Подарунок природи для жіночого здоров’я

Скільки тисяч років існує людство, стільки ж триває і наша міцна дружба з лікарськими рослинами. З давніх часів люди стали розуміти, що природа – кращий доктор, і якщо добре пошукати, можна знайти засіб від будь-якої хвороби. Накопичений досвід вони передавали з покоління в покоління, завдяки чому ми тепер маємо в своєму розпорядженні величезну базу лікарських рослин та історію їх застосування.

У цій статті ми хочемо розповісти Вам про одну рослину, яка володіє воістину чудодійними властивостями по відношенню до жіночому організму.

Давно відомо, що багато порушень здоров’я жінки пов’язані з підвищеним виробленням гіпофізом гормону пролактину. Пролактин чинить пряму стимулюючу дію на проліферативні процеси в молочних залозах, підсилюючи утворення сполучної тканини і викликаючи розширення молочних проток. У нормі він сприяє розвитку молочних залоз, готує їх до лактації, регулює вироблення молока. За певних порушень його надлишок може стати причиною відхилень менструального циклу, безпліддя, болі в грудях і мастопатії, а також передменструального синдрому.

Більше 2500 років для лікування гінекологічних патологій використовується прутняк звичайний (Авраамове дерево, Вітекс священний, прутняк зухвалий, перець дикий, перець лютий або перець монаший). Гіппократ писав: «Якщо кров тече з утроби, дайте жінці випити темного вина, в яке занурені листя Авраамова дерева». Також прутняк згадується в роботах Плінія, Діоскорида і Теофраста. У 20 столітті прутняк «повернув» в медицину Герхард Мадаус.

Аптечна назва прутняку звичайного – Vitex angus castus. Сам по собі прутняк – це деревовидний чагарник висотою до 4 метрів з добре розвиненим стрижневим коренем. Цвіте прутняк блідо-ліловими квітами, зібраними в колосоподібні суцвіття. У народній медицині зазвичай використовують ягоди рослини. Їх застосовують для лікування гінекологічних та онкологічних захворювань, а також як сечогінний, седативний, і вітрогінний засіб.

До складу прутняка входять аскорбінова кислота, ефірна олія (цинеол, сабінен, пінен, пальмітинова кислота). Також виявлено флавоноїди (кактицин та ізо-оріентин), іридоїди, іридоїдні глікозиди (агнусід і аукубін), жиророзчинні флавони, незамінні жирні кислоти.

Вченими доведено, що вироблення пролактину в жіночому організмі контролює гіпоталамус – воно гальмується біологічно активною речовиною дофаміном. Виявляється, біологічно активні речовини прутнякузвичайного володіють дією, аналогічною дії дофаміну. Знижуючи секрецію пролактину і збільшуючи вироблення лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого гормону гіпофізом, прутняк підсилює прогестеронову фазу циклу. Гіпофіз при цьому також впливає на яєчники, стимулюючи вироблення ними прогестерону, зменшуючи таким чином підвищену кількість естрогенів – головних винуватців більшості жіночих захворювань. Зниження вмісту пролактину призводить до зворотного розвитку патологічних процесів у молочних залозах і купірує больовий синдром при мастодинії.

Завдяки властивостям прутняка досягається гормональний баланс, який чинитьлікувальну дію на щільність железисто-фіброзних структур молочних залоз, циклічні болі, товщину ендометрія і т.д. Прутняк звичайний знаходить застосування в комплексному лікуванні мастопатії, ендометріозу, кіст, міом, фібром, дисменореї (болісні менструації) і аменореї (відсутність менструації). Також він широко застосовується для лікування симптомів ПМС, тому що зниження рівня естрогену тягне за собою зниження рівня нейромедіатора серотоніна, який знижує рівень дратівливості, нервозності, болючості молочних залоз, здуття живота, головні болі та ін.

Прутняк звичайний викликає протипухлинний ефект шляхом апоптозу (так зване «самогубство клітин») і пригнічення ділення ракових клітин, тому знаходить своє застосування як протираковий засіб у комплексному лікуванні раку молочної залози, раку шийки матки, раку яєчників і т. д. Крім того, прутняк застосовується ще як антиоксидантний та антибактеріальний засіб. Найбільш сильний антибактеріальний і антиоксидантний ефект проявляє ефірне масло, хлорогенова і кавова кислоти, що знаходяться в плодах прутняка.

Прутняк звичайний – діюча речовина натурального препарату ТМ ФарсіФарм МАСТОГОЛ. Кожна таблетка МАСТОГОЛА містить сухого екстракту плодів прутняку звичайного (Vitex agnus castus) 3,2 – 4,8 мг, що відповідає 40 мг висушеної рослинної сировини. Препарат випускається по 100 таблеток в упаковці.

Рослинний засіб МАСТОГОЛ застосовується для нормалізації функцій жіночої статевої системи, а дія його на жіночий організм обумовлена всімома вищезгаданими властивостями прутняку звичайного.

МАСТОГОЛ рекомендується приймати жінкам при таких захворюваннях і симптомах:

  • больовий синдром при мастодинії (нагрубання і біль у молочних залозах);
  • доброякісні новоутворення, в тому числі фіброзно-кистозна мастопатія;
  • порушення менструального циклу внаслідок недостатності жовтого тіла;
  • передменструальний синдром, головні болі, психо-емоційна лабільність, набряки.
Поділитися
×