III науково-практична конференція на тему «Актуальні питання практичної хірургії» у Рівному

“Хірург повинен мати око орла, силу лева, а серце жінки.”
(Федір Григорович Углов, «Серце хірурга»)

З 21 по 27 листопада на базі Центральної міської лікарні міста Рівне проходив науково-практичний проект «Рівненські хірургічні дні». Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук, Управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації та міськвиконкому, Рівненська центральна міська лікарня та Асоціація хірургів Рівненщини.

В рамках цього заходу було проведено ряд майстер-класів лапароскопічних хірургічних втручань з трансляцією «наживо», у яких брало участь більше ста практикуючих хірургів з Івано-Франківська, Львова, Харкова, Тернополя і Луцька.

25 листопада на базі проекту «Рівненські хірургічні дні» відбулася ІІІ науково-практична конференція на тему «Актуальні питання практичної хірургії». Урочисте відкриття конференції розпочалося з вітальних слів мера міста Рівного Володимира Євгеновича Хомко. Гостей заходу також привітав почесний президент конференції, президент НАМН України, академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, заступник директора ДУ «Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова», завідувач кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, керівник відділу відновної та функціональної нейрохірургії Цимбалюк Віталій Іванович.

В ході конференції фахівці брали участь у трьох наукових сесіях, присвячених судинній хірургії, абдомінальній хірургії і проблемам регіонарної хірургії. По закінченні наукової програми відбулося обговорення доповідей і товариська вечеря.

Під час конференції з доповідями виступали провідні вчені-хірурги України, а також фахівці з Литви та республіки Білорусь. Програма була дуже насиченою, теми доповідей актуальними і цікавими кожному фахівцю в галузі хірургії. Так, доповідь на тему «Тромбопрофілактика під час лапароскопічних втручань на жовчовивідних шляхах» представив доктор медичних наук, професор, заступник директора Національного Інституту Хірургії та Трансплантології імені ОО. Шалімова з наукової роботи, керівник відділу лапароскопічної хірургії і холелітіазу Ничитайло Михайло Юхимович. Член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії №1 Національного медичного університету імені ОО. Богомольця, керівник Українського проктологічногоцентру, Головний позаштатний проктолог Міністерства охорони здоров’я України Захараш Михайло Петрович виступив з доповіддю на тему «Проблема колоректального раку. Сучасні можливості ранньої ендоскопічної діагностики та ендоскопічного хірургічного лікування захворювань товстої кишки». Виступ на тему «Антисекреторна терапія в комплексному лікуванні виразкових гастродуоденальних кровотеч» представив доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії Факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Матвійчук Богдан Олегович.

ТМ ФарсіФарм на конференції представляли продакт-менеджер Долока Віталій та медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Рівне та Рівненській області Шпак Іван. Вони демонстрували фахівцям стенди препаратів Лопракс, Лораксон, Эксипім, а також надавали додаткову інформацію про ці та інші препарати ТМ ФарсиФарм, які добре зарекомендували себе в хірургічній області.

Проведена конференція дозволила обговорити найбільш актуальні проблеми вітчизняної хірургії. Гості заходу отримали можливість не тільки почути цікаві доповіді провідних фахівців України та зарубіжжя в галузі хірургії, але і особисто задати їм запитання в ході наукової дискусії. Професіонали вищого рівня охоче спілкувалися з молодим поколінням лікарів, з радістю передаючи свій безцінний досвід.

 

Поділитися
×