Хвороба кришталевих кісток або остеопороз (Частина 1)

Добре буває лише в казках, там у людей кістки не болять!..

(В. І. Мельников)

Назва хвороби остеопороз походить від двох грецьких слів: osteon – кістка і poros – отвір. Тобто це захворювання, яке вражає кісткову тканину, утворюючи в ній порожнечі, або по-іншому, пори. Внаслідок цього кістки скелета стають надзвичайно крихкими і можуть зламатися навіть при незначних навантаженнях.

Епідеміологічні дослідження показують, що на землі немає жодної раси, жодної національності, не схильної до остеопорозу. За останніми даними, остеопороз зареєстрований у 75 мільйонів чоловік в США, країнах Європи та Японії. Остеопороз як причина інвалідності та смертності займає в світі четверте місце після таких захворювань, як серцево-судинні, онкологія і цукровий діабет.

Найбільша щільність кісток у людини приблизно в 25 років, а потім вона поступово починає знижуватися, тому головний ризик остеопорозу – це вік. Існує і ще одна закономірність – жінки набагато сильніше схильні до цього захворювання, тому як у чоловіків на захисті їх кісточок стоять гормони андрогени. Але навіть якщо Ви молоді і у повному розквіті сил, Вам краще заздалегідь дізнатися про таку проблему, як остеопороз, і докласти зусиль, щоб у майбутньому захистити себе від цієї недуги.

            Профілактика остеопорозу є ключовим завданням в проблемі остеопорозу.

Давайте розберемося з причинами виникнення захворювання і поговоримо про способи уникнути цієї недуги.

Кальцій + Вітамін D

Остеопороз, насамперед, викликає недолік кальцію, такого необхідного для нашої кісткової тканини. Тому перший захист від остеопорозу – збільшення надходження кальцію в організм. Наша таблиця допоможе Вам зорієнтуватися, в яких продуктах найбільше кальцію. У ній показано вміст мікроелемента в мг на 100 г продукту. (Експерти вважають, що людині необхідно приблизно 1000 мг кальцію на добу.)

Мала кількість кальциферолу (вітаміну D) в організмі теж призводить до захворювання остеопорозом, тому що саме кальциферол відповідає за всмоктування кальцію в ШКТ. Цей вітамін міститься в таких продуктах, як вершкове масло, яйця, риб’ячий жир, молоко, печінка, а також синтезується в нашому організмі під впливом сонячних променів. Взимку, коли сонячного світла мало, вітаміну D в організмі не вистачає, і це призводить до зниження щільності кістки на два-чотири відсотки. Взимку намагайтеся побільше бувати на свіжому повітрі, особливо опівдні.

Активний спосіб життя і регулярні фізичні навантаження

У наш час остеопороз прийняв розміри епідемії, особливо серед жителів мегаполісів. А виною всьому – сидячий або навіть лежачий спосіб життя. Чим менше фізичних навантажень, тим вище ризик розвитку хвороби. Встановлено, що нерухомість (скажімо, внаслідок травми) протягом шести місяців призводить до втрати до 25% кісткової маси. Тому, якщо є можливість, навіть під час ліжкового режиму треба намагатися потроху рухатися.

Краще, якщо фізичні вправи будуть різноманітними, але головне – вони повинні давати навантаження на кістки. Тому плавання, що не забезпечує подібного навантаження, ніяк не сприятиме збільшенню щільності кісток. Давно доведено, що люди, які займаються спортом і полюбляють рух, а не лежання на дивані, менше страждають остеопорозом.

Гормональний фон у жінок після настання менопаузи

Найчастіше остеопороз розвивається у жінок після настання менопаузи. Це відбувається тому, що в організмі різко знижується інтенсивність вироблення статевих гормонів, зокрема естрогену. Як відомо, статеві гормони безпосередньо впливають на стан кісткового обміну речовин, і при їх нестачі розріджується кісткова тканина (за рахунок вимивання кальцію). Щоб забезпечити захисний рівень гормонів, який існує у жінок до початку менопаузи, часто призначаються гормональні препарати, які жінка змушена буде приймати протягом всього життя. Напевно, не варто нагадувати, що гормонозамісна терапія має дуже багато протипоказань.

Тому кращим рішенням буде звернутися до природи. Існують трави з естрогенним ефектом, наприклад шавлія. Шавлія лікарська – це, можна сказати, комора фітогормонів. Саме на основі цієї рослини створений натуральний препарат від ТМ ФарсіФарм САЛЬВІГОЛ (від лат. Salvia – шавлія). Завдяки унікальним властивостям шавлії, САЛЬВІГОЛ нормалізує рівень власних естрогенів і прогестерону в організмі жінки і забезпечує тривалу їх стабілізацію після настання менопаузи. А крім того, постачає організм жінки такими мінералами, як пом’якшувальний кальцій, заспокійливий магній, підбадьорливий калій, збудливий цинк, і тіамін, який бореться зі стресом.

           

Шкідливі звички

Наступна інформація стосується в однаковій мірі і чоловіків, і жінок. За дослідженнями, любителі міцних напоїв схильні до втрати кісткової маси набагато більше, ніж непитущі люди. Виною тому і токсичність алкоголю, і хвороби, які алкоголізм тягне. А ось з приводу куріння, тут більше страждають жінки. Вироблення статевих гормонів у жінок, що палять, знижене, і як наслідок – рання менопауза. А про взаємозв’язок між менопаузою і потоншанням кісткової тканини ми вже говорили.

Далі буде…

Поділитися
×