Лікують коклюш і бронхіт солодка, перець, евкаліпт!

Зима – це прекрасна пора року. Як писав Пушкін: «Мороз и солнце; день чудесный!». На жаль, мороз не тільки прикрашає природу, а й згубно впливає на людський організм. Не секрет, що в цей час істотно підвищується ризик захворіти вірусними і бактеріальними інфекціями дихальних шляхів, зростає число пацієнтів із запаленнями глотки, гортані і мигдалин, які супроводжуються болями в горлі (фарингіт, ларингіт, тонзиліт).

Здавна фітотерапія відіграє важливу роль у лікуванні захворювань дихальних шляхів. Незаперечними перевагами лікарських рослин є доступність, безпека і високотерапевтична ефективність. Лікарські рослини, що застосовуються для лікування таких захворювань, повинні володіти такими властивостями: протимікробна, протизапальна, відхаркувальна, муколітична, бронхолітична та імуномодулююча.

Солодка (солодка гола, лакриця, лакричник, жовтий корінь) – Glycyrrhiza glabra – багаторічна трав’яна рослина з великим кореневищем, прямостоячими стеблами, що досягають у висоту 1,5 метрів, продовгуватими клейкими листками і фіолетовими, зібраними в кисті, квітами.

Солодка або корінь лакричника використовується кілька тисяч років. У Середні віки у всіх європейських країнах в різній медичній літературі згадувалося про корінь солодки. Знайдені клинописні таблички стародавнього Вавилона згадують про рослину з саду вавілонського царя Мардука-паліддіна – корінь «солодкого дерева», який розтирали з маслом і пивом і лікували зіллям кашель. Єгипетські папіруси описували рецепти приготування лікувального зілля з солодки.

Коріння солодки голої містить сапонін гліциризин, флавоноїди (ліквіритин, ізоліквіритин, ліквіритозид, ізоквертицин, рутин), глаброву і гліциретову кислоти, дубильні речовини, стероїди, сапоніни, полісахариди (крохмаль, целюлоза), ефірну олію, янтарну, лимонну, фумарову, винну, яблучну кислоти, кумарини, алкалоїди, вищі жирні кислоти.

Солодка гола надає багатосторонній терапевтичний ефект і має протизапальну, бактерицидну, відхаркувальну, обволікуючу, спазмолітичну, сечогінну, протиалергічну, противиразкову, протипухлинну властивості.

Галенові препарати солодки широко застосовуються при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, як протизапальний, відхаркувальний (оскільки її сапоніни посилюють секрецію залозистого апарату за допомогою подразнення слизових оболонок), обволікуючий, пом’якшувальний засіб.

Вічнозелене дерево евкаліпт, чия кора обсипається уздовж стовбура, спадаючидовгими стрічками, насправді дивовижне. Воно вважається найвищим деревом на Землі – може досягати 100 метрів у висоту. Родина евкаліпта – Австралія і Тасманія. Аборигени називали це вічнозелене дерево «алмазом лісів» і «деревом життя». Здавна корисні властивості евкаліпта використовували для лікування ран і інфекційних хвороб, для зняття м’язового болю і втоми.

Ефірну олію евкаліпта – Eucalyptus essence – отримують шляхом гідродістілляціі з молодих пагонів і листя швидкозростаючих видів евкаліпта (кулястого, прутовидного і попелястого). З 1 т сировини виробляють 3-5 кг ефірної евкаліптової олії, що містить 60-80% цинеолу. Саме високий вміст цинеолу визначає терапевтичний ефект евкаліптової олії. Крім цинеолу, в маслі евкаліпта містяться дубильні речовини, флаваноїди, органічні кислоти і різні альдегіди – всього близько 40 компонентів.

За вмістом фітонцидів евкаліпт – абсолютний чемпіон серед всіх листяних дерев і трав’янистих ефіроолійних рослин. Йому поступається навіть таке визнанеджерело рослинних антибіотиків, як лавр благородний. Сила евкаліпта така, що він з легкістю знищує особливо стійкі патогенні мікроорганізми.

Ефірна олія евкаліпта має безліч корисних і лікувальних властивостей: бактерицидну, противірусну, антисептичну, болезаспокійливу, протизапальну, спазмолітичну, противоревматичну, загоюючу, жарознижувальну, кровоочисну, відхаркувальну та ін.

SONY DSC

Масло евкаліпта з успіхом використовується для лікування захворювань органів дихання. За допомогою препаратів на основі евкаліпта лікують як простудні захворювання, що супроводжуються кашлем, нежитем, інфекціями горла, так і найскладніші ангіни, тонзиліти, бронхіти, пневмонію і туберкульоз. Поєднуючи противірусні та бактерицидні властивості, евкаліпт не тільки прочищає слизові і сприяє нормалізації секреції, але і перешкоджає розмноженню і поширенню вірусів. Евкаліпт з успіхом застосовують для боротьби зі стійкими патогенними мікроорганізмами – стафілококами, стрептококами і т.п. Він також здатний надавати допомогу при гарячкових станах і використовується для їх профілактики.

Крім цих властивостей, лікарські засоби на основі листя евкаліпта володіють імуномодулюючою дією, вони зміцнюють природний захист організму і борються з вірусами (з герпесом, фурункульозом, грипом і т.д.).

Ще одна рослина є незамінною, коли справа стосується лікування захворювань дихальних шляхів. Це стручковий перець (Capsicum annum). Найважливішоюскладовою стручкового перцю є алкалоїд капсацин. Крім того, в стручковому перцімістяться вітамін С, фолієва, нікотинова кислоти, Р, В1, В2, каротиноїди, білки; знайдені стероїдні сапоніни, глікоалкалоїд соланін, флавоноїди (апігенін, лютеолін); кумарин скополетин, ефірне і жирне масло, солі калію, натрію, кальцію, ртуті, марганцю, заліза та алюмінію.

Перець вже дуже давно відносять до цілющих рослин. Ще індіанці майя використовували його для зняття болю, лікування кашлю, ангіни, астми та інших респіраторних захворювань.

Основні ефекти перцю стручкового: знеболюючий, місцевий розігріваючий, протизапальний, бактерицидний, антиоксидантний. Вчені з Ноттінгемського університету з’ясували, що капсаїцин викликає масову загибель злоякісних клітин завдяки впливу на мітохондрії-органели, що забезпечують клітини енергією.

Завдяки вищепереліченим властивостям стручковий перець – хороший засіб проти простуди і кашлю, що має потогінну, відхаркувальну і жарознижуючу властивості, який ось уже не одне тисячоліття з успіхом застосовується при гострих респіраторних захворюваннях. Він широко використовується для лікування хворого горла, запалення мигдалин, кашлю, а також як профілактика трахеїту.

А крім цього, стручковий перець сприяє виробленню «гормону радості» (ендорфіну) – і людина менше схильна відчувати стрес. Пекучі якості продукту підвищують больовий поріг організму, змушують кров швидше циркулювати, кров активніше насичується киснем, прискорюється виведення токсинів і «поганого» холестерину з організму, перець чинить позитивний вплив на збереження імунітету. А якщо врахувати, що в перці міститься в три рази більше вітаміну С, ніж в апельсині, то його імуностимулююча дія не викликає сумнівів.

Корисні властивості всіх трьох рослин поєднав у собі препарат від ТМ ФарсіФарм ТОНЗІГОЛ.

 ТОНЗІГОЛ – це натуральний високоякісний антисептичний, протизапальний, відхаркувальний і знеболювальний засіб на основі рослинної сировини. До його складу входять солодка гола (Glycyrrhiza glabra), ефірна олія евкаліпта (Eucalyptus essence) і настоянка стручкового перцю (Capsicum annum tincture), завдяки цілющим властивостям яких ТОНЗІГОЛ є одним з кращих рослинних препаратів для лікування таких захворювань:

  • вірусні та бактеріальні інфекції дихальних шляхів, які проявляються охриплістю, сухим подразливим кашлем (хронічні бронхіти, трахеїти, коклюш, гострі респіраторні захворювання, бронхопневмонії та бронхіальна астма);
  • гострі та хронічні запалення глотки, гортані і мигдалин, які супроводжуються болями в горлі (фарингіт, ларингіт, тонзиліт);
  • захворювання порожнини рота: запалення ясен і слизової порожнини рота (стоматит, гінгівіт);
  • профілактика простудних захворювань.
Поділитися
×