Сальвігол – шлях до здоров’я

Нервы шалфей укрепляет и рук унимает дрожанье,
И лихорадку изгнать даже острую он в состояньи.
Ты наш спаситель, шалфей, и помощник, природою данный…

В осінньо-зимовий період наш організм стає найбільш уразливим до вірусних та бактеріальних інфекцій. Крім безлічі синтетичних лікарських засобів для лікування та профілактики простудних захворювань, широко використовуються і лікарські рослини, причому останні стають все більш і більш популярними, так як вони дійсно надають хороший терапевтичний ефект, але і при цьому не дають побічних реакцій. Однією з лікарських рослин, що добре себе зарекомендували, є шавлія лікарська.

Шавлію називають квіткою, що продовжує життя. Батьківщина шавлії лікарської – Італія і південно-східна Європа.

Давньогрецькі і римські медики почали застосовувати лікувальні властивості шавлії в медицині одними з перших, що підтверджується їх численними описами властивостей даної рослини. Існує стародавня галльська приказка: «У кого в саду шавлія, тому лікар не потрібний». Ця рослина згадується практично в усіх класичних травниках середніх віків: “Hortulus” В. Страбона, “Capitullre de villis” Карла Магнуса, працях Хільдегарди Бінгентської.

Шавлію в середні віки використовували як захист від чуми. І дійсно, рослина і, перш за все – їїефірна олія, володіє досить широким спектром дії проти бактеріальної інфекції, навіть проти золотистого стафілокока і стрептокока, має противірусну дію.

Сучасне визнання у світі

Клінічні випробування довели (Німеччина, 1997), що ця рослина має антибактеріальні, противірусні та протигрибкові ефекти, які пов’язані з наявністю в шавлії катехінів і фенольних кислот.

Препарати на основі Salvia officinalis застосовуються всередину для лікування грипу, бронхіту, синуситу.

Був виявлений статистично значущий ефект в полегшенні симптомів у пацієнтів з гострим фарингітом (Хабберт співавт., 2006).

Крім того, препарат на основі шавлії в поєднанні з ехінацеєю був ефективний при лікуванні гострих ангін (Schapowal співавт., 2009).

Інгаляції відварів і аромотерапевтична ефірна олія рекомендуються при запаленні дихальних шляхів.

Фармакологічні властивості шавлії

У суцвіттях і листі шавлії виявлено 0,3-0,5% ефірнї олії, в якії містяться линалол, оцтова кислота, ароматичні смоли, пінен, мурашина кислота, флавоноїди, а також дубильні речовини. Експериментально встановлено, що ефірна олія з насіння є бактерицидним засобом, їївикористовують для інгаляцій.

Шавлія також має сильні антиоксидантні властивості завдяки наявності біофлавоноїдів – природних антиоксидантів. Ці біофлавоноїди захищають рослини від радіації, УФ-опромінення, окислення киснем шляхом зв’язування і знешкодження шкідливих продуктів цих процесів. Тому клітини не пошкоджуються і можуть повноцінно функціонувати. Такі ж властивості ці речовини виявляють по відношенню до клітин організму людини.

Рослині притаманні яскраво виражені загальнозміцнюючі властивості. Сукупність таких властивостей потенціює загальний вплив на основні ланцюги запального процесу, включаючи і можливість придушення життєдіяльності патогенної мікрофлори.

Антимікробні властивості шавлії лікарської зумовлені наявністю в наземній частині рослини дубильних і флавоноїдних сполук.

Цинеол ефірної олії має бактерицидну дію, яка обумовлює фітонцидні властивості рослини.

Антисептичні властивості шавлії лікарської зумовлені антибіотиком сальвіном. Сальвін не тільки затримує розмноження золотистого стафілокока, а й інактивує його α-токсин, пригнічує його гемолітичні і дерматонекротичні властивості. Антимікробна активність рослини найбільш виражена по відношенню до грампозитивних штамів бактерій. Також сприяє відходженню мокротиння при простудних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем.

САЛЬВІГОЛ

На даний момент існує велика кількість самих різних варіантів рецептур для приготування лікувальних настоїв і відварів з трави шавлії. Але ці лікарські форми не можуть застосовуватися для внутрішнього вживання, так як не відповідають сучасним вимогам наукової медицини. ТМ ФарсіФарм пропонує унікальний натуральний рослинний засіб на основі цієї цілющої рослини, який випускається у вигляді таблеток – САЛЬВІГОЛ. Кожна таблетка САЛЬВІГОЛУ містить 100 мг сухого екстракту шавлії лікарської (Salvia officinalis).

САЛЬВІГОЛ – натуральний високоякісний засіб на основі рослинної сировини – Шавлії лікарської, – який має широкий спектр дії. Дія САЛЬВІГОЛА зумовлена ​​лікарськими властивостями екстракту шавлії. Випускається у формі таблеток №30.

Рекомендації та спосіб застосування САЛЬВІГОЛА:

  • комплексна терапія та профілактика простудних захворювань – дорослим по 1-2 таблетки 3 рази на день, дітям старше 12 років по 1 таблетці 2 рази на день.
Поділитися
×