«Друге серце чоловіка»

Там, де не вистачає знання – підказує серце.

Жорж Санд.

Загроза виникнення аденоми простати, або доброякісної гіперплазії передміхурової залози, в наш час турбує більшість чоловіків. Це захворювання вважається патологією старшого віку, проте в останні десятиліття лікарі всього світу відзначають, що «аденома помолодшала». Доброякісну гіперплазію передміхурової залози виявляють у кожного десятого чоловіка у віці 40 років, у 40-50% – в 50-60 років, і у 90% обстежених – у 80 років.

Простата – життєво важливий орган, який бере участь у реалізації видільної, репродуктивної та інших функцій в організмі чоловіка. За формою передміхурова залоза нагадує потовщений каштан і трохи – людське серце. Підкреслюючи цю зовнішню подібність і важливу роль простати в чоловічому організмі, вчені часто називають її «другим серцем чоловіка».

Pumpkins laying on the sun

Фітотерапія захворювань передміхурової залози має ряд істотних переваг перед використанням синтетичних медикаментозних хіміопрепаратів. Лікарські рослини, як правило, добре переносяться хворими, не надають небажаної побічної дії, їх можна застосовувати тривалий період часу (при необхідності терапія триває протягом 1-2 років), особливо при хронічних захворюваннях, не призводячи до гіповітамінозу і дисбактеріозу.

Одним з незамінних лікарських засобів в лікуванні захворювань передміхурової залози є гарбуз. Про лікарські властивості гарбуза було відомо ще за дві тис. років до н. е. Знаменитий всьому світу лікар Авіценна також згадував у своїх працях гігантський овоч, що володіє протизапальним ефектом.

Здавна вважається, що все найцінніше в рослині міститься в його “серці” – насінні. Гарбуз, в цьому сенсі, не є винятком. Насіння гарбуза (Cucurbita peрo) не тільки дають життя найбільшим на землі плодам, але і володіють цінною для нашого організму здатністю “очищати тіло і виносити хвороби”. Насіння гарбуза є багатим джерелом цинку, селену, заліза, вітаміну Е, лецитину, холіну, лютеїну, кукурбітину, незамінних амінокислот, жирних кислот у збалансованому природному вигляді. За статистичними даними, на Балканському півострові, де чоловіки постійно вживають насіння гарбуза, простатит передміхурової залози і аденома зустрічаються вкрай рідко.

Насіння гарбуза виявляє по відношенню до передміхурової залози не тільки протизапальну дію, але й антисептичну, репаративну, метаболічну та антиатеросклеротичну. Насіння гарбуза також знижує розростання клітин передміхурової залози, завдяки чому зникають проблеми при сечовипусканні, знижується больовий синдром, активуються імунні системи організму, навіть підвищується потенція.

Комплекс біологічно активних речовин, які входять до складу кропиви дводомної(Urtica dioica), також дозволяє домогтися гарних результатів при лікуванні захворювань передміхурової залози. Багаторічна рослина, що росте в сирих лісах і трав’янистих областях, кропива містить величезну кількість органічних речовин для зміцнення здоров’я. Крім фітостеринів, в кропиві знаходяться флавоноїди, дубильні речовини, каротиноїди, вітаміни С і К та ін.

Особливо кропива корисна для чоловіків, вона відіграє ключову роль у сприянні здоров’ю передміхурової залози і сечового тракту. Кропива показана при лікуванні запалень та інших захворювань сечовивідних шляхів, а також при болючій затримці сечовипускання. А так як кропива діє ще й послаблююче, то вона особливо рекомендується для лікування передміхурової залози у чоловіків. Кропива дводомна блокує перетворення тестостерону в дигідротестостерон. У корінні кропиви міститься комплекс біологічно активних речовин, що сприяють гальмуванню процесів, що призводять до гіперплазії (зростання) простати, тобто викликають аденому простати.

Вченими доведено здатність кропиви знімати цілий ряд симптомів гіперплазії, в тому числі неодноразові позиви до сечовипускання ночами, прискорене сечовипускання і неповне випорожнення сечового міхура. В одному з досліджень за участю 2000 пацієнтів, що приймали препарат з коріння кропиви, було відзначено не тільки послаблення симптомів, але і зменшення патологічних змін. Це доводить, що кропива допомагає лікувати захворювання, а не просто пригнічує його симптоми.

До речі, ще Овідій у своїх трактатах вказував кропиву в якості основного елементу для приготування «еліксиру кохання». Вплив цієї сорного рослини на потенцію посилюється тим фактом, що вона включає не тільки фітостерини, але і вітаміни E і B, які підвищують ефективність цих елементів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Запальні процеси в передміхуровій залозі, крім того, що викликають розлади сечовипускання та інші подібні симптоми, часто призводять до сексуальних порушень у чоловіків.

За чоловічу потенцію відповідає гормон тестостерон. Дослідження показали, що набагато безпечніше не вводити в організм готовий тестостерон, а допомогти організму виробляти його негормональними методами. Наприклад, лікарська рослина якірці сланкі (Tribulus terrestris) стимулює роботу гіпоталамуса і гіпофіза і підсилює вироблення лютеїнізуючого гормону, який віддає команду організму виробляти тестостерон.

Трава якорців містить алкалоїди, стероїдні глікозиди, дубильні речовини, смоли, сапоніни і аскорбінову кислоту. А в насінні рослини є алкалоїди п’яти видів та жирні олії.

У східній медицині траву якірці сланкі вважаються одним з найефективніших засобів, що підвищує «чоловічу силу», хорошим сечогінним засобом, що дробить камені в нирках і сечовому міхурі, що володіє також загальнозміцнюючою дією. А в китайській і тибетській медицині якірці сланкі застосовують як діуретичний, тонізуючий і протизапальний засіб.

Якірці сланкі стимулюють роботу статевих залоз, нормалізують гормональний фон, актівізіруюет сперматогенез, підвищують потенцію. Крім того, активні компоненти в якірцях сланких виконують ряд функцій: чинять сечогінну дію, сприяючи виведенню зайвої рідини з організму, попереджають утворення каменів в сечовивідної системі, надають оздоровчий вплив при гіпертрофії передміхурової залози.

В основі хвороб сечостатевої системи найчастіше лежить саме запалення, інфекція. Враховуючи патогенетичний вплив рослин на запальний процес, для лікування таких захворюваньнеобхідно застосовувати рослини, які найбільш ефективно діють при запаленні. Всім відомо, що до таких рослин відносяться квіти ромашки аптечної (Matricaria chamomilla).

Комплекс біологічно активних речовин квіток ромашки (ефірне масло, азулен, флавоноїди, полісахариди, вітаміни та ін.) чинить спазмолітичну, протизапальну, антисептичну, седативну, потогінну та знеболювальну дії. Квітки ромашки аптечної містять близько 0,8% блакитно забарвленої ефірної олії, головною складовою частиною якої є специфічна біологічно активна речовина хамазулен. Саме він наділяє ромашку настільки потужною протизапальною дією.

Травники рекомендують застосовувати ромашку в складі комплексних рослинних зборів при болісному сечовипусканні, запальному захворюванні нирок і сечового міхура, при аденомі передміхурової залози, хронічному простатиті, а також при загостренні хронічного простатиту.

Ще одна рослина, яка володіє потужним протизапальним ефектом – аніс звичайний (Pimpinella anisum). Стародавні римляни першими використовували насіння анісу для оздоровчих цілей. Згадували про нього і давньогрецькі лікарі – Гіппократ, Теофраст і Діоскорид.

Дія анісу визначається вмістом в плодах рослини лікарських речовин. Насіння анісу містить вітаміни C, P, ефірну олію, кумарин, холін, стигмастерин, цукор, білки, жири і мікроелементи. До складу олії входять діанетол, анетол, аніскетон, метілхавікол, анісальдегід, анісова кислота.

Ефірна олія анісу має протизапальну, антисептичну, спазмолітичну, анестезуючу властивості. Аніс звичайний покращує роботу нирок, розчиняє камені в нирках, а також в сечовому міхурі, стимулює сексуальну активність, знімає депресію і полегшує головні болі.

Чудодійну силу всіх п’яти рослин об’єднує в собі натуральний рослинний препарат ТМ ФарсіФарм ПРОСТАГОЛ.

Кожна таблетка ПРОСТАГОЛА містить сухі екстракти:

  • коренів і листя кропиви дводомної (Urtica dioica) – 28 мг
  • насіння гарбуза (Cucurbita peрo) – 25 мг
  • плодів якірці сланких (Tribulus terrestris) – 22 мг
  • квітів ромашки аптечної (Matricaria chamomilla) – 18 мг
  • плодів анісу звичайного (Pimpinella anisum) – 17 мг

Завдяки лікарським властивостям цих рослин, ПРОСТАГОЛ створює оптимальні умови для функціонування передміхурової залози при:

  • хронічному простатиті;
  • неспецифічних запальних захворюваннях сечовивідних шляхів;
  • комплексній терапії початкової стадії доброякісної гіперплазії передміхурової залози;
  • профілактиці обумовлених віком порушень функції передміхурової залози і сечовипускання.
Поділитися
×