Сальвігол – чудо природи для жіночого здоров’я

…За властивості зцілення, колись,

Шавлію травою священною нарекли,

І з часів Лікування Гіппократа,

Трави, корисніше шавлії, не знайшли…

(Зінаїда Трубіцина)

Шавлія лікарська (Savlia officinalis) має найдовшу історію застосування в якості лікарської рослини.

«Священною травою» називали шавлію Гіппократ, Діоскорид та інші давньогрецькі медики, вважаючи її особливо корисною при жіночому безплідді.

Як про лікарську рослину писали про шавлію давньоримський медик Гален і Пліній Старший. Водний настій листя шавлії відомий як «грецький чай». А німецькестаровинне прислів’я звучить так: «Хто довго жити бажає, нехай їсть шавлію в травні».

Сама назва salvia походить від латинського слова «salvare» – лікувати, зберегти. У Середземномор’ї з найдавніших часів шавлія використовувалася єгиптянами, греками, римлянами в якості лікарської і пряної рослини. Єгиптяни давали шавлію безплідним жінкам, що як показали дослідження, не позбавлене сенсу – шавлія проявляє помітну естрогенну дію і сприяє настанню овуляції. Досить цікавий факт: в стародавньому Єгипті жерці, для того щоб в сім’ях підвищити народжуваність, молодим жінкам спеціально роздавали шавлію, причому вчили їх готувати чай з цієї рослини, який необхідно було пити кожен день до того моменту, поки не настане вагітність. А от коли приходив час віднімати дитину від грудей, препарати, що містять шавлію, були якраз до речі.

Описано також використання шавлії для лікування менструальних розладів.

Сучасне визнання у світі.

Настільки широке застосування шавлії в народній медицині не могло залишитися не поміченим лікарями і фармацевтами з усього світу, тому препарати на основі шавлії входять в фармакопеї багатьох країн і широко використовуються в науковій медицині.

Щоб оцінити переносимість та ефективність препаратів шавлії у жінок з приливами в клімактеричному періоді, було проведено багатоцентрове відкрите клінічне випробування (Bommer S., Klein Р., Suter A., 2009), в якому препарати шавлії лікарської продемонстрували клінічну значимість в лікуванні приливів та інших симптомів, пов’язаних з менопаузою.

Дослідження показали, що біологічно активні речовини шавлії не виявляють негативних побічних ефектів у людини. Тоді вчені і задумалися про те, чи можуть фітоестрогени стати альтернативою гормональним препаратам при клімаксі? Випробування показали позитивні результати – це було стимулом розробити засоби при клімаксі на основі фітоестрогенів шавлії.

Шавлія лікарська позитивно діє на організм жінок: під час менопаузи допомагає позбутися від приливів жару, пітливості, депресивних станів; нормалізує менструальний цикл (зменшуються або зникають явища передменструального синдрому). Під час клімаксу організм жінки припиняє виробляти деякі гормони, і їх відсутність компенсує рослинний естроген, що міститься в цій чудовій рослині. Це пов’язано з тим, що діючі речовини екстракту шавлії нормалізують рівень власних естрогенів і прогестерону в організмі жінки. Тому шавлія ефективна при формах безпліддя, які викликані порушенням гормонального балансу жінки. Фітоестрогенні речовини шавлії лікарської роблять жінку жінкою: завдяки їм фігура набуває виразної форми, сприятливо діють на нервову систему, прискорюється оновлення кліток організму, продовжують молодість шкіри, сприяють збереженню блиску, кольору і природної пишноти волосся, гальмують небажаний ріст волосся.

Шавлія використовується як природний засіб при галактореї, а також для припинення лактації у жінок, які бажають або змушені припинити годування груддю.

САЛЬВІГОЛ

Препарати шавлії на ринку України представлені різними лікарськими формами – травою, настоянками, розчинами, ефірним маслом і льодяниками для розсмоктування і донедавна були абсолютно відсутні лікарські форми шавлії для внутрішнього застосування.

ТМ ФарсіФарм пропонує унікальне натуральний рослинний засіб на основі цієї цілющої рослини – САЛЬВІГОЛ.

САЛЬВІГОЛ – натуральний високоякісний засіб на основі рослинної сировини – шавлії лікарської, – яка має широкий спектр дії. Дія Сальвігола зумовлена ​​лікарськими властивостями екстракту шавлії. Випускається у формі таблеток, найбільш зручній для застосування лікарській формоі.

Даний засіб при клімаксі, порушеннях менструального циклу, безплідді – знахідка для жінок, які бояться приймати гормональні препарати. Сальвігол – також прекрасна альтернатива при наявності протипоказань до замісної гормональної терапії.

Рекомендації та спосіб застосування Сальвігола:

 • для припинення лактації у жінок – доза встановлюється індивідуально, але зазвичай становить 2 таблетки 6-8 разів на день (1,2-1,6 г екстракту шавлії) протягом 3-5 днів, але тривалість прийому може бути збільшена до 7-10 днів;
 • комплексне лікування форм безпліддя, викликаних порушенням гормонального балансу жінки – доза встановлюється індивідуально;
 • для профілактики та корекції станів в преклімактеричному і клімактеричному періодах (приливи жару, пітливість, депресивні стани, дратівливість) – по 1 таблетці 2 рази на день; тривалість прийому встановлюється індивідуально, але повинна бути не менше 3 місяців;
 • для підтримки жіночого здоров’я – по 1 таблетці на день протягом 4 місяців.

Сальвігол для підтримки жіночого здоров’я на основі екстракту шавлії, таким чином, є натуральним, природним засобом для багатьох жінок.

Дослідження впливу біологічно активних речовин шавлії на організм жінки ще тривають, і напевно нас чекає ще чимало відкриттів про цю корисну рослину!

Бібліографія:

 1. By Gayle Engels «HerbalGram» для Журналу Американськоїботанічноїради.
 2. European pharmacopoeia. 5th ed. suppl. 5.2. Strasbourg, European Pharmacopoeia Commission, 2005.
 3. Northern Ontario plant database (http://www.northernontarioflora.ca/).
 4. Herb CD4: Herbal remedies. CD-ROM. Stuttgart, Medpharm Scientific Publishers, 2001.
 5. Makaschvili A. Lexicon botanicum. Nomina plantarum. Tbilisi, Metsiniereba, 1991.
 6. Farnsworth NR, ed. NAPRALERT database. Chicago, University of Illinois at Chicago, IL (an online database available directly through the University of Illinois at Chicago or through the Scientific and Technical Network [STN] of Chemical Abstracts Services), 30 June 2005 (http: //www.napralert. org).
 7. Wren RC. Potter’s new Encyclopaedia of botanical drugs and preparations.Essex, CW Daniel, 1975.
 8. WHO Library Cataloguing-in-Publication Data.Монографії ВООЗ про лікарські рослини, широко використовуванів Нових незалежних державах (ННД). 1. Plants, Medicinal. 2. Medicine, Traditional. 3. Angiosperms. 4. Commonwealth of Independent States. I. World Health Organization. ISBN 978 92 4 459 772 9 (NLM classification: QV 766)
Поділитися
×