Науково-практична конференція педіатрів в Одесі 6-7 квітня 2017 року

Діти – це все наше майбутнє.
Завдяки дітям хочеться жити.
(Мухаммед Алі)

6-7 квітня 2017 року в Одесі проходила дев’ята щорічна Науково-практична конференція з міжнародною участю «Нові медичні технології в педіатрії та сімейній медицині», присвячена пам’яті академіка Бориса Яковича Резника. Борис Якович Резник народився в Одесі і був талановитим ученим-педіатром, доктором медичних наук, професором, академіком Академії медичних наук України і завідувачем кафедрою дитячих хвороб Одеського державного медичного університету. Він вніс величезний внесок і суттєво збагатив педіатричну науку і практику України.

У конференції взяли участь провідні педіатри, неонатологи та сімейні лікарі з Одеси і всієї України, а також закордонні колеги. Резниковські читання, як завжди, стали платформою для обговорення останніх наукових досягнень в педіатрії і неонатології.

Організаційний комітет заходу представляли академік АМН України, професор, ректор Одеського національного медичного університету Запорожан Валерій Миколайович, член-кореспондент НАМН України, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедрою педіатрії № 1 Одеського національного медичного університету Аряев Микола Леонідович, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, начальник відділу освіти і науки Департаменту кадрового менеджменту, освіти і науки МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії № 2 та медичної генетики Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Волосовець Олександр Петрович, т. в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Кондратюк Тетяна Григорівна та перший заступник директора Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Соколова Ірина Ігорівна.

У ході конференції були організовані пленарні та секційні засідання з питань антибактеріальної терапії в педіатрії та неонатології, актуальних проблем клінічної педіатрії, первинної педіатричної допомоги, діагностики та лікування алергологічних, імунологічних, спадкових метаболічних захворювань.

Член-кореспондент НАМН України, завідувач кафедри педіатрії № 1 Одеського національного медичного університету, професор, доктор медичних наук Аряев Микола Леонідович представив доповідь, присвячену стратегіям зниження частоти і тривалості використання антибіотиків у дітей. Виступ на тему «Медикаментозна модуляція функціонування імунної системи в загальній педіатричній практиці» підготував завідувач кафедри факультетської педіатрії та медичної генетики Дніпропетровської медичної академії Міністерства охорони здоров’я України, доктор медичних наук, професор Абатуров Олександр Євгенович (м. Дніпропетровськ).

Кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету, лікар вищої категорії Горностаєва Наталія Юріївна (м. Одеса) представила фахівцям доповідь на тему “Ступінчаста терапія при бактеріальній інфекції”. У своєму виступі вона говорила про використання антибіотиків для лікування різних захворювань у дітей. Наталія Юріївна виділила такі препарати, як Лопракс, Лораксон і Лорікацин. Також лікар сказала про необхідність застосування пробіотиків для дітей, серед яких зазначила новий комбінований пробіотик Лактен канадського виробництва.

У програмі заходу також був організований круглий стіл, присвячений дискусійним проблем педіатричної практики, і виділено час для стендових доповідей.

На конференції працювала медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Одеса та Одеській області Стародуб Ольга. Вона представляла фахівцям препарати ТМ ФарсіФарм і відповідала на питання лікарів про можливості, дози та схеми їх застосування в педіатрії.

На фото праворуч – кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету, лікар вищої категорії Горностаєва Наталія Юріївна, зліва – медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Одеса та Одеській області Стародуб Ольга.

 

Поділитися
×