Полтавська обласна конференція лікарів-оториноларингологів в місті Комсомольськ 25 вересня 2015 року

Ніс і мозок людини тісно взаємопов’язані:

коли ніс закладений, мозок відключений.

(Ганна Дуварова)

Скоро прийдуть холоди, і половина українців традиційно дістане носовички. Щоб бути до цього моменту у всеозброєнні, 25 вересня провідні лікарі-отоларингологи Полтавської та інших областей зібралися в місті Комсомольськ Полтавської області, щоб в рамках Обласної медичної конференції обговорити актуальні проблеми оториноларингології.

Кожен отоларинголог знає, що з настанням осені приходить сезонний спалах ЛОР захворювань. Один з найпоширеніших діагнозів – риносинусит – захворювання, що виникає внаслідок запальних процесів у слизовій оболонці навколоносових пазух і носової порожнини. Захворюваність риносинуситом за останні 10 років збільшилася в 2 рази, і найбільше число хворих припадає на вік від 18 до 55 років.

Лікуванню риносинуситов і була присвячена Полтавська обласна конференція лікарів-оториноларингологів під назвою “Орбітальні ускладнення риносинуситів”. Захід проходив у головному залі Комсомольського міськвиконкому. До участі у конференції були запрошені фахівці з міст і районів Полтавської області, а також фахівці з Харківської, Черкаської та Чернігівської областей. Крім ЛОР-лікарів, на заході були присутні офтальмологи, терапевти і педіатри.

Конференцію відкрила заступник міського голови міста Комсомольська Надія Дмитрівна Угнічева. Вона привітала учасників заходу та розповіла про реформи, вже проведені і заплановані у медичній сфері міста, і систематизацію технологічного процесу в міській галузі охорони здоров’я. Потім був виступ головного ринолога країни, академіка Міжнародної академії отоларингології, доктора медичних наук, завідувача кафедри оториноларингології з пропедевтикою хірургічної стоматології Української медичної стоматологічної академії, професора Безшапочного Сергія Борисовича під назвою “Сучасні аспекти лікування риносинуситів”. У своєму виступі він говорив про те, що гострий риносинусит в основному є ускладненням ГРВІ і часто закінчується хронічним бронхітом, пневмонією або навіть астмою. І головне завдання лікаря – не допустити ускладнень, правильно діагностувати захворювання і виявити причини його виникнення.

На фотографії Надія Дмитрівна Угнічева і Безшапочний Сергій Борисович

Доповідь на тему “Орбітальні ускладнення риносинуситів. Діагностика та лікувальна тактика” представив фахівцям лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук, хірург, доцент кафедри оториноларингології з пропедевтикою хірургічної стоматології Української медичної стоматологічної академії Лобурець Валерій Васильович.

Лікар-отоларинголог вищої категорії, головний позаштатний обласний фахівець, завідувач отоларингологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського Безега Михайло Іванович свій виступ присвятив гострим мастоїдитам. У доповіді під назвою “Гострі мастоїдити. Лікувальна тактика в залежності від характеру перебігу запального процесу” він розповів про сучасні методики лікування, що застосовуються лікарями в різних ситуаціях при гострому мастоїдиті. У своєму виступі Михайло Іванович приділив особливу увагу вибору препарату для лікування мастоїдиту. На його думку, для лікаря оториноларинголога найбільш оптимальний вибір серед антибіотиків – цефалоспорин третього покоління Лопракс, а при необхідності застосування препарату групи глюкокортикостероїдів він рекомендував лікарям зупинити вибір на препараті Лоракорт. Крім того, фахівець нагадав про необхідність призначення пробіотиків в якості супутньої терапії, серед яких зазначив препарат Лактен.

На фото Безега Михайло Іванович

ТМ ФарсіФарм не могла пропустити таку важливу подію у вітчизняній медицині. Нашу компанію на конференції представляла медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Полтава та Полтавській області Боркунова Ольга. Вона спілкувалася з фахівцями, надавала інформацію про препарати ТМ ФарсіФарм, які найбільш підходять для застосування в області оториноларингології, відповідала на запитання докторів.

На фото Безшапочний Сергій Борисович і Боркунова Ольга

Конференція дозволила лікарям підготуватися до сезонного напливу пацієнтів із запальними захворюваннями ЛОР-органів, почути думки авторитетних колег і поставити їм запитання. Крім того, фахівці змогли обговорити загальні проблеми медицини, такі як підняття рівня довіри громадян до лікарів і необхідність заборони продажу антибіотиків в аптеках без рецепта.

Поділитися
×