Постійно відчуваєте втому? У цьому можуть бути винні «неправильні» бактерії в Вашому кишечнику!

Синдром хронічної втоми – поширене захворювання, від якого страждає 11% дорослого населення. Його симптоми – швидка стомлюваність, втома, головний і м’язовий біль. Лікарі досі не знають походження і причин синдрому хронічної втоми, тому його загальноприйнятої терапії поки не існує.

Зв’язок між проблемами кишечника і втомою відзначається протягом багатьох років, але лише з недавнього часу дослідники почали складати шматочки пазлу разом і доводити, що аномалії травної системи тісно пов’язані з втомою, і що можна зробити, щоб їх вилікувати.

У новому дослідженні британські біологи змогли виявити біологічні маркери синдрому хронічної втоми. У багатьох пацієнтів з синдромом хронічної втоми існують проблеми з шлунково-кишковим трактом: наприклад, у них може виявлятися синдром подразненого кишечника. Вчені припустили, що склад мікрофлори кишечника може бути пов’язаний з розвитком хронічної втоми.

Синдром хронічної втоми і кишкові бактерії

Дослідники стверджують, що якщо у людини є синдром хронічної втоми, її тіло, ймовірно, створює високий рівень імунних клітин, спрямованих проти токсинів, що виділяються шкідливими кишковими бактеріями – ознака кишкової проникності і причини запалення. Вираженість обох симптомів хронічної втоми і травних симптомів безпосередньо корелюють з кількістю цих імунних клітин, спрямованих проти токсину, що генерується кишковими бактеріями.

Результати досліджень

Щоб перевірити свою гіпотезу, британські вчені проаналізували зразки крові і стула 48 пацієнтів з синдромом хронічної втоми і 39 здорових донорів. Видовий склад мікрофлори кишечника визначали за допомогою секвенування 16S рРНК: організми ідентифікували за характерними послідовностями нуклеотидів в рибосомальній РНК.

У порівнянні зі здоровими донорами, мікробіота пацієнтів з синдромом хронічної втоми була менш різноманітна, в ній було більше мікроорганізмів, пов’язаних із запальним процесом, і менше тих, що надають протизапальний ефект. У крові хворих вчені виявили біологічні маркери запалення. Ймовірно, його викликали кишкові бактерії, які «просочилися» в кров через пошкоджені стінки кишечника.

А ось фахівці зі Швеції протестували декількох пацієнтів з синдромом хронічної втоми, які приймали препарати, що містять корисні бактерії. В результаті вони прийшли до висновку, що пробіотики чинятьпозитивний вплив на стан організму. Спочатку лікарі обстежили 10 жінок і 5 чоловіків з синдромом хронічної втоми до призначення лікування. Потім протягом 4 тижнів учасники експерименту приймали пробіотики. Після лікування у 6 пацієнтів стали помітні поліпшення загального стану організму, 4 жінки помітили позитивну динаміку загального самопочуття, а двоє пацієнтів зізналися, що у них покращився розумовий процес.

3 причини приймати пробіотики при симптомах хронічної втоми

Прибіотики, або корисні мікроорганізми, які можуть жити в шлунково-кишковому тракті і на інших слизових поверхнях, чинять благотворний вплив на фізіологію людини і здоров’я. Є три загальні переваги пробіотиків, які, як вважають дослідники, можуть допомогти в лікуванні проникності кишечника і хронічної втоми:

  1. пробіотики збільшують число здорових бактерій, які живуть в кишечнику при зниженні шкідливих бактерій;
  2. пробіотики покращують здатність кишкової стінки служити бар’єром, стримуючи небажанісполученняз організму;
  3. пробіотики знижують власне виробництво запальнихсполученьвашого тіла, знижуючи запалення в кишечнику і в усьому організмі.

Зміцнення травлення і поліпшення здоров’я кишечника є абсолютно необхідним для загального здоров’я і для позбавлення від синдрому хронічної втоми.

Поділитися
×