Фітотерапія передменструального синдрому

Більшість жінок відчувають деякі неприємні відчуття і дискомфорт напередодні менструації. Деяким з них ці ​​відчуття не приносять занепокоєння, так як не сильно виражені і не тривалі. У інших навпаки сильно порушують загальне самопочуття і доставляють багато неприємностей. Дискомфортні явища можуть тривати від декількох годин до декількох днів, характер і прояви їх дуже різноманітні і індивідуальні для кожної жінки.

Передменструальний синдром (ПМС) – це емоційний і фізичний дискомфорт напередодні місячних.

На сьогоднішній день точно невідомо, коли виникли вчення про передменструальний синдром. Ще римський лікар Соран Ефеський припускав, що нездужання жінки до менструації залежать від місцевості, де проживає жінка, а античний медик Гален говорив про зв’язки хворобливого стану жінок за кілька днів до циклічних кровотеч з фазами Місяця. Однак перші наукові дослідження про циклічність коливань деяких фізіологічних параметрів були зроблені вченими А. Репревим і Д. Оттом. Вперше термін “передменструальний синдром” згадав доктор медицини Роберт Франк в 1931 році, описавши циклічну нестійкість психологічного стану у пацієнток. А болі, які в цей період відчувають жінки, називаються “альгодисменорея“. Через 10 років Льюїс Грей описав психосексуальні розлади жінки під час ПМС. З того часу дане захворювання вважається нозологічною одиницею, що увійшла в класифікацію хвороб 10-го перегляду Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

ПМС доставляє страждання 80% жінок дітородного віку (20-40 років). Приблизно 30-40% відчувають настільки серйозні страждання, що порушується їх ритм життя. І якщо це залишається без уваги і не лікується, то з плином років дискомфорт перед місячними буде відчуватися все сильніше і сильніше.

Майже всі жінки періодично відчувають симптоми ПМС перед місячними. Найчастіше це болі в грудях (в молочних залозах), болі в животі, виділення з грудей, депресія, дратівливість, вугрі на шкірі. Близько 10% жінок страждають від дуже сильних симптомів ПМС, через які вони навіть стають непрацездатними.

Біль у животі у жінок перед місячними, як і будь-який біль, часто є симптомом захворювання. Але у більшості здорових жінок перед місячними або під час місячних з’являється тягнучий біль внизу живота, який проходить через день-два після їх початку, і легке нездужання – нудота, головний біль, запаморочення.

Якщо у жінок з помірно болючими місячними є вибір – уникати навантажень чи ні, то у жінок з сильним болем такого вибору немає – на кілька діб вони стають непрацездатними. Більшість жінок з вираженими симптомами ПМС і болем в животі під час місячних не підозрюють про те, що потребують лікування, вважаючи свій стан нормальним.

Біль в грудях перед місячними і набухання її – мастодинія – це початкові симптоми однієї з форм мастопатії. Причина мастодинії – циклічне нагрубання залоз, обумовлене набряком строми перед менструацією і венозним застоєм. Як правило, болі в грудях зникають, коли місячні починаються. Іноді жінки скаржаться, що перед місячними з’являються кулясті ущільнення в грудях, які зазвичай зникають без лікування. Надалі при розвитку дифузійної мастопатії відбувається розростання сполучної тканини і утворення дрібних вузликів в молочних залозах. Більшість жінок відносяться до симптомів дифузійної мастопатії спокійно, вважаючи її неминучою ознакою передменструального синдрому. Але часто ця легка форма мастопатії переходить в більш серйозну.

Лікування ПМС

Основною метою фармакотерапії ПМС є полегшення симптомів, присутніх майже у 80% жінок. Для лікування передменструального синдрому використовується дієта, фізичні вправи, фітотерапія, антидепресанти і гормональні препарати. При вираженому больовому синдромі часто пацієнтки вдаються до анальгетиків. При виражених симптомах ПМС багатьом жінкам може допомогти тільки лікування гормональними препаратами. Але застосування анальгетиків виявляється неефективним у 20-30% пацієнток, а гормональних препаратів – у 10%.

Фітотерапія має найбільш натуральний і м’який лікувальний вплив на організм людини і володіє найширшим профілем безпеки. Крім цього, відома різнобічна спрямованість дії біологічно активних речовин рослин, що створює можливість одночасного лікування рослинами основного і супутнього захворювання і дозволяє застосовувати фітопрепарати в комплексі з іншими лікарськими засобами.

Менстругол  – рослинний засіб для усунення болю під час менструації від ТМ ФарсіФарм. Кожна капсула містить сухі екстракти плодів анісу звичайного (Pimpinella anisum) – 60,1 мг, селери запашної (Apium graveolens) – 16,1 мг і шафрану посівного (Crocus sativus) – 4,1 мг. Випускається в капсулах №30.

Менстругол  позбавляє жінок від неприємних симптомів ПМС, показаний при болісних менструаціях і ефективний при мастодинії. Всі трави, що входять до складу Менстругола, екологічно чисті, в потрібному дозуванні і вже готові до вживання.

Завдяки своїм спазмолітичним властивостям Менстругол  сприяє усуненню болю під час менструації. Спазмолітичний ефект обумовлений дією ефірних масел у складі екстрактів плодів анісу звичайного, селери запашної і шафрану посівного.

Біологічно активні речовини в складі плодів анісу звичайного надають антисептичну, жарознижувальну, спазмолітичну, знеболювальну та седативну дії.

Флавоноїди, які входять до складу селери запашної, разом зі спазмолітичною дією мають заспокійливий ефект, а також покращують функціонування шлунково-кишкового тракту.

До складу шафрану посівного входять біологічно активні речовини, які надають антиоксидантну дію, а також позитивно впливають на функціонування нервової системи: сприяють поліпшенню настрою і позбавляють від депресивних станів.

Всі екстракти, що входять до складу Менстругола, володіють протигрибковими і антибактеріальними властивостями, надають виражену сечогінну дію, що сприяє виведенню зайвої рідини з організму і зменшенню набряків.

Поділитися
×