«Розумний» дефібрилятор українських вчених в США визнали найкращим

Розробка українців стала кращою на міжнародному хакатоні Сities Hakathon at Internet of Things World 2016, який пройшов в Каліфорнії. (Хакатон – форум розробників, під час якого фахівці з різних областей розробки програмного забезпечення спільно працюють над вирішенням якої-небудь проблеми.) У ньому брали участь понад 200 розробників з усього світу. Українська команда Ciklum здобула перемогу, представивши інноваційну систему надання першої допомоги постраждалим від серцевого нападу. Розробку представили наші земляки Борис ПрацюкЄвген Карплюк і Олег Паничев, а також їх колеги з Кремнієвої долини: Стівен Рейд і Віктор Лана.

SAMSUNG CSC

За умовами конкурсу, розробники повинні були вирішити проблему, з якою регулярно стикаються міста США. Одна з таких – раптова зупинка серця у людини. Справа в тому, що сьогодні багато площ, ресторанів, заправок та інших громадських місць в Америці вже оснащені автономними дефібриляторами. Правда, як користуватися ними, так ніхто до кінця і не зрозумів, тому що їх влаштування надто складне. Маючи існуючі компоненти, наші вчені запропонували новий варіант портативного автономного дефібрилятора. Він простий у використанні і відносно недорогий в реалізації, що дуже сподобалося організаторам конкурсу.

Суть розробки наших вчених

Дефібрилятор – це апарат, здатний врятувати життя. Він призначений для надання екстреної медичної допомоги при раптовій зупинці серця.

Вчені подбали про те, щоб рятувати життя незалежало від того, вміє людина користуватися приладом чи ні. Якщо включити «розумний» дефібрилятор, він дає голосові підказки про те, як його правильно використовувати і якою має бути послідовність дій.

Крім цього, за допомогою розумної інфраструктури міста, проект усіма можливими способами допомагає прискорити надання медичної допомоги потерпілому. «Як тільки хворий отримав перший розряд струму, з пристрою автоматично розсилається оповіщення про нещасний випадок в усі найближчі клініки і швидкі допомоги. Передається точний час, геолокація і онлайн-трансляція відео з камер зовнішнього спостереження вулиці. А також висилаються життєво важливі дані – кардіограма потерпілого, завдяки чому лікар відразу ж може почати діагностику», – розповідає Борис Працюк.

На місце відразу виїжджає найближча машина швидкої допомоги – з урахуванням завантаженості доріг. Поки вона їде, дефібрилятор голосом продовжує ставити уточнюючі питання про потерпілого: стать, приблизний вік, фізичні ознаки стану і інші. «Отримані дані система передає лікарю, який знаходиться найближче до пацієнта. Хвилин через 5 на місце приїжджає машина швидкої допомоги, вже знаючи про хворого досить інформації, щоб прийняти правильні екстрені заходи. А ви тільки що врятували людину, не втрачаючи даремно жодної дорогоцінної секунди», – додає Борис Працюк.

Треба відзначити, що українці виграють змагання кращих розробників вже вдруге поспіль. Дуже показово, що саме українська команда знову стала переможницею. Це говорить про те, що нашим вченим необхідно зосередитися на створенні продуктів, а не просто роботі на аутсорс.

SAMSUNG CSC
Поділитися
×