Конкурс на створення кращого фільму про Зоксіцеф (Частина3)

У цій статті ми розповімо про роботу третьої команди-учасниці конкурсу на створення кращого фільму про Зоксіцеф, який проходив під час продуктового тренінгу в Греції в кінці квітня – на початку травня 2013 року.

Як тільки стало відомо, що під час тренінгу в Греції співробітникам буде дано завдання зняти фільм, команда керівника служби просування Хохлової О. В. вирішила часу даремно не втрачати. Ще в Україні почалася інтенсивна і грунтовна підготовка. За допомогою інтернет-технологій співробітники організовували відеоконференції, ділилися своїми ідеями з приводу сценарію, обговорювали питання розподілу ролей, обов’язків членів команди, готували реквізит. Загалом, по всьому відразу було видно, що за справу взялися професіонали.

В основу сценарію покладено мотив старих руських народних казок, добре знайомих нам з дитинства, тому з перших же секунд у глядача з’являється інтерес до подій, що розгортаються на екрані. Назва фільму також витримана в загальному дусі прийнятої концепції: «Сказання про еліксир від всіх хвороб – славний Зоксіцеф».

Кінострічка оповідає про двох давніх нерозлучних товаришів: Калістрата Іпатійовича (Вовк М. О.) і Орхіта Акакійовича (Христич А. Б.). Їх дружба міцна і безкорислива, живуть вони і горя не знають: то бусурман (Годнюк С. В. та Багрій В. М.) разом б’ють, то про справи сердечні бесіди ведуть. Але одного разу біда трапилася – покинуло здоров’я Калістрата Іпатійовича. Товариш його вірний не розгубився, викликав до нього знахарку знамениту (Боркунова О. В.), щоб зцілила вона хворобу невідому. Але як не намагалася цілителька, ні молитви попа (Кириленко Я. В.), ні вигнання духу нечистого не допомогли Калістрату. І тоді було вирішено запросити до хворого лікарів перських (Годнюк С. В. та Багрій В. М.), тому що чутки ходили, що є у них засіб заморський, який від будь-якої хвороби зцілює, – Зоксіцеф називається. Так і вчинили.

Від дії ліків чудодійних відбулося диво – сили до Калістрата повернулися і хвороба відступила. Тут і пішла слава по всій Русі-матінці про засіб чудодійний – Зоксіцеф. І лікувалися ним всі від малого до великого.

Особливу самобутність і відтінок старовини картині надають діалоги героїв і закадровий голос (Хохлова О. В.) давньоруською мовою. Причому треба відмітити, що їх мова звучить дуже гармонійно та невимушено, тому глядач цілком занурюється в атмосферу Древньої Русі.

Одним з креативних ходів, до яких вдалася команда керівника служби просування, була відмова від сценічних костюмів: замість них на грудях у кожного актора була табличка з ім’ям його героя. Але ми будемо абсолютно чесними, якщо заявимо, що фільм від цього анітрохи не втратив в своїй яскравості. А все тому, що гра акторів була надзвичайно талановитою. Чого тільки коштує епатажна і харизматична знахарка у виконанні Боркунова О. В.!

Особливе місце в цій картині займає гумор: жарти дуже дотепні й тонкі. Забавно, і в той же час інформативно, зображуються методи діагностики та лікування в Стародавній Русі.

Весь час, відведений для створення фільму, члени знімальної групи працювали, не покладаючи рук. Ті, хто був задіяний безпосередньо в кадрі, дубль за дублем відточували акторську майстерність, решта всіляко допомагали у знімальному процесі та підготовці до нього.

Для того, щоб одразу привернути увагу до своєї кінокартині, команда вирішила застосувати вдалий маркетинговий хід: група креативників на чолі з Марчук І. В і Багрієм В. М. розробили і змайстрували яскраву афішу до прем’єри фільму. Всім учасникам тренінгу заздалегідь були врученііндивідуальні запрошення на кінопрем’єру. Сюрпризом для всіх став і розіграш «зціляючого призу від усіх хвороб», який проводився серед власників квитків.

Презентація фільму пройшла більш ніж успішно, на адресу новоспечених зірок звучали похвала і оплески. Журі конкурсу гідно оцінило роботу команди Хохлової О. В., в якості пам’ятної нагороди учасники отримали статую богині Артеміди. Артеміда – у грецькій міфології юна богиня полювання, богиня родючості, богиня жіночої цнотливості, покровителька всього живого на Землі, що дає щастя в шлюбі та допомогу при пологах.

Традиційно Артеміда зображується із золотим луком і сагайдаком за плечима, зі списом у руках. Це говорить про її войовничий характер, уміння боротися і перемагати, незважаючи ні на які перешкоди і труднощі. Бойовий дух богині Артеміди дійсно не чужий учасникам команди. Члени знімальної групи поділилися, що вже при монтажі відзнятого матеріалу були, можна сказати, на межі краху. В останні хвилини перед прем’єрою їм довелося справлятися з несподівано виниклими проблемами комп’ютерної техніки. Але, зібравшись і проявивши чудеса винахідливості, вони все ж впоралися з усіма труднощами і подарували нам прекрасну кіноісторію. Що тут сказати, МОЛОДЦІ!

Поділитися
×