Конференція в Чернівцях 14-15 квітня 2016 року

14-15 квітня на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» в Чернівцях проходила науково-практична конференція під назвою «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід». Захід був присвячений 95-річчю від дня народження професора Самсон Олени Іларіонівни – видатної вченої, терапевта, педагога, професора Чернівецького медичного інституту і доктора медичних наук.

Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я України, Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», Департамент охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, Чернівецька обласна організація «Асоціація терапевтів ім. академіка В. Х. Василенко».

Наукова програма конференції включала проблеми діагностики, лікування та профілактики метаболічного синдрому з точки зору представників різних спеціальностей: гастроентерологів, кардіологів, пульмонологів, нефрологів, ревматологів, ендокринологів, клінічних фармакологів, лікарів загальної практики, терапевтів, а також хірургів, педіатрів і гінекологів.

З вступним словом до учасників конференції звернувся ректор Буковинського державного медичного університету Бойчук Тарас Миколайович та головний спеціаліст відділу профілактичної медицини, розвитку і контролю якості медичної допомоги населенню управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Ілащук Ігор Іванович. Доктор медичних наук, професор, дійсний член Української академії наук, Нью-Йоркської академії наук, заслужений діяч науки і техніки України Нікула Тарас Денисович поділився спогадами про вчителя, вченого і колегу Самсон ОленуІларіонівну.

У конференції взяли участь вчені, висококваліфіковані фахівці і лікарі-інтерни. Приїхали гості і доповідачі з різних куточків України: з Києва, Вінниці, Полтави, Дніпропетровська, Львова, Тернополя, Рівного, Ужгорода та Харкова. Вони представляли провідні медичні навчальні заклади України. Учасників конференції гостинно приймав палац «Академічний».

Наукові доповіді фахівців стосувалися питань виникнення та прогресування метаболічного синдрому, особливостей виникнення, перебігу, діагностики, лікування і профілактики захворювань внутрішніх органів у хворих при наявності метаболічного синдрому, хірургічних аспектів метаболічного синдрому, цукрового діабету, артеріальної гіпертензії, ураження нирок, асоційованого з метаболічним синдромом і цукровимдіабетом і багатьох інших.

  

Доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої та сімейної медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Палій Ірина Гордіївна (м.Вінниця) представила доповідь на тему «Діагностика та лікування ГЕРХ на амбулаторному етапі: сучасний підхід до вирішення проблеми». Доктор медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету, доктор-невролог Орос Михайло Михайлович (м.Ужгород) представив фахівцям виступ на тему «Дисциркуляторна енцефалопатія: міф чи реальність. Сучасні методи діагностики та лікування».

Професор кафедри внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук Зуб Лілія Олексіївна (м.Чернівці) виступала з доповіддю на тему «Інфекції сечової системи у хворих на цукровий діабет». Її доповідь була цікавою як колегам, так і майбутнім молодим фахівцям, тому що в своєму виступі Лілія Олексіївна підійшла до питання не тільки з теоретичного, але і з практичного боку. Доктор торкнулася теми вибору лікарських засобів для лікування інфекцій сечостатевої системи у хворих на цукровий діабет і розповіла про значні переваги таких препаратів, як ЛопраксЛораксон і Лоразидим.

На фото в центрі – професор кафедри внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук Зуб Лілія Олексіївна, зліва – продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм, праворуч – медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Чернівці та Чернівецькій області.

Кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії Буковинського державного медичного університету, лікар вищої категорії Максимюк Віталій Васильович (м.Чернівці) виступив з доповіддю на тему «Сучасні підходи до діагностики, прогнозування перебігу та лікування гострого панкреатиту на тлі метаболічного синдрому». У своєму виступі він також торкнувся важливого для будь-якого практикуючого лікаря питання підбору препарату. У його доповіді звучали назви таких препаратів, як ЕксипімСупранем і Ексипенем. Виступ Віталія Васильовича викликав інтерес і жваву дискусію серед колег.

ТМ ФарсіФарм на конференції представляли продакт-менеджер ТМ ФарсіФармі медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Чернівці та Чернівецькій області. Гостям заходу демонструвалися стенди препаратів Лопракс, Ексипім, Супранем і Ексипенем, а також надавалася будь-яка цікава лікарям інформація про ці та інші препарати ТМ ФарсіФарм.

Конференція завершилася, залишивши приємні враження, нові знання і гарний настрій на світлі Великодні свята!

Поділитися
×