Погодуйте птахів взимку! (Частина 1)

Покормите птиц зимой.

Пусть со всех концов

К вам слетятся, как домой,

Стайки на крыльцо.

 

Не богаты их корма.

Горсть зерна нужна,

Горсть одна —

И не страшна

Будет им зима.

(Олександр Яшин, 1964)

Настала зима, і співробітники компанії «Медвестснаб», стримавши свою обіцянку, подбали про птахів, які залишилися зимувати в наших краях. Осідлих птахів в наших краях не так вже й багато – десь близько сімдесяти видів. Деякі з них живуть тільки поблизу житла людини. На перше місце в цьому списку, як ви вже, напевно, здогадалися, можна поставити знаменитого і всім відомого горобця. Багато вчених вважають, що горобець може служити для людини біологічним індикатором, і по чисельності цих птахів в тому чи іншому регіоні можна спостерігати за змінами у навколишньому середовищі. У списку осідлих птахів, що живуть біля людини, і сизий голуб. Вважається, що це перший птах, якого приручила людина. Сірі ворони і галки теж залишаються зимувати з нами. Представники цих видів, що мешкають в лісі або в сільській місцевості, перебираються на зиму ближче до міст. Маленька пташка синичка також не відлітає на зиму в теплі краї, але вона може кочувати – подорожують вони в пошуках їжі. Крім синиці, кочівними можна назвати шишкаря, снігура, сойку, чижа. Ось так і йдемо, крило до плеча, не одне тисячоліття.

Щоб птахам легше було пережити голодну зиму, наші співробітники розвісили у дворах і парках годівниці для птахів, які майстрували в листопаді.

Наша співробітниця Хохлова Олена з радістю відгукнулася на загальну затію, до того ж у неї був гарний помічник. Разом із сином Дмитриком вони спорудили годівницю з підручних засобів і повісили у дворі. Чудово, коли батьки виховують в дітях співчуття і бажання допомогти тим, хто цього потребує. До того ж необхідність щоденно дбати про поповнення запасів зерна в годівниці вже в ранньому віці розвиває в дітях почуття відповідальності. На фото праворуч Хохлов Діма.

Дуже важливий момент при виборі корму для птахів – з’ясувати, яка їжа для них корисна, а яка шкідлива. Є такі продукти, які пернатим протипоказані. Це, по-перше, все смажене і солоне. Також не можна використовувати зіпсовану їжу, згіркле зерно, запліснявілі, затхлі продукти – вони містять в собі сильні токсини. Не можна давати птахам і пшоно, тому що, на відміну від проса, пшоно позбавлене оболонки, що призводить до окислення жирів на його поверхні, появи токсичних речовин, хвороботворних організмів. Небезпечний для птахів і чорний хліб, так як крохмаль в житі погано засвоюється їх організмом

Наш співробітник Балута Олександр, а за сумісництвом тато двох чудових доньок Катюші і Віолетти, теж вирішив разом з дітками зайнятися захоплюючою, а головне, корисною справою. Вони підійшли до завдання оригінально і замість класичної годівниці зробили незвичайні – їстівні. Для цього в формочки насипали зерно і залили водою з желатином, а після відправили форми в холодильник для застигання. Головне – не забути вставити мотузочки, за які годівниці будуть підвішуватися на дерево.

Тепер на гілках дерев у дворі красуються ось такі «сердечні» подаруночки для птахів (на фото праворуч). І відразу видно – зроблені з любов’ю. Ми впевнені, пернаті оцінять такий сюрприз!

JANUS

Далі буде …

Поділитися
×