Погодуйте птахів взимку! (Частина 2)

В зимові дні на стовпчиках,

На гілках, на дахах

Сидять малі горобчики

У сірих піджачках.

Сидіти б їм під стріхами,

Чекати б їм тепла,

Та жаль, що всюди віхола

Поживу замела.

                      (Г. Бойко)

Якщо знати, що любить та чи інша пташка, можна спробувати привабити її у свій двір або сад, приманити улюбленим кормом. Звичайно, якщо ці птахи живуть у вашому регіоні або прилітають туди на зиму. Наприклад, зимові “пироги” з сала і насіння приваблюютьсиниць, горобців і зеленушок. Сало і нутряний жир особливо улюблені синицями, зимуючими дроздами, повзики і дятлами, а розкладені на землі свіжі або сухі фрукти і ягоди не залишаться без уваги дроздів, синиць, сорок і свірестелей. Цілий арахіс – улюблені ласощі синичок, зеленушок, горобців, повзиків, великих плямистих дятлів і чижів, а подрібнений – снігурів, клестів, лісових завірушок і щиглів. Арахісом також можна спробувати привабити чарівних і полохливих сойок, а сир люблять завірушки і деякі види дроздів, які залишаються зимувати.

Наша співробітниця Клименко Надя з синочком Станіславом дуже люблять взимку підгодовувати птахів. Особливо синочок любить спостерігати за веселими і метушливими синичками. Спеціально для них у Наді завжди знайдеться шматочок несолоного сала, яке вони дбайливо вивішують на балконі (на фото праворуч – Надя з синочком). А потім залишається з цікавістю спостерігати, як птахи радісно злітаються на частування.

Синички – зворушливі, веселі, яскраві пташки, що зігрівають душу в похмуру зиму. А ще з цими птахами пов’язано багато народних прикмет. Наприклад, якщо синиця стукає у вікно – чекайте чудових звісток або гостей. Залетіла синиця у вікно – така прикмета обіцяє добрі вісті, свято, гучне застілля. Якщо синиця залетіла в будинок і ви довго не могли зловити її – чекайте хороших новин від родичів. Ну а якщо синичка сіла на руку або на вікно – значить вам потрібно загадати бажання. Коли при цьому пташка ще й подала голос – чекайте виконання бажання. На фото зліва – синичка, що прилетіла до Наді на балкон і знайшла сюрприз.

В інтернеті зараз можна знайти величезну кількість порад і майстер-класів з виготовлення годівниць для птахів своїми руками. Слідуючи простим інструкціям, за один вечір можна з легкістю спорудити відмінну годівницю з підручних засобів. Один такий майстер-клас сподобався нашій співробітниці Іваненко Надії. Але наша Надя не була б собою, якби не внесла в свою роботу нотку індивідуальності. Тепер у пташок з’явилася не просто годівниця, а, можна сказати, мальовниче кафе з авторським дизайном! До того ж великий плюс такої годівниці в тому, що вона не відсиріє і корм в ній не зіпсується. Цю годівницю Надя повісила біля нашого офісу, так що тепер по дорозі на роботу кожен з нас може поповнювати запаси зерна в ній.

Наша співробітниця Білка Катерина разом з чоловіком Сергієм із задоволенням приєдналися до ідеї колективу, тим більше що майструвати щось разом – одне задоволення! До виготовлення годівниці приступили грунтовно – спочатку обговорили конструкцію і накреслили інженерний проект, а після робота закипіла.

Годівницю було вирішено зробити з дахом, щоб і корм захистити, і пташкам дати можливість сховатися від снігу. По периметру днища вони передбачили захисні бортики, щоб зерно не розліталося від поривів вітру. В кінці роботи годівниця була покрита захисним лаком, який вбереже дерево від вогкості і допоможе продовжити термін її служби.

Годівниця, повна зерна, була урочисто вивішена на дерево у дворі будинку під пильним наглядом місцевих горобців, що супроводжували таку ідею схвальним цвіріньканням. Катя і Сергій дуже задоволені результатом своєї роботи і жартома кажуть, що в такому будинку можна і самим жити якийсь час.

Ось так чудово і з користю провели час наші співробітники. Якщо Ви, дорогі відвідувачі нашого сайту, надихнулися нашою творчістю і теж захотіли зробити годівницю для птахів, ні за що не відкладайте свою затію в довгий ящик! Тут же беріться за роботу – майструвати годівниці корисно, цікаво та весело. Бажаємо Вам творчих успіхів!

Поділитися
×