарі прописують тестостерон, спостерігається скорочення ожиріння в області живота.

Більше грошей – більше тестостерону!

Як з’ясували британські дослідники, у ф’ючерсних трейдерів відбувається сплеск тестостерону в ті дні, коли у них прибуток вище середнього. І навпаки, чим вище рівень тестостерону у чоловіка з ранку, тим більше шансів він має сьогодні багато заробити. Це доводить те, що тестостерон необхідний для ефективного функціонування мозку і підтримки його свіжим і активним протягом всього дня. Тестостерон допомагає бути успішним в бізнесі. Також було відмічено, що чим більший рівень тестостерону у чоловіка, тим більше шансів, що він буде довше продовжувати кар’єру в області фінансів.

Тестостерон і довголіття

Сучасні дослідження доводять, що чоловіки, що з якихось причин відчувають дефіцит гормону, переживають своїх однолітків в середньому на 14 років. Цікаві дані з цього питання були недавно опубліковані корейським ученим Кюн-Чин Міном. Він вивчив генеалогічну інформацію про 385 родин придворних євнухів. Виявилося, що своїх сучасників євнухи переживали в середньому на 17 років!


Тестостерон і харчування

Одним з основних факторів підвищення рівня тестостерону у чоловіків є харчування. Те, чим харчується чоловік, визначає рівень його статевих гормонів. Проведені в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса дослідження виявили зв’язок між споживанням тваринних жирів і підвищенням рівня тестостерону. Так, насичені тваринні жири і мононенасичені жири оливкової олії і горіхів однозначно підвищують рівень гормону, тоді як споживання великої кількості поліненасичених кислот (Омега 3, 6 і 9) пригнічує його.

Мачо люблять погостріше

Чоловіки, в організмі яких високий рівень тестостерону, люблять не тільки ризик і боротьбу, але і гостру їжу. До такого висновку прийшли вчені з Університету Гренобль-Альпи у Франції. Вони виявили: чим більше в організмі чоловіка статевого гормону, тим сильніше він приправляє їжу гострим соусом. Автори дослідження не змогли пояснити, з чим пов’язана така пристрасть чоловіків до капсаїцину – з’єднання, яке відповідає за гострий смак страви.

Шлюб проти тестостерону

Вивчення рівня тестостерону у одружених і неодружених чоловіків показало, що сімейні узи в деякій мірі сприяють зниженню вироблення гормону. Також було виявлено, що у чоловіків, які мали кількох дружин, вміст статевого гормону був ще нижчим, ніж у тих, хто вступили в моногамний шлюб.

Тестостерон і перемога

Напередодні змагання, будь то боротьба або шахи, рівень тестостерону у чоловіка підвищується. Після гри рівень тестостерону у переможця збільшується ще більше, а у того, хто програв – знижується. Те ж саме стосується і спортивних фанатів. Наприклад, після гри Бразилії проти Італії під час Чемпіонату світу з футболу рівень тестостерону бразильських фанатів виріс після того, як їх команда виграла, а рівень тестостерону італійських фанатів знизився.

Тестостерон і закоханість

Італійські вчені з’ясували, що у закоханих жінок рівень тестостерону різко підвищується – а у чоловіків, коли вони закохуються, навпаки, синтез гормону знижується. Однак, як і при будь-якій пристрасті, ці зміни недовговічні. Дослідники протестували учасників знову через два роки, і виявилося, що всі зміни зникли.

Тестостерон і “самогубство клітин”

Єльські дослідники показали, що нервові клітини при високому рівні тестостерону частіше самознищуються. Гормон призводить до зростання механізму “самогубства клітин”, відомого як апоптоз, який в нормальних умовах допомагає організму знищувати ракові або інші аномальні клітини. Вплив низького рівня тестостерону, однак, не впливає на клітини.

Як бачите, чоловічий гормон не такий простий, як здається на перший погляд. Залишається тільки гадати, які ще властивості тестостерону зможуть виявити вчені в майбутньому!

Поділитися
×