Хвороба кришталевих кісток або остеопороз (Частина 2)

За засвоєння кальцію в нашому організмі відповідають два види клітин – остеокласти і остеобласти. Остеобласти поставляють клітинам кальцій і будують наші кістки і зуби, а остеокласти виводять зайвий кальцій з організму. Якщо організм здоровий, то ці клітини працюють у тандемі, зберігаючи в організмі потрібний для здоров’я баланс кальцію. А ось остеопороз – це результат або занадто активної роботи остеокластів, або ж «лінь» остеобластів.

Цікаві факти

– Ви, напевно, здивуєтеся, але вчені довели, що щільність кісткової тканини можна поліпшити за рік за допомогою стрибків протягом 2 хвилин в день. Група чоловіків у віці між 65 і 80 роками в ході експерименту цілий рік стрибали на одній нозі по 2 хвилини в день, при цьому уникаючи будь-яких інших змін у фізичній активності і харчуванні. Після закінчення експерименту виявилося, що щільність кісткової маси на відповідній нозі у них збільшилася на 7%! Причому поліпшення були виявлені в самих стоншених ділянках кістки, які мали найбільший ризик перелому при падінні.

– Любителям кави є над чим замислитися. Виявляється, одна чашка кави вимиває з організму близько 40 мг кальцію. Легко підрахувати, що три чашки в день можуть позбавити організм приблизно 120 мг такого корисного для наших кісток кальцію. Справа в тому, що при вживанні кави в організмі зміщується баланс лугів і кислот (на користь кислотної складової). Нейтралізуючи вплив кофеїну, вивільняються запаси кальцію, який потім і виводиться з організму.

– Приємна новина для пишнотілих красунь: завдяки роботі ендокринних залоз, повні жінки мають набагато більше жіночих статевих гормонів – естрогенів, ніж жінки витонченої статури. Тому під час менопаузи у них гормональний фон кращий, ніж у тендітних жінок. У першій частині статті ми вже говорили, що нестача статевих гормонів в період менопаузи – одна з основних причин остеопорозу у прекрасної половини суспільства. Так що в цьому випадку настільки небажані зайві кілограми йдуть на користь жінці!

– Виявлено, що у лежачих хворих за тиждень відбувається втрата кісткової маси на один відсоток. А ось при поновленні активності кістки відновлюються – відмінний приклад шкоди малорухливого способу життя.

– Бонус для жінок, які хоч раз стали мамами. Виявляється, у жінок, які ніколи не народжували, щільність кісток з віком набагато нижче, ніж у жінок, які народили хоча б раз! У жінок, що народжували, ризик захворювання знижується відсотків на п’ятнадцять.

– Американські вчені Орегонського університету прийшли до висновку, що невелика кількість алкоголю щодня (келих вина або пива) допоможе зберегти жінкам здорові кістки в немолодому віці. Справа в тому, що ці напої містять фітоестрогени – речовини, схожі з естрогенами. Медики спостерігали 40 жінок, які регулярно вживали келих вина, після чого скасували його на деякий час. Виявилося, що через два тижні після відміни алкоголю у жінок збільшувалося стоншання кісток. Після повернення вина в раціон кістка переставала руйнуватися. Причому зупинка згубного процесу відбувалася менш ніж за добу.

– Вчені встановили, що один з кращих засобів профілактики остеопорозу – чорнослив. Він чудово пригнічує руйнування кісткової тканини і знижує її ламкість. Профілактика завжди краще, ніж лікування, особливо якщо профілактика така проста, приємна, доступна і дієва. Всього 2-3 сушені сливи в день допоможуть запобігти крихкості і ламкості кісток.

– Хочете вірте, хочете ні, але результати деяких досліджень доводять, що муркотіння котів аналогічно лікуванню людей акустичними коливаннями. Воно може сприяти уповільненню остеопорозу і навіть відновленню росту кісток у літніх людей.

– Ті, хто їсть багато зелені, мають міцніші кістки. Брокколі, салат-латук, петрушка і всі овочі із зеленим пігментом забезпечують наш організм вітаміном К1, або філохіноном. Необхідний добовий обсяг його споживання – 120 мікрограмів. У присутності корисних пробіотичних бактерій в харчовому тракті він перетворюється в більш біологічно активний К2 або менахінон. Вітамін K2 допомагає організму включити біологічні кнопки, які активують три життєво важливих білка – остеокальцин, кальцитонін і матрицю білка GLA. Ці білки є кальцій-зв’язуючими і критично незамінні для транспортування кальцію в кісткоутворюючі клітини, сприяючи зміцненню кісткової тканини і запобігаючи остеопорозу.

До речі, гірка зелень, типу кульбаби, містить колосальну кількість вітаміну К1, а також поживні мікроелементи та поживні фітоелементи. У культурі західних країн вона не частий гість на столі, а от у країнах ПСА, де мало хворіють остеопорозом, – практично постійний компонент раціону.

Якщо перерахувати всі дії вітаміну К в нашому організмі, то він:

1) бере участь в утворенні здорової кісткової тканини;

2) підтримує кістки в здоровому стані;

3) уповільнює, і навіть повністю зупиняє втрату кісткової тканини (її скорочення);

4) прискорює загоєння переломів;

5) запобігає згортанню крові і тромбозу;

6) бере участь у синтезі жирів.

Наш організм також здатний самостійно синтезувати вітамін K2. Він виробляється бактеріями, що населяють тонкий кишечник. До речі, даний факт пояснює взаємозв’язок між прийомом антибіотиків і їх руйнівним впливом на кістки. Антибіотики вбивають ці дружні нам бактерії і руйнують кісткову тканину! Так що будь-який курс антибіотиків б’є в тому числі і по кістках.

Виходить, від мікрофлори нашого кишечника залежить міцність наших кісток. Для профілактики дисбактеріозу, особливо після антибіотикотерапії, успішно застосовуються синбіотики. Синбіотик – це препарат, який містить пробіотики – корисні живі бактерії, і пребіотики – живильне середовище для них. Один з кращих синбіотиків на сьогодні – препарат ЛАКТЕН. Він виробляється в Канаді і має прекрасну якість життєздатних бактерій. Досвід використання препарату ЛАКТЕН для лікування дисбактеріозу показав його високу надійність і гарантований результат.

Поділитися
×