Нариси учасника сплаву по Дністру (Частина 1)

Я на берег знакомый приду босиком,
Поприветствую вербы и воду;
Милый Днестр – в тебя я с рожденья влюблён!
И в любимую сердцем природу…

Роман Зонтиков

На носі вже середина літа, і як завжди співробітниками компанії «Медвестснаб» було вирішено провести вихідні активно на природі і в дружній компанії. Цього разу було вирішено здійснити сплав на одному з найкрасивіших ділянок Дністра, відомого своїми каньйонами. Нам випала можливість чудово відпочити від звичного ритму життя, відчути себе невід’ємною частиною цієї природи.

Організацію сплаву на себе взяв регіональний менеджер Лапунька Олег. Завдяки цій людині – справжньому патріоту рідного краю, який до того ж виявився хорошим організатором екскурсій, – я продовжую відкривати для себе все нові і нові куточки нашої країни.

Сплав на катамарані по цій унікальній річці, яка за кількістю і різноманітністю природних та історико-архітектурних пам’яток не має аналогів у Європі – щось середнє між активним відпочинком на природі і екскурсійним туром.

Отже, наша команда – це співробітники компанії «Медвестснаб»: регіональні менеджери Лапунька Олег і Пігарьов Антон, начальник транспортного відділу Степаниця Валерій, медичні представники Христюк Тетяна, Павлюк Любомир і Багрій Вадим, співробітники складу Товт Максим і Вишняк Павло, я – молодший продакт-менеджер Нафієва Сусана, а також наші близькі та друзі. Всього нас було 19 чоловік, включаючи інструкторів на двох катамаранах. Для більшості учасників походу це був перший досвід сплаву на катамаранах, тому, як тільки Дністер прийняв нас у свої обійми, над річкою пролетіло дружне – УРА!

 

Борт № 1: Товт Максим, Христюк Тетяна, Степаниця Валерій, Вишняк Павло, Лапунька Олег, Пігарьов Антон, Павлюк Любомир та інші.

 

На фото Павлюк Любомир

 

На фото Степаниця Валерій

 

Ми побачили сильну, з вируючими перекатами, дуже стрімку річку. За якихось пару мільйонів років вона проклала найбільший в Європі каньйон, створивши неповторні за красою ландшафти.

Дністер є другою за величиною річкою України. На території нашої країни вона досягає 702 км. Біля річки порядку 382 притоків, потім річка впадає у Дністровський лиман. Назва річки Дністер виходить від давньоіранських слів і перекладається як «Стрімка (швидка) ріка», правда є інша версія, вважають, що поєднання скіфо-сарматських слів якраз і означає «Прикордонна вода» або «Величезна ріка (вода)».

 

Борт № 2: Нафієва Сусана, Багрій Вадим та інші …

 

На фото Багрій Вадим зі своєю дружиною Наталею.

Дністровський каньйон – одне з найграндіозніших і красивих місць, щоб здійснити сплави, справедливо носить звання одного з «Семи природних чудес України».

Круті скелясті або заліснені береги висотою до 200 м, унікальні травертинові скелі і геологічні відслонення, печери і гроти зі слідами перебування людини, водоспади, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії – все це ми мали відвідати.

Також нам належало познайомитися з цікавими історіями замків, що не так давно обороняли кордони від набігів татар і турків, де відбувалися історично найважливіші битви козаків, військ Речі Посполитої. Їх грізні залишки і сьогодні здіймаються з високих круч, з докором дивлячись з висоти і нагадуючи про битви минулих днів.

На фото залишки Раковецького замку.

 

Залишки зруйнованого моста.

     Наш маршрут сплаву проходив по межі двох областей (Івано-Франківської та Тернопільської), що зумовило відносну віддаленість від цивілізації і майже повну відсутність вишок операторів мобільного зв’язку, а, отже – повну релаксацію.

        Але про це в подробицях читайте в наступній частині моєї розповіді!

Далі буде ………………………

Поділитися
×