Фітоенерджі – подвійний заряд бадьорості

Ознаки астенії або астенічного синдрому (його ще називають хворобливою слабкістю), зараз можуть з’явитися у багатьох. Провокуючими факторами для цього можуть служити гіповітаміноз, адаптація організму до нових сезонних ритмів, стан одужання після інфекційного запалення, невисипанія або хронічні стреси (пов’язані з роботою, проблемами в особистому житті або різкою зміною способу життя), а також зловживання кавою, нікотином, алкоголем або ліками.

Нерідко люди вважають ознаки астенії звичайною втомою і не роблять спроб для її лікування. Але звичайна втома і астенія, хоча і схожі по проявах, але це різні речі. Перша настає завжди після фізичних або психічних навантажень і зникає після відпочинку. При астенії такого не відбувається. Сил не з’являється навіть після тривалого повноцінного відпочинку і курсу відновлювальних процедур. Характерна особливість астенії, не властива звичайній втомі – стійке погіршення пам’яті і зниження емоційного фону. Астенік перестає отримувати радість від чого-небудь. Цьому є пояснення. Якщо при звичайній втомі відбувається виснаження “хімічних” енергетичних запасів, які заповнюються з їжею і відпочинком, то при астенії причина знаходиться в порушенні механізмів нервової регуляції, що знаходяться, перш за все, в головному мозку.

Лікування астенії на сьогодні це значна проблема сучасної медицини і включає в себе застосування різних груп медикаментів, а також психотерапію. При цьому особлива роль серед медикаментів відводиться групі адаптогенів, механізм яких багато в чому реалізується через підвищення збудливості і загального тонусу організму, що в свою чергу створює приємне відчуття бадьорості. Прикладом може бути рослина женьшень, яка відома більше п’яти тисяч років.

Ця рослина овіяна легендами, а її унікальні лікувальні властивості відбилися в назвах, під якими вона відома«корінь життя», «дух землі», «дар богів», «чудо світу», «дар безсмертя», «божественна трава».

Латинська назва женьшеню – Panax ginseng – з’явиляся від грецького слова panacea – всезцілюючий і китайської назви кореня, утвореного із jen(жень) – людина, shen (шень) – корінь (по виду корінь нагадує фігуру людини).

Женьшеню було присвячено безліч легенд і сказань. На Сході існувало повір’я: вночі під час цвітіння женьшень світиться незвичайним білим яскравим вогнем. Якщо в таку ніч викопати корінь, що світиться, то він не тільки зможе вилікувати людину від будь-якої хвороби, але і воскресить померлого. Однак здобути корінь женьшеню, що світиться, дуже важко, оскільки його стережуть дракон і тигр. Лише дуже відважні люди можуть зважитися викопати його.

У старовинних китайських книгах виявлено такий вислів: «Цар лісових звірів тигр, цар морських звірів – дракон, а цар лісових рослин – женьшень». Східні цілителі стверджують, що препарати женьшеня продовжують життя і молодість.

В якості лікарської сировини в медицині використовують коріння. У Китаї женьшень називають “людина-корінь“, вважається, що цінність самого кореня безпосередньо залежить від його схожості з людською фігурою: чим більше подібність, тим цінніше.

У коренях містяться жирні кислоти, вітаміни групи В, вітамін С, ферменти, ефірні масла і пектинові речовини, клітковина, цукри, крохмаль. Багатий корінь женьшеню і на мінеральні речовини. Це мікроелементи цинк, хром, молібден, а також мікроелементи кровотворного комплексу: мідь, кобальт, марганець, залізо.

Але головні фармакологічні властивості женьшеню обумовлені вмістом в ньому особливого роду глікозидів – панаксозидів.

Коріння женьшеню завдяки вмісту в них комплексу фізіологічно активних речовин володіють великим спектром дії.

Женьшень покращує функціонування серцево-судинної системи, нормалізує кровопостачання мозку і кровотік в цілому і активізує кровотворення; збільшує споживання кисню, стимулює тканинне дихання; прискорює загоєння ран; підвищує світлочутливість очей і поліпшує кольоровий зір; збільшує апетит; покращує травлення і сприятливо позначається на стані печінки; сприяє зниженню вмісту цукру в крові.

Женьшень і його препарати застосовують як тонізуючий і стимулюючий засіб при астенії, неврастенії і астенодепрессівних станах різного походження, при тривалій фізичній або психічнійперевтомі, занепаді сил і загальній слабкості, зниженому артеріальному тиску, в період відновлення після перенесених інфекційних та виснажливих захворювань.

Традиційно в лікуванні астенічного синдрому продовжують використовуватися препарати, що покращують мозковий метаболізм (ноотропи). Останнім часом особливо популярними стали біологічні ноотропи – це препарати на основі екстракту листя дерева гінкго білоба. При астенічних станах вони іноді виявляються навіть більш ефективними, ніж синтетичні ноотропи. Плюс до цього препарати гінкго білоба володіють судинним ефектом, тобто допомагають не тільки клітинам мозку, але і кропопостачальним судинам, що дуже важливо.

Гінкго білоба. В Японії назва дерева гінкго 銀杏 вимовляється як “ітьо:”, що імовірно походить від китайського словосполучення (кит. 鴨 脚yājiǎo) «качині лапки», так як листя дерева нагадує їх за формою. Ієрогліфічна назва плоду означає «срібний абрикос», і читається як «гіннан».

У медицині лікувальні якості Гінкго Білоба, неодноразово описані китайськими лікарями, отримали сучасне наукове підтвердження.

Сучасні технології дозволили вивчити хімічний склад і біологічну дію компонентів Гінкго Білоба. Виявилося, що це дерево – лікар. Його склад унікальний! Воно містить більше 40 біологічно активних речовин і деякі з них зустрічаються тільки в цій рослині. Лікувальними властивостями володіють листя рослини.

Унікальність складу Гінкго Білоба не тільки в наявності великої кількості біологічно активних речовин, а й у тому, що діють вони комплексно, різнобічно і гармонійно. Всі компоненти доповнюють один одного.

Останнім часом препарати на основі сполук, виділених з листя гінкго, знайшли досить широке застосування у фармакотерапії деяких судинних захворювань, при атеросклерозі, при астенії, розсіяному склерозі для поліпшення пам’яті і концентрації уваги.

Корисні якості гінкго білоба:

 • Розширює просвіт артерій, вен і капілярів;
 • Зменшує в’язкість крові і запобігає утворенню тромбів – покращує кровотік в головному мозку, серці, кінцівках;
 • Знижує крихкість судин, запобігаючи крововиливам у сітківку і рогівку ока, інсультам та інфарктам;
 • Зменшує проникність судинної стінки, звідси протинабрякова дія;
 • Антиоксидант – зупиняє процеси старіння;
 • Протизапальна, противірусна та імуномодулююча дія;
 • Регулює обмін вуглеводів – підвищує вироблення інсуліну, захищає клітини підшлункової залози;
 • Знижує рівень холестерину;
 • Покращує провідність нервового імпульсу;
 • Підвищує енергетичні можливості організму.

Фітоенерджі

Як видно, при всіх типах астенії незалежно від етіології істотне місце в лікуванні займає медикаментозна терапія. Вона включає засоби, що надають антистресовий і адаптогенний ефекти, що покращують енергетичні процеси, надають антиоксидантну дію. Цим вимогам повністю відповідає унікальний фітозасіб від ТМ ФарсіФарм – Фітоенерджі – комбінований рослинний тонізуючий і психостимулюючий засіб на основі екстрактів женьшеню і гінкго білоба.

Випускається Фітоенерджі у формі капсул №30. Кожна капсула містить сухий порошок кореня женьшеню (Panax Ginseng) 100 мг і сухий екстракт листя гінкго білоба (Ginkgo biloba) 60 мг.

Рекомендації до застосування. Фітоенерджі доцільно застосовувати:

 • при астенічних станах (зниження працездатності, порушення пам’яті і концентрації уваги, здатності до навчання, зниження швидкості мислення);
 • при великих інтелектуальних навантаженнях;
 • при підвищеній стомлюваності;
 • при апатії;
 • при невротичних порушеннях, в період реконвалесценції;
 • при дегенеративних змінах нервової системи;
 • для підвищення опірності організму;
 • при ослабленні статевої функції, як у чоловіків, так і у жінок;
 • при нейросенсорних порушеннях (запаморочення, дзвін у вухах, гіпоакузія).

 

Цінність комплексної дії екстрактів гінкго білоба і женьшеню полягає в тому, що поєднання женьшеню і гінкго білоба є ефективнішим засобом при показаних станах, ніж будь-який компонент окремо.

Спосіб застосування та дози. Якщо немає інших призначень, дорослим слід приймати по 1 капсулі в день, бажано в першій половині дня, запивати водою. Курс прийому – не менше 4 тижнів.

Астенічний синдром – це проблема сьогоднішнього дня, особливо жителів великих міст. Тому не можна залишати дану проблему без уваги і при появі вищевказаних симптомів слід проводити оптимальну фармакотерапію даного синдрому.

Поділитися
×