Проблеми зі шлунком: як відшукати причину?

Сили інтелекту знаходяться в тонкому зв’язку з можливостями шлунка.

(Едгар Алан По)

Травлення – це складний і важливий процес, який підтримує наше існування, а шлунок – найбільш уразливий відділ травної системи. У ньому відбувається, як мінімум, три складні процеси травлення, це первинне механічне перемішування харчового кома, хімічне розщеплення їжі, всмоктування поживних речовин.

Запалення слизової оболонки шлунка – одне з частих захворювань людини. Приблизно 80-90% людей протягом життя мали хоча б один епізод цієї недуги. У літньому віці до 70-90% людей страждають різними формами гастритів. Хронічна форма гастриту може трансформуватися в виразкову хворобу і навіть рак шлунка.

Цікаві факти про шлунок:

1) 500 мл – такий обсяг порожнього шлунку. Після прийняття їжі шлунок зазвичай розтягується до одного літра, але може збільшитися і до чотирьох.

2) Протягом доби шлунок дорослої людини виробляє приблизно 5 склянок шлункового соку.

3) Виразка шлунка буває у курців в 10 разів частіше, ніж у тих, що не палять.

4) Людський шлунок протягом життя в середньому перетравлює 22 000 кг їжі.

5) На 1/3 може скоротитися місткість шлунка всього за місяць суворої дієти!

Що може викликати проблеми зі шлунком?

  1. Відсутність режиму харчування

Ви не здатні вранці проковтнути навіть скоринку хліба, а ввечері пригощаєте себе щільним обідом? Напевно,Вас нерідко відвідують печія, відрижка, метеоризм і важкість у шлунку.

Рішення:

Потрібно обов’язково з’їдати хоч кілька ложок супу в часовий інтервал від 14.00 до 17.00.

  1. Травми

До них відносяться як удари в живіт, так і вагітність (внутрішні органи зміщуються, поступаючись місцем матці, що збільшується). І навіть занадто тугі пояси, ремені, утяжки можуть спровокувати травму. Все це призводить до порушення нормальної роботи шлунка і характеризується печією, відрижкою, болями і почуттям дискомфорту.

Рішення:

Бережіть живіт від силових впливів ззовні. Вагітним слід консультуватися з лікарем щодо кожного прояву дискомфорту травної системи.

  1. Неякісна вода

Більшість шкідливих домішок у водопровідній воді, а також засобів, що використовуються для її очищення, і наліт, що змивається з труб, впливають на наш шлунково-кишковий тракт куди більш погано, ніжнезбалансоване харчування.

Рішення:

Ніколи не пийте воду з-під крана!

  1. Поганий стан зубів

Чимало проблем нашому шлунку і кишечнику завдають вчасно не проліковані зуби – джерело токсинів, здатних привести до розвитку гастриту.

Рішення:

Слідкуйте за станом порожнини рота і зубів, обов’язково відвідуйте стоматолога двічі на рік. Дотримуйтесь правил гігієни: чистимо зуби вранці відразу після сніданку і ввечері безпосередньо перед сном не менше 4 хвилин у всіх напрямках.

  1. Нестачарухливості

Мала рухливість викликає застійні явища в усьому організмі, в тому числі – і в діяльності шлунково-кишкового тракту. Через це нас нерідко переслідують тяжкість в шлунку, метеоризм, запори…

Рішення:

При сидячій роботі кожні 35-40 хвилин потрібно вставати і трохи рухатися. Якщо гімнастика на Вашому робочому місці неможлива, хоча б пройдіться до факсу або принтера. Обов’язкові спортивні навантаження 1-2 рази на тиждень.

  1. Часті стреси

Болі в шлунку нерідко мають психічну природу. Шлунок чутливо реагує на наші страхи, ненависть, агресивність і заздрість, а тривале роздратування, яке переслідує людину в стані стресу, призводить до гастриту. Частою причиною печії є страх або придушена агресія.

Рішення:

Позбавляйтеся від негативних думок, страхів, неспокою. Не виходить самостійно? Віднесіть хвилюючі Вас проблеми психологу або хоча б хорошому другу.

  1. Вічний недосип або безсоння

Коли організм день у день недосипає, втома накопичується і з часом переростає в проблеми зі здоров’ям.

Рішення:

На сон має припадати не менше 7 годин плюс 20-30 хвилин на засинання. Найкорисніший і найміцніший сон – до 12 ночі.

  1. Шкідливі звички

Продукти тютюнового диму після осадження в порожнині рота потрапляють до шлунку. Постійне подразнення слизової оболонки шлунка токсичними компонентами тютюнового диму здатне привести до її запалення. А регулярне вживання великих доз алкоголю є основною причиною зміни кровопостачання шлунка і порушення його захисного бар’єру, що виступає однією з причин розвитку гастриту.

Рішення:

Кидайте шкідливі звички! Напевно, Вам відомо, що зловживання алкоголем і сигаретами викликає проблеми не тільки зі шлунком, але і істотно підриває здоров’я всього організму.

  1. А може, паразити?

Вони підстерігають нас скрізь і, проникаючи в шлунково-кишковий тракт, не тільки дуже затишно там себе почувають, але ще і розмножуються.

Рішення:

Завжди мийте руки перед їжею, ретельно мийте овочі і фрукти, займайтеся садово-городніми роботами тільки в рукавичках, не купайтеся у забруднених водоймах і дотримуйтеся правил гігієни в спілкуванні з тваринами.

  1. Антибіотики

Часто від людей, що проходять курс лікування, можна почути, що у них виникає біль в шлунку після антибіотиків. Справа в тому, що в процесі боротьби з хвороботворними бактеріями, шкода завдається корисним бактеріям, яких в організмі людини багато, а також організму людини в цілому. Основний удар всіх без винятку антибіотиків на себе бере шлунково-кишковий тракт, а саме травна система.

Рішення:

Захистити шлунково-кишковий тракт можна паралельно приймаючи з антибіотиками сучасні комбіновані пробіотики, які дуже ефективно відновлюють мікрофлору кишечника, а також підтримують імунітет всього організму. Наприклад, високоякісний препарат канадського виробництва Лактен. Дія Лактену заснована на синергізмі складових пробіотиків і пребіотиків, за рахунок якого найефективніше не тільки приживаються корисні мікроорганізми – пробіотики в шлунково-кишковому тракті людини, а й стимулюється його власна мікрофлора.

Поділитися
×