Поговоримо про інтимне: а Ви правильно спорожняєте кишківник?

Скільки існує людство, стільки воно прагнуло і прагнутиме до комфорту. Все в нашому будинку, починаючи з м’якого крісла у вітальні і закінчуючи унітазом в туалеті призначене для того, щоб ми з Вами могли розслабитися і відчувати себе зручно. Саме про останнє благо цивілізації, тобто про унітаз, сьогодні ми і хочемо поговорити. А точніше, про той самий інтимний процес, в якому він бере участь. Начебто і говорити тут нема про що. І тим не менше, ми беремо на себе сміливість стверджувати, що, незважаючи на щоденну практику, більшість з нас ставиться до цього процесу без необхідної серйозності і без належної обізнаності. А процес того заслуговує, більш того – вимагає. Адже саме цим образом наш організм день у день звільняється від левової частки токсинів, шлаків і непрошених мікроорганізмів.

Якщо Ви тільки що були на унітазі, погана новина для Вас: Ви робили це неправильно!

Найперший унітаз, схожий на сучасний, був винайдений в далекому 1596 році Джоном Харінгтоном, а винаходилась ця розкіш спеціально для королеви Єлизавети Першої. Але в ті часи унітаз не став популярним, так як ще були відсутні водопровід і каналізація. Сьогодні всім нам звичний туалет є стандартною установкою в наших будинках, але на жаль, він не допомагає нам мати здорові кишечники, а навпаки, може призводити до багатьох проблем. Така думка Джулії Ендерс – німецького вченого-мікробіолога і автора книги “Чарівний кишечник. Як наймогутніший орган управляє нами”.

Потрібно відзначити, що це досить особисте питання піднімалося лікарями і раніше. Наприклад, в історії зберігся той факт, що в 1978 році, незадовго до Різдва, лідер вільного світу Джиммі Картер зліг з важкою формою геморою. Біль був настільки сильний, що американський президент змушений був узяти вихідний. Кілька тижнів тому журнал Time попросив проктолога на ім’я Майкл Фрейліч пояснити недугу президента, на що він заявив: “Ми не повинні сидіти на туалетах. Нам потрібно робити це на корточках!”

Кишківник – унікальний орган

Багато з нас соромляться говорити про кишечник вголос. Може бути, саме тому ми так мало знаємо про самиймогутній орган, який керує нашим організмом? Така щоденна банальність, як дефекація, виявляється, неймовірно складний, продуманий процес. Це результат злагодженої роботи двох нервових систем нашого організму, який починається з системи запірних механізмів (або сфінктерів). Зовнішній запірний механізм, з яким знайомий кожен з нас, працює в команді з нашою свідомістю. Подібний же запірний механізм розташований декількома сантиметрами вище – він не піддається нашому контролю, і його основне завдання – вивести з організму все непотрібне. У просторі між обома запірними механізмами розташована велика кількість чутливих клітин, які аналізують інформацію про вміст, що поступає: є він газоподібним або твердим за своєю природою, – і отримана інформація відправляється клітинами в головний мозок. Потім головний мозок вирішує, що робити в ситуації, що склалася. Прийнявши рішення, він відправляє сигнал до зовнішнього сфінктера, і той або стискається ще сильніше, або не перешкоджає спорожненню кишківника. Якщо прийнято рішення почекати з походом в туалет, внутрішній сфінктер з повагою ставиться до рішення, прийнятого колегою, і за спільним рішенням тестовий зразок відправляється в чергу на виведення коли-небудь в більш відповідний момент.

Але варто знати, що свідоме придушення природних процесів, що протікають в організмі, не повинно бути частим, не допустите, щоб це увійшло в звичку. Якщо ми утримуємо себе від походу в туалет, пригнічуючи позив за позивом, то ми пригнічуємо роботу внутрішнього запірного механізму і в результаті можемо його навіть зашкодити.

Чому важливо правильно сидіти на унітазі?

Внаслідок того, що конструкція сучасного унітазу не відповідає фізіології людини, для багатьох з нас вивід з організму відходів став проблемою. Сьогодні багато лікарів стверджують, що наші предки, сидячи в гордій позі орла, напружували зовсім інші групи м’язів. А з появою фаянсового дива цивілізації ці м’язи залишилися не при справах.

А як правильно? Сидіти треба так, щоб коліна були вище рівня таза, утворюючи з тулубом кут в 35 градусів. Справа в тому, що наш запірний апарат влаштований таким чином, що коли ми перебуваємо в положенні сидячи, він не може розкритися повністю. Лобково-ректальний м’яз петлею охоплює пряму кишку. Якщо ноги недостатньо підняті, то м’яз стискає пряму кишку, ускладнюючи спорожнення, а це може призводити до запорів, геморою, гриж і навіть онкологічних захворювань. А ось якщо ноги підняті, пряма кишка дійсно стає «прямою». М’язи тазового дна розслаблені і не напружують сфінктер, і кишківник сам виштовхує те, що в ньому накопичилося.

Якщо Ваш унітаз досить низький і дозволяє розташуватися таким чином, то це добре. Але що робити, якщо унітаз високий? У такому випадку можна використовувати будь-яку підставку для ніг необхідної висоти, поставивши ноги на яку, Ви піднімете коліна.

З положенням колін ми розібралися, тепер необхідно уперти лікті в коліна, випрямити спину і подати її трохи вперед. І що дуже важливо, ні в якому разі не напружувати черевний прес. Медики єдині в думці, що часте напруження черевної стінки і туженння в туалеті є однією з причин розвитку варикозу, підвищення ризику розвитку інсультів і навіть втрати свідомості під час дефекації. Тому черевний прес, навпаки, треба максимально розслабити.

Не будемо голослівні. Результати недавніх досліджень

Ізраїльський доктор на ім’я Дов Зікіров вирішив перевірити теорію про правильне розташування тіла під час дефекації. У нього було кілька десятків пацієнтів, які відвідували туалетну кімнату, приймаючи при цьому одну з трьох поз: сидячи на 16-дюймовому високому унітазі, на 12-дюймовому низькому і на корточках над пластиковим контейнером. Він просив випробуваних записати, як довго проходило спорожнення кишечника, і оцінити зусилля, які вони для цього докладали за 4-хбальною шкалою. Вчений виявив, що в третьому випадку, тобто сидячи навпочіпки, випробовувані витрачали в середньому всього лише 51 секунду, щоб очистити кишечник, проти 130 секунд присидінні на високому туалеті. Як тільки останні перейшли до положення навпочіпки, вони відразу ж відзначили полегшення процесу дефекації.

У минулому році група японських лікарів продовжила дослідження Зікірова і вирішила дізнатися, що ж відбувається всередині тіла в той час, як люди займають різні пози в туалетній кімнаті. У дослідженні взяли участь шість осіб, яким ввели в пряму кишку контрастний розчин, а потім записали на рентгенівське відео процес виходу рідини в положеннях сидячи і на корточках. Аналіз зображень показав, що аноректальний кут збільшився зі 100 до 126 градусів, як тільки суб’єкти перейшли від сидячої пози до положення навпочіпки. Дослідники також виміряли внутрішньочеревний тиск і виявили, що випробовувані напружувалися менше в положенні навпочіпки.

Ще кілька принципів правильного спорожнення кишечника

Принцип 1. Якщо Вашому кишечнику прийшов час скоротитися, потрібно надати йому цю можливість до того, як позив згас. Важливість всіх інших справ в цю мить повинна в Вашій свідомості потьмяніти, тому що затримка веде до зниження нормальних рефлексів кишечника, і, практикуючи її постійно, Ви в результаті неминуче потрапите в важку залежність до власної травної системи, і запорам не буде кінця.

Принцип 2. Що стосується тривалості Вашого усамітнення в туалеті, намагайтеся уникати всякого диктату. Поспішність у цій справі так само некорисна, як і надмірне затягування. Якщо Ваш організм в порядку, Ви цілком укладетеся в хвилину.

Принцип 3. Успішність спорожнення кишечника в чималому ступені залежить і від умов, в яких це відбувається. Якщо сказати коротко, вбиральня повинна бути затишною. Думайте в першу чергу про власнузручність. Все має значення: і колір стін, і тип унітазу, і рівень звукоізоляції. Hе ставтеся байдуже і до якості туалетного паперу – тілесні відчуття в цьому процесі дуже важливі. Hіщо не повинно затьмарювати хвилини спілкування з власним травним трактом.

Принцип 4. Hе майте звички під час відвідин убиральні займатися сторонніми справами – читанням, розгадуванням кросвордів і т. д. В процесі слід брати участь свідомо. Як не здається дивним, і в цій справі є місце для етичного аспекту. Спробуйте собі уявляти, що разом з вмістом кишечника Ви позбавляєтеся від поганих помислів, нехороших намірів і пороків. Те, що існує в нашій свідомості, існує реально, і якщо ми в щось віримо, то це відбувається насправді.

Поділитися
×