Нові технології в будівництві – надія на майбутнє

Конфлікт на сході нашої країни залишив відбиток в життях тисяч українців. При усвідомленні масштабів руйнувань, які принесла з собою війна, душу охоплює жах і тривога: хто буде відновлювати все, коли війна закінчиться? Скільки десятиліть знадобиться на відродження інфраструктури, здатної забезпечити нормальний рівень життя в повоєнний час? Мирним жителям, постраждалим в ході бойових дій, зараз вкрай необхідна психологічна підтримка.

У цій статті ми хочемо підтримати і трохи заспокоїти наших співвітчизників зі східної України. Грунтуючись на попередньому досвіді будівництва в нашій країні, ми звикли вважати, що споруда нової будівлі займає досить тривалий термін і вимагає неодмінної тяганини з розробкою проекту, технічної документації та закупівлею дорогих матеріалів. У цьому ми хочемо Вас переконати, тому що будівельні технології за останній час зробили крок далеко вперед. І на щастя, наша країна все активніше переймає досвід західних колег: на зміну застарілим технологіям приходять нові – швидкі і екологічні. Хочемо познайомити Вас з деякими сучасними способами будівництва будівель, яким, проте, за кордоном вже більше 20 років.

Зведення будинків за каркасною технологією (Genesis)

Все більшу популярність в Україні набирає будівництво житлових будинків на основі передових технологічних досягнень, розроблених в Канаді, які застосовуються не тільки в Європі, але і по всьому світу. Наприклад, у скандинавських країнах, Канаді та Японії до 80% людей проживає в таких будинках і котеджах, а це вже очевидний доказ економічної доцільності технології. Технологія під назвою Genesis підходить для будівництва багатосімейних будинків, квартир, котеджів, вілл, шкіл, торгових центрів, роздрібних магазинів, готелів, лікарень, офісів, ангарів і гаражів. Час на будівництво будинку площею 50 кв. м – 10 днів. Від 15 днів потрібно для фінальної обробки, а приблизно через 40 днів в будинок можна заселятися.

Основа будинку – міцний каркас з оцинкованого металу, який не деформується під впливом ніяких атмосферних явищ. Каркас виробляється в заводських умовах, а поки каркас роблять на заводі, можна паралельно підготувати фундамент будинку. Після того, як каркас привезуть на місце будівництва, його монтаж буде закінчений в лічені дні. Така будівля потім обшивається готовими модулями – покрівельними панелями, стіновими, перекриттями і т.д. Наповнювачем каркаса виступає найчастіше мінераловатний утеплювач. Плюси такої технології – висока якість і надійність, довгий термін служби будинків, висока енергоефективність (низька кількість втрат тепла), економічність, відсутність необхідності в закладці глибокого фундаменту, а також більш комфортна, безпечна і здорова побутова середа.

У експертів виникають лише питання з приводу звукоізоляції в будинках, побудованих за такою технологією. Адже метал – не найкращий матеріал для цих цілей.

Будинки з сендвіч-панелей

Інша сучасна технологія будівництва – зведення будинків із сучасних сендвіч-панелей. Ця технологія набула широкого поширення по всьому світу завдяки, знову ж таки, країнам Європи та Північної Америки, тому такі будинки зазвичай називають канадськими будинками. Незважаючи на те, що така технологія ще якихось 8 років тому була дивиною для багатьох наших співгромадян, в даний час будівлі з сендвіч-панелей оцінені по достоїнству представниками середнього класу. Термін «сендвіч-панель» – означає «багатошарова панель», що повною мірою описує конструкцію.

Основу технології складає застосування конструктивних панелей як основних елементів будівлі: стін, перекриттів і навіть даху. Сендвіч-панель являє собою надзвичайно міцну монолітну тришарову конструкцію, що складається з двох плит OSB (Oriented Strand Board – плита з орієнтованою плоскою стружкою), між якими під тиском вклеєний шар щільного пінополістиролу.

Виготовлення та монтаж панелей такого будинку займають 10-15 днів. Мала вага будинків дозволяє використовувати при будівництві недорогі малозаглиблені фундаменти або гвинтові сваї. Сендвіч-панелі відрізняються високими енергозберігаючими характеристиками, тому витрати на опалення в декілька разів нижче в порівнянні з будинками, побудованими з традиційних матеріалів. Навіть у морози зниження температури при відключеному опаленні в такому будинку складає всього 2°С на добу. У будинку можна комфортно жити протягом цілого року, не побоюючись ніяких природних колізій.

Будівлі з сендвіч-панелей зручні ще й тим, що їх в будь-який момент можна… збільшити в розмірах! При необхідності завжди можливо прилаштувати додаткове приміщення або надбудувати цілий поверх. Це особливо оцінять молоді сім’ї, в яких з’являються діти і кожна дитина заслуговує окремої кімнати. Ваш будинок буде рости разом з вашою родиною!

Технологія «ЕкоКуб»

А от варіант, якщо Ви хочете виконати будівництво будинку своїми руками. Автори технології «ЕкоКуб» впевнені, що кожен справжній господар з шуруповертом в руці може побудувати подібний будинок. Технологія об’єднує в собі ідею побудови каркасних будинків і будівництва з блоків соломи. Солом’яні тюки прямокутної форми, зроблені прес-підбирачами, знову пресують для отримання ще більшої жорсткості, а потім кожен тюк з соломи одягається в міні-каркас. Бічні стінки фарбують і штукатурять. В отвори в каркасі вставляють пластини з фанери – для закриття можливих містків холоду. За допомогою цієї технології будинок площею 50 кв.м. зводиться всього за 30 днів.

Єдиний мінус будинків, побудованих за технологією «ЕкоКуб», полягає в тому, що в ньому, крім вас, захочуть оселитися дрібні гризуни, в першу чергу, – миші. Тому в будинку доведеться завести кота (а краще двох).

Будинки з грунту

А ось незвичайна ідея – будівництво будинку з грунту. Вона не нова, але тільки недавно був винайдений ручний електрифікований інструмент для ущільнення грунтомас та інших будівельних сумішей. Тепер кожен власник земельного наділу завдяки цьому винаходу зможе робити більшість деталей для свого будинку на місці будівлі, використовуючи грунт. Час на будівництво будинку площею 50 кв. м: 30 днів

Головні переваги будівництва з грунту – в його дешевизні і екологічності. Ще один плюс – економія на опаленні, оскільки для підтримки кімнатної температури в будинку потрібно набагато менше енергії. До того ж такі будинки не горять – вогонь, навпаки, робить стіни ще міцніше. Якщо будинок будується без підвалу, то грунту, вийнятого для влаштування фундаменту, вистачить для будівлі стін одноповерхового будинку.

Завдяки додаванню невеликої кількості стабілізаторів до грунту будівельні блоки набувають властивість нерозмивчатості. Для людей, які сумніваються в довговічності такого роду будівель є яскравий приклад – Пріоратскій палац, який побудований в Росії в 1798 році. У дні Великої Вітчизняної війни тут від снарядів і бомб були зруйновані навіть масивні кам’яні споруди, а палац із землі вистояв.

Правда, експерти попереджають про один недолік даної технології: після дощу на поверхні будинку виступають солі, які містяться в грунті. Як результат – постійно будуть видні соляні розводи – видовище не дуже естетично приємне.

Так само, як і мільйони українців, ми не перестаємо сподіватися, що скоро протистояння закінчиться, звуки вибухів вщухнуть і руйнування припиняться. Коли настане мир, ми всі разом, пліч-о-пліч, візьмемося за роботу, допоможемо нашим братам налагодити життя в мирний час і якомога швидше відновити їх рідні міста і села.

Поділитися
×