Науково-практична конференція хірургів в Рівне 20 листопада 2015 року

Хоча і життя, і праця хірурга важкі, усипані шипами, все ж,

 по-моєму, ніяка інша професія не може приносити стільки

душевного задоволення, як професія хірурга! Що може зрівнятися

з щастям, яке відчуваєш, коли переміг у поєдинку смерть?

(“Серце хірурга”, Федір Углов)

20 листопада 2015 року в залі засідань міського виконавчого комітету міста Рівне проходила регіональна науково-практична конференція «Актуальні питання практичної хірургії». Організаторами науково-практичної конференції стали хірурги Центральної міської лікарні Рівного. Також в організації взяли участь МОЗ України, Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА та міськвиконкому, центральна міська та обласна лікарня, Асоціація хірургів Рівненщини та Асоціація судинних хірургів і ангіологів України.

На фото мер міста Рівне Хомко Володимир Євгенович.

У конференції брали участь не тільки фахівці з області, але також з Києва, Львова, Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська, Познані (Польща), Вільнюса (Литва) та Бреста (Білорусь).

Урочисте відкриття конференції розпочалося з вітальних слів начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Ю. Ю. Осипчука. Під час заходу у своїх доповідях фахівці піднімали актуальні для української хірургії теми, наприклад, особливості гострої травми магістральних судин в умовах АТО. Також говорили про тактики надання медичної допомоги та хірургічну профілактику ішемічних порушень мозкового кровообігу, ділилися власним досвідом лікування ускладнених форм гострого панкреатиту та хронічної венозної хвороби.

Завідувач кафедри хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, професор, доктор медичних наук, судинний хірург, хірург-трансплантолог Кобза Ігор Іванович і професор цієї кафедри, доктор медичних наук, лікар-флеболог, доктор вищої категорії Орел Юрій Глібович представили доповідь на тему “Сучасний підхід до хірургічної профілактики та лікування гострого порушення мезентериального кровотоку”. Президент Міжнародної асоціації ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник кафедри торакоабдомінальної та судинної хірургії Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова Кондратюк Вадим Анатолійович представив виступ на тему “Сучасний стан ендоваскулярної хірургії в Україні”. Артурас Мяцковічус з Вільнюса (Литва) виступив з доповіддю “Вплив атеросклеротичної бляшки на кровотік головного мозку”, а виступ під назвою “Хронічна венозна хвороба” представив Себастьян Войцеховський з Познані (Польща).

Конференція проходила у два етапи, і після доповідей фахівців відбулося загальне обговорення проблем сучасної хірургії. Лікарі могли задати питання доповідачам і озвучити свій погляд на ті чи інші аспекти практики лікаря-хірурга.

ТМ ФарсіФарм на заході представляв медичний представник ТМ ФарсіФарм в Рівне та Рівненськійобласті Шпак Іван. Він демонстрував фахівцям стенди препаратів Зоксіцеф, Супранем і Ексипенем. Також лікарі могли отримати додаткову інформацію про ці та інші препарати ТМ ФарсіФарм.

Для кожного фахівця було цінним почути своїх колег і дізнатися про їхній досвід надання хірургічної допомоги пацієнтам. Особливо цінним став досвід іноземних колег, він дозволив українським хірургам поглянути на проблеми вітчизняної хірургії під новим кутом.

Поділитися
×