Психологічні причини дитячих хвороб

Ваша дитина часто хворіє? Ви постійно ставите питання, чому до вашого малюка весь час липнуть болячки: то одне, то інше… Задумайтеся, може бути, справжня причина хвороби малечі зовсім не у вірусах!

Доведено, що близько 85% усіх хвороб мають психологічні причини. Серед причин виникнення хвороб почуття і емоції займають одне з головних місць, а фізичні фактори – переохолодження, інфекції – діють вторинно, як пусковий механізм…

На думку вчених, маленькі діти найбільш схильні до прояву самих різних хвороб на тлі психологічного занепокоєння. І правда, адже саме малюки, немов губка, вбирають у себе все, що їх оточує. І коли атмосфера в сім’ї обтяжує дитину, тисне на неї психологічно, змушує її вважати самого себе зайвим або непотрібним батькам – саме в ці моменти раптова хвороба може проявитися.

Несподівані причини хвороб дитини

Не кожна мати може прийняти той факт, що чергова застуда чи алергія у дитини почалася саме через несприятливу обстановку усередині родини: через скандали між батьками, через нестачу уваги та любові до малюка. Це дивно, але психосоматичні хвороби у дитини можуть розпочатися ще в утробі. Часто у небажаних дітей виникає застуда, бронхіт, виразки шлунка. А у 90% немовлят фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з психологічним самопочуттям матері. Дитина має тісний зв’язок з матір’ю, вона краще сприймає свою маму душевно і фізично.

Є таке поняття в психології, як «вторинна вигода» – це якась користь, яку не видно відразу. На перший погляд в хворобі для дитини немає ніякої вигоди: висока температура, болить горло, кашель… Що ж тут може бути хорошого, яка ще вигода? Але… як тільки малюк хворіє, мама, звичайно ж, бере лікарняний, сидить поруч, піклується, говорить багато приємних слів, купує солодощі, іграшки, роблячи хворобу все більше і більше «привабливою». І як це не дивно, саме в цей момент дитина може відчувати себе коханою.

Коли дитина хворіє, вона ніби просить: “Полюбіть мене”!

Психосоматика дитячих хвороб

Один з найбільших духовних вчителів та авторів Естонії доктор Лууле Віілма у своїй книзі «Психологічні причини хвороб» описує причини багатьох хвороб, в тому числі і у дітей. Наведемо деякі причини дитячих хвороб.

Алергія – ненависть і гнів батьків по відношенню до всього; страх дитини «мене не люблять».

Головні болі – невміння вирішувати незгоди між батьками; знищення батьками дитячого світу почуттів і думок, постійні образи.

Захворювання горла – сварки між батьками, що супроводжуються криками.

Апендицит – невміння вийти з тупикової ситуації.

Астма – пригнічені почуття любові, страх перед життям.

Бронхіт у дівчаток – проблеми спілкування та любовних почуттів.

Вірусні захворювання – безсловесна боротьба за власне виживання.

Втрата смакових відчуттів – осуд батьками почуття краси у дитини, оголошення його позбавленим почуття смаку.

Денне нетримання сечі – страх дитини за батька.

Затримка розумового розвитку – насильство батьків над душею дитини.

Істерія – жалість до себе.

Недокрів’я – образа і роздратування матері, яка вважає свого чоловіка поганим годувальником сім’ї.

Кровотеча з носа – безпорадність, злість і образливість.

Хвороби серця – страх «мене ніхто не любить».

Ураження слуху – сором, присоромлювання дитини батьками.

Сутулість – надмірне володарювання матері в родині.

Хронічний нежить – постійний стан скривдженості.

Як допомогти дитині вибратися з постійних хвороб?

1) Всім батькам потрібно знати:

У підсвідомості вашої дитини міститься повна інформація про її батьків, про їх почуття і думки. Вона просто знає про вас усе. Тільки не може висловити свої емоції.

Ваша дитина – це відображення ваших взаємин. По реакції дітей можна судити про те, чи все правильно ми, дорослі, робимо. Якщо дитина хворіє – це сигнал вам, батькам. Щось у ваших стосунках не так, значить, настала пора розібратися і домогтися спільними зусиллями миру і гармонії в родині. Ви можете допомогти своїй дитині одужати, змінюючи свої думки і свою поведінку.

Нове дослідження, опубліковане в журналі «Proceedings of the National Academy of Sciences», показало, що стрес робить симптоми самої звичайної застуди більш інтенсивними і стійкими, тому що запалення в організмі тримається довше.

2) Любіть своє дитя і, найголовніше, проявляйте цю любов. Кожен день, кожну годину і кожну хвилину, а не тільки в моменти хвороби. Прислухайтеся до неї, до її бажань, завзятть і проявів свого «Я». Ні в якому разі не можна обмежувати дитину у волевиявленні, самовираженні. Навіть якщо її малюнки або віршики не справляють на вас враження – це її нинішнє захоплення, що дарує їй позитив, а значить забороняти їй займатися улюбленою справою не можна!

Поділитися
×