Гіпергідроз: просте рішення делікатної проблеми

Працюю до сьомого поту,

але результат з’являється тільки з восьмого.

Ах, літо! Температура все вище і вище, сонце все яскравіше і яскравіше… Для одних літо – улюблена і довгоочікувана пора, яку не затьмарить навіть надмірна спека. А для когось цей час стає справжнім випробуванням – виникає величезна проблема, яка, до слова, влітку тільки посилюється, але може не покидати й цілий рік. Гіпергідроз, або підвищене потовиділення. Здавалося б, маленька незручність, але часом гіпергідроз стає серйозною проблемою, що тягне за собою депресію і невроз, а внаслідок цього невдачі на роботі, на особистому фронті, зниження якості життя.

Виділення поту – нормальний фізіологічний процес, необхідний організму для терморегуляції і виведення шкідливих речовин. У нормі при кімнатній температурі у нас виділяється близько півлітра поту на добу. При фізичному навантаженні і підвищеному емоційному напруженні ми пітніємо в десятки разів сильніше.

Посилюватися потовиділення може з багатьох причин, наприклад, як вже було сказано, через підвищення температури повітря. У цьому випадку піт, змішуючись з секретом сальних залоз, утворює тонкий захисний шар на поверхні шкіри, оберігаючи її від перегріву. Також у кожного в житті бувають випадки, коли від раптового переляку або перенапруження пітніють долоні, лоб або пахви – так організм реагує на емоційне або психічне напруження. Посилює потовиділення підвищена фізична активність.

Всі перераховані випадки підвищеного потовиділення є нормальними і з ними можна легко боротися за допомогою сучасних гігієнічних засобів. На відміну від них, гіпергідроз – це патологічний стан, який характеризується надмірним потовиділенням і не залежить від пори року. При гіпергідрозі порушуються функції потових залоз, і як результат – залози виробляють надмірну кількість поту. Але це не єдина проблема гіпергідрозу. Тепле і вологе середовище провокує розвиток бактерій, які викликають неприємний запах і неприємні відчуття.

Щоб зменшити прояви пітливості, в сильну спеку носіть вільний одяг з натуральних тканин. Зверніть увагу на харчування: краще відмовтеся від гострої їжі – речовини, що містяться в прянощах, потрапляючи в потові залози, викликають сильне запалення. Дуже підсилює пітливість алкоголь, також варто відмовитися і від куріння.

Але найчастіше всі ці методи малоефективні, тому що фахівці стверджують, що гіпергідроз тісно пов’язаний з емоційним настроєм людини. При хворобі гіпергідрозу виходить замкнуте коло: коли людина відчує найменше виділення поту в долонях або пахвах, вона починає хвилюватися і ще сильніше пітніти. Звичайно, можна спробувати побороти проблему за допомогою консервативних методів лікування або навіть хірургічного втручання. Але все ж краще вибрати більш м’яку терапію і звернутись до природи. Тим більше їй є що запропонувати в даному випадку.

Перший засіб від надмірної пітливості – шавлія. Ця в’яжуча лікарська рослина, що містить безліч дубильних речовин, стає справжнім порятунком для людей з надмірною пітливістю. Шавлія застосовується в народній медицині з давніх часів. Головними складовими лікувальної шавлії для боротьби з посиленим потовиділенням є флавоноїди, дубильні речовини, алкалоїди, урсолова і олеїнова кислота, цинеол, туйон, пінен, камфора, борнеол і багато інших корисних речовин і мікроелементів. Традиційно шавлію використовують для усунення надмірного потовиділення при будь-яких видах гіпергідрозу, а особливо під час клімактеричних припливів у жінок. Крім цього, шавлія володіє безліччю інших корисних властивостей. Вона добре заспокоює нервову систему, знижує тривожність, позбавляє від вільних радикалів, покращує пам’ять, надає протизапальну і дезинфікуючу дію.

Якщо ви вирішили звернутися до цієї чудо-рослини, то слід все ж придбати її в аптеці, а не збирати самому, особливо якщо ви не дуже в цьому розбираєтеся. Найбільш зручною формою випуску будуть таблетки з екстрактом шавлії, наприклад рослинний засіб САЛЬВІГОЛ від ТМ ФарсіФарм. Кожна таблетка САЛЬВІГОЛА містить 100 мг сухого екстракту шавлії лікарської (Salvia officinalis). Технологія виробництва фітопрепарату САЛЬВІГОЛ дозволяє зберегти всі корисні речовини шавлії, тому засіб володіє високою якістю і гарантує позитивний лікувальний ефект.

Поділитися
×