Кишкові коліки у новонароджених. Як зняти больові відчуття у дитини

Материнство – найважча з робіт, що приносить радість.

Нарешті стався довгоочікуваний момент у вашому житті: ви зустрілися зі своїм малюком, якого дев’ять місяців носили під серцем. І здається, радість материнства ніщо не в силах затьмарити. Ніщо, крім… кишкових кольок. Почувши пронизливий дитячий крик, матусі приходять в жах. Дитина відчайдушно плаче, махає ручками та ніжками. Тут у пору самій розплакатися гіркими сльозами від безуспішних спроб позбавити маленького чоловічка від болю. Але хочемо запевнити недосвідчених батьків: як би сильно не страждав ваш малюк від кольок, ви повинні знати, що коліки – це в переважній більшості випадків безпечна проблема, яка сходить нанівець сама по собі. Лякатися кишкових кольок у новонароджених не варто.

Кольки у немовлят – це нормальне явище на початку життя людини. Термін коліка походить від грецького “колікос“, що означає “біль в товстій кишці“. Функції шлунково-кишкового тракту новонародженого не досконалі: ферментна система незріла, корисна мікрофлора кишечника не сформована, не налагоджені процеси травлення і всмоктування їжі, а також моторика кишечника. Все це і призводить до посилення процесів бродіння і газоутворення в шлунково-кишковому тракті, викликаючи ті самі злощасні коліки.

Як допомогти малюкові і зменшити болючість кишкових кольок?

1) Найідеальніше харчування для немовлят – грудне молоко. Якщо ви годуєте дитину грудьми, вважайте, півсправи вже зроблено – ваш малюк забезпечений правильним і здоровим харчуванням. При цьому будь-якій мамі під силу виробити правильний режим годування дитини. Найбільш фізіологічним вважається годування за вимогою. Однак необхідно дотримуватися мінімального інтервалу між годуваннями – 2-2,5 години. Постійне смоктання погано позначиться на перетравленні молока, тому як травні ферменти не встигатимуть виділятися в необхідному обсязі.

2) Після годування тримайте дитину у вертикальному положенні, щоб дати можливість вийти повітрю, проковтнутому під час смоктання. А між годуваннями добре викладати крихітку на животик. Цей простий прийом допомагає легкому відходженню газів і стулу.

3) Не годуйте грудничка, якщо бачите, що у нього твердий животик, бо в кишечнику зібралися гази. Спочатку потрібно усунути цю проблему і тільки потім годувати малюка.

4) Молодій мамі необхідно навчитися виконувати масаж животика. Для поліпшення травлення ніжними натискуваннями масажуйте животик дитини за годинниковою стрілкою. Ще для моторики кишечника добре піднімати зігнуті в колінах ніжки, підтягуючи їх до живота або разом, або по черзі.

5) У моменти гострих нападів потрібно постаратися зігріти живіт дитини, щоб знизити спастичнуперистальтику кишечника. Для цього підійде перевірений “бабусин” метод – покласти на животик нагріту праскою пелюшку. Ще простіше – притиснути малюка животиком до свого тіла.

6) З профілактичною метою мамам доцільно використовувати препарати, що володіють вітрогонною і м’якою спазмолітичною дією на основі рослинної сировини. Такі властивості має рослинний лактаційний препарат від ТМ ФарсіФарм ШИРАФЗА.

Крім поліпшення лактації у матері, препарат ШИРАФЗА прискорює у немовляти процес відходження газів, які найчастіше і викликають дискомфорт і біль, а також допомагає уникнути їх накопичення.

До складу ШИРАФЗИ входять екстракти таких лікарських рослин: плодів фенхеля звичайного (Foeniculum vulgare), кмину звичайного (Carum carvi L.), пажитника кольорового (Trigonella foenum-graecum L.) і кропу пахучого (Anethum Graveolens).

*temp*

Фенхель звичайний належить до стародавніх лікарських засобів. Його широко застосовували Гіппократ, Діоскорид, Пліній і Авіценна. Плоди фенхелю звичайного відмінно підвищують апетит, сприяють активному виділенню травних соків, надають спазмолітичну дію, володіютьсудинорозширювальними властивостями, чинять позитивну дію на центральну нервову систему, знімаючи напругу і заспокоюючи, поліпшують травлення. Крім того, біологічно активні речовини, які входять до складу фенхеля звичайного, обумовлюють лактогоннудію у годуючих матерів, а також усувають прояви метеоризму у дитини, зменшують спазми і рухливість тонкого кишечника.

Пажитник кольоровий покращує кровотік в молочній залозі, стимулює лактацію і зумовлює збільшення харчової цінності молока. Крім того, пажитник виключно корисний і для травної системи, оскільки за рахунок високого вмісту харчових волокон стимулює перистальтику і м’яко позбавляє від закрепів.

Кмин звичайний обумовлює збільшення кількості молока і його поживних властивостей. Плоди кмину, подразнюючи смакові рецептори, рефлекторно підсилюють тонус і перистальтику шлунково-кишкового тракту, знижують процеси бродіння в кишечнику і метеоризм, посилюють секреторну функцію травних залоз.

Кріп пахучий володіє заспокійливою і седативною діями, тому породіллі менше хвилюються, а протизапальна дія зумовлює зменшення ризику розвитку маститу. Алкалоїди кропу пахучого не тільки збільшують кількість і якість материнського молока, але й у взаємодії з іншими компонентами ШИРАФЗИ передаються з молоком матері і тим самим запобігають виникненню метеоризму і знімають больові відчуття (коліки) у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні.

Кольки у новонароджених – велика неприємність і для дитини, і для молодої мами. Але головне – пам’ятати, що все це минає, а при правильному використанні всіх рекомендацій цей період може пройти досить легко і не затьмарити радості перших місяців материнства!

Поділитися
×