Salsa on the beach – 2014

В далекому 2007 році… там, де морська вода зустрічається з золотистими розсипами оксамитового піску, де вітер своїм подихом наповнює розпечене повітря відчуттям свободи – на березі пляжу «Золотий берег» в Одесі пройшов перший в Україні фестиваль кубинської культури і соціальних танців «Salsa on the beach». Організатор фестивалю Гран Маестро Рейнальдо Енріке Лейва Пауелл – кубинець за правом народження і духу – став одним з перших, хто познайомив Україну з куфбинським етносом.

Зараз майже кожен знає, що таке сальса. «Salsa» – найбільш запам’ятовуване слово, яке і стало надалі символом латиноамериканської танцювальної музики і танцю. У 1928 році кубинець Ігнасіо Пінейро вимовив слова «Ечальйе сальсіта», зробивши їх назвою своєї нової пісні. З часом ця фраза трансформувалася просто в «сальсу», а однойменний танець став популярний. З 1970-х сальса крокувала по світу вже як повністю сформований соціальний танець, підкоряючи своєю щирістю, запалюючи серця і даруючи усмішки.

А в 1980-х роках на півночі Бразилії виник музичний стиль і танець Ламбада. Зараз він більш відомий як ламба-зук або бразильський зук. Що ж являє собою Зук (Zouk)? Йдеться про парний танець, який виповнюється на три рахунки (toom-cheek-cheek). Численні повороти, красиві рухи рук, зближення і віддалення партнерів один від одного – все це з’єднується в дивовижну композицію, в яку вплітаються то плавні переходи, то стрімкі переміщення. В результаті танець стає схожим одночасно на пристрасне полум’я вогню і нескінченний водний потік – дві речі, на які можна дивитися нескінченно…

Ось так і крокують по планеті Бразильський Зук і Кубино-Латиноамериканська Сальса. А з середини 1990-х – початку 2000-х і по Україні, підкоряючи все більше і більше серця наших співвітчизників.

За більш ніж 20 років незалежності відносини між Україною і Латинською Америкою стали ще ближче. Нинішній рік також не став винятком.

З 25 по 27 липня 2014 року пройшов восьмий фестиваль «Salsa on the beach» під керівництвом Рейнальдо Пауеля. Цього року на березі Чорного моря пройшли семінари всенародновизнанних викладачів Куби. Запальні ритми сальси, зука, кізомби, бачати, регеттона, сона звучали там. Безліч людей з усієї України зустрілися на березі лазурного моря, об’єднані однією любов’ю – до танцю і настільки схожих за духом культур, що навіть не віриться, що наші країни такі географічно далекі.

Завершенням щорічної зустрічі стала феєрична шоу-програма від шкіл-учасників фестивалю, яка стала своєрідним подарунком для міжнародних викладачів, адже деякі з них відвідали Україну вперше.

В шоу програмі взяла участь київська школа KievZouk (керівники школи Ключник Олексій та Ксенія Бідна), в якій займається наша співробітниця з Києва Палій Ірина. Колектив виступив з номером, що поєднує в собі українські народні мотиви, стилістику бразильського зука і кубинську душевність. Виступ команди став новаційним в своєму роді. Три культури сплелися в одну, і це було дійсно захоплююче видовище.

Ірина розповідає:

– Ми постаралися відобразити сподівання і надії наших предків, знайомі кожному. Наш танець передає душевність, трепет, дівочі таємниці, романтику, містику відносин. Номер називається «Івана Купала», тому він став своєрідною презентацією нашої української етнічної культури. В ньому ми зобразили елементи, притаманні цьому святу. Вони відображають протилежність, і в той же час, єдність жіночого і чоловічого начал. Але найголовніше – під час постановки танцю, підбору костюмів, все більше і більше переймаючись традиціями, ми зрозуміли, що для нас немає нічого рідніше, ніж наша культура. Дуже важливо це пам’ятати. Кажуть, будь-яке дерево росте краще, якщо коріння його сильні. А знайомлячись з іншими культурами, ти ще більше усвідомлюєш це і, можна сказати, знаходиш себе.

Поділитися
×