Науково-практична конференція педіатрів в Одесі 14-15 квітня 2016 року

Багато хто хотів би народитися в Одесі, але не всім це вдається.

(Леонід Утьосов)

«А чи знаєте ви, що таке Одеса? Ні, ви не знаєте, що таке Одеса! Багато є на світі міст, але такого прекрасного немає». Славне і всіма улюблене місто Одеса подарувало нашій країні не тільки автора цих рядків – відомого актора, музиканта і поета Леоніда Йосиповича Утьосова, а й чимало інших видатних особистостей. У 1929 році, наприклад, тут народився Борис Якович Резник – талановитий вчений-педіатр, доктор медичних наук, професор, академік Академії медичних наук України та завідувач кафедри дитячих хвороб Одеського державного медичного університету. Він зробив величезний внесок і істотно збагатив педіатричну науку і практику України. За доброю традицією саме його пам’яті була присвячена восьма щорічна Науково-практична конференція з міжнародною участю «Нові медичні технології в педіатрії та сімейній медицині», яка проходила в Одесі 14-15 квітня 2016 року.

Ось уже восьмий рік Резниковські читання стають головною щорічною науковою подією в одеській педіатрії. Конференція зібрала близько 600 провідних фахівців в області педіатрії, неонатології та сімейної медицини з Одеси і всієї України, а також зарубіжних лікарів. Організаторами заходу виступили Одеський національний медичний університет та Одеська асоціація педіатрів і неонатологів.

Під час урочистого відкриття конференції прозвучали вітальні слова від голови Української асоціації лікарів-педіатрів – член-кореспондента НАМН України, завідувача кафедри педіатрії № 1 Одеського національного медичного університету, доктора медичних наук, професора Аряєва Миколи Леонідовича. Також захід відкривали представники Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації та Департаменту управління охороною здоров’я Одеської міської ради.

У програму конференції входили пленарні та секційні засідання по антибактеріальній терапії в педіатрії та неонатології, актуальним проблемам клінічної педіатрії, первинній педіатричній допомозі, діагностиці та лікуванні алергічних, імунологічних, спадкових і метаболічних захворювань.

Завідувач кафедрою факультетської педіатрії та медичної генетики Дніпропетровської медичної академії Міністерства охорони здоров’я України, доктор медичних наук, професор Абатуров Олександр Євгенович(м. Дніпропетровськ) представив гостям заходу кілька виступів, серед яких доповідь на тему «Раціональна антибіотикотерапія пневмоній у дітей», в якій торкнувся актуальних питань сучасної методики лікування пневмонії у дитини.

Завідувач кафедри госпітальної педіатрії Запорізького державного медичного університету, доктор медичних наук, професор Леженко Геннадій Олександрович (м. Запоріжжя) виступив з доповідями на теми «Головний біль в практиці педіатра» і «Місце пробіотиків в терапії та профілактиці виникнення вторинного ацетонемічного синдрому».

Кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету, лікар вищої категорії Горностаєва Наталія Юріївна (м. Одеса) представила фахівцям доповідь на тему “Ступенева терапія при бактеріальній інфекції”. У своєму виступі вона говорила про особистий досвід використання антибіотиків для лікування різних захворювань у дітей і висловила хороші відгуки про такі препарати зі свого лікарського арсеналу, як ЛопраксЛораксон і Лорікацин. Також лікар торкнулася теми терапії пробіотичними препаратами у дітей, серед яких зазначила новий комбінований пробіотик Лактен. Виступ Наталії Юріївни викликав жвавий інтерес серед колег, які відзначили актуальність піднятих нею питань.

ТМ ФарсіФарм також брала участь в конференції. На заході її представляли продакт-менеджер ТМ ФарсіФарм Долока Віталій і медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Одеса та Одеській області Стародуб Ольга. Вони надавали лікарям інформацію про препарати ТМ ФарсіФарм і відповідали на питання фахівців.

Поділитися
×