Конференція в Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства Оборони України 16 липня 2014 року

16 липня 2014 року в Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства Оборони України відбулася конференція, присвячена септичним станам і сучасним особливостям застосування антибіотиків. Захід проходив у головному актовому залі медичного закладу, де зібралася велика кількість лікарів різних спеціальностей: пульмонологи, урологи, хірурги, терапевти, гінекологи, оториноларингологи та інші.

Зі вступним словом до гостей конференції звернувся доктор медичних наук, професор, заступник начальника Головного військово-медичного клінічного ордена Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь» (з клінічної роботи), полковник медичної служби Голик Л. А. Після його виступу свою доповідь на тему «Антибіотикотерапія в сучасних умовах» представив продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм Долока В. І. У своїй доповіді продакт-менеджер розповів про основні принципи антибактеріальної терапії з урахуванням видів збудників інфекцій, а також індивідуальних особливостей стану пацієнтів. Долока В. І. підкреслив важливість правильного вибору антибактеріального засобу, враховуючи не тільки потенційну ефективність препарату, але і його профіль безпеки. Лікарям був представлений перший в Україні цефалоспорин ІІІ-го покоління з новим діючою речовиною цефтизоксим – Зоксіцеф. Доповідач розповів про переваги застосування Зоксіцефа в сучасній медицині, описав фармакокінетику і спектр дії препарату, ознайомив фахівців з рекомендаціями щодо його застосування.

Виступ Долоки В. І. викликав великий інтерес у фахівців. Після його закінчення відбулося активне обговорення, в ході якого звучало багато питань з приводу особливостей застосування Зоксіцефа, його спектру дії, можливостей застосування препарату в різних областях медицини. Продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм Долока В. І. із задоволенням відповів на всі запитання лікарів.

Ось деякі з них:

 

Питання: «Які схеми з хірургічної профілактики застосовуються в зарубіжній практиці з застосуванням цефтизоксима?»

Відповідь: «У рекомендаціях по хірургічній профілактиці в США цефтизоксим застосовується при операціях: на верхньому відділі ШКТ і тонкої кишки (шлунка, тонкого кишечника, підшлункової залози, печінки і жовчного міхура), резекція кишечника, апендектомія (неперфоровані), проникаючі травми живота, вагінальна або абдомінальна гістеректомія (у тому числі радикальні), кесарів розтин / гістеректомія, операція гортані та інші онкологічні операції голови і шиї, травматичні відкриті переломи. У всіх випадках, крім проникаючих травм живота, призначають 1 грам цефтизоксима в/в за 30-45 хвилин до кожного розрізу; якщо операція триває більше 3 годин, призначається друга доза препарату 1 грам. У разі проникаючих травм живота призначають 2 грами цефтизоксима в/в за 30-45 хвилин до кожного розрізу; якщо операція триває більше 3 годин, призначається друга доза препарату 2 грами.»

Питання: «У яких галузях хірургії для антибіотикопрофілактики цефтизоксим не використовується?»

Відповідь: «У судинній хірургії, при операціях на периферичних судинах, в кардіохірургії, при коронарному шунтуванні і в трансплантаційній хірургії цефтизоксим для хірургічної профілактики не використовується.»

Питання: «Чи можна використовувати препарат Зоксіцеф для лікування MRSA-інфекцій?»

Відповідь: «Цефтизоксим не рекомендується для лікування MRSA-інфекцій.»

Питання: «Протягом якого часу можна призначати препарат Зоксіцеф для лікування пневмонії?»

Відповідь: «Препарат Зоксіцеф може призначатися до 14 днів.»

Питання: «Де виробляється препарат Зоксіцеф?»

Відповідь: «Препарат Зоксіцеф виробляється на фармацевтичному заводі Exir Pharmaceutical Co – найбільшому фармацевтичному підприємстві в Ірані – на високоякісному німецькому обладнанні компанії Bosch.»

Питання: «З якого віку препарат Зоксіцеф дозволений до застосування?»

Відповідь: «Зоксіцеф дозволений до застосування з 6-місячного віку.»

Питання: «Чи дозволено препарат Зоксіцеф застосовувати у вагітних?»

Відповідь: «Цефтизоксим дозволений до застосування під час вагітності в 2 і 3 триместрах для лікування патології, викликаної чутливими до цефтизоксима мікроорганізмами. Цефтизоксим відноситься до групи «В» за класифікацією FDA.»

Питання: «Чи використовується Зоксіцеф для лікування інфекцій, викликаних синьогнійною паличкою?»

Відповідь: «Так, препарат Зоксіцеф використовується для лікування інфекцій, викликаних синьогнійноюпаличкою.»

Питання: «У якому році Зоксіцеф зареєстрований в Україні?»

Відповідь: «Препарат Зоксіцеф зареєстрований в Україні в 2011 році.»

Питання: «Де в Україні вже застосовується препарат Зоксіцеф?»

Відповідь: «Зоксіцеф успішно застосовується в клініках Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького, Вінниці, Полтави, Рівного, Запоріжжя, Дніпропетровська, Харкова та інших обласних центрів України.»

Конференція в Головному військовому клінічному госпіталі стала унікальною можливістю для медичних фахівців обговорити питання, пов’язані з сьогоднішніми реаліями в лікувальній практиці лікарів різних спеціальностей, зокрема визначити пріоритети і особливості вибору препарату для антибіотикотерапії. Керівництво Головного військового клінічного госпіталю дякує ТМ ФарсіФарм за надану інформацію про сучасні підходи до вибору антибіотикотерапії.

Поділитися
×