Сальвігол – від ста хвороб

Шалфей – полезное, лечебное растенье,
Душистый и красивый цвет.
Им чай заваришь, и получишь наслажденье.
Настой продляет жизнь на много лет…
(Зінаїда Трубіцина)

В давнину шавлію використовували для лікування всіляких захворювань. Стародавні греки використовували шавлію для збереження молодості і називали її “травою безсмертя”. Вважалося, що досить посадити у себе в саду шавлію, щоб продовжити життя. “Як може померти людина, якщо в саду у неї росте шавлія?” – говорив Пліній старший. Греки навіть складали про нього вірші: “Проти влади смерті росте у садах шавлія …” Водний настій листя шавлії відомий як «грецький чай».

В Індії листя шавлії застосовували для лікування здуття, розладів шлунка, інфекцій порожнини рота, носа і глотки.

Листя шавлії з давніх пір застосовуються в західно-європейських системах традиційної медицини для відновлення втрачених або знижених когнітивних функцій. Є описи використання листя шавлії для лікування кровотеч, підвищеної пітливості, галактореї і бацилярних дизентерій.

У традиційній італійській медицині шавлія використовується для лікування ревматизму. Крім того, вона використовується при лікуванні акне, випадінніволосся і лупі, як ранозагоювальний і антисептичний засіб.

Наукові дослідження

У 1985 році німецька «Комісія Є» схвалила використання препаратів шавлії для внутрішнього застосування для лікування диспепсії, надмірного потовиділення; і зовнішньо – при запаленні горла та слизової ротової порожнини. Клінічні випробування довели (Німеччина, 1997), що ця рослина має антибактеріальні, противірусні та протигрибкові ефекти, а також пригнічує потовиділення. Ці ефекти пов’язані з присутністю в шавлії катехінів і фенольних кислот.

У німецькій стандартної ліцензії для настою листя шавлії також схвалюється його використання для підтримуючого лікування диспепсичних симптомів і запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.

У 2009 році Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) опублікувало остаточну монографію з шавлії, яка замінює всі інші монографії національних органів ЄС.

У цій монографії препарати на основі шавлії (сухий екстракт, трав’яний чай, рідкий екстракт і настоянка) були схвалені для лікування таких станів:

(а) для симптоматичного лікування легких диспепсичних явищ, таких як печія і здуття живота;
(б) для полегшення надмірного потовиділення;
(в) для симптоматичного лікування запалень в порожнині рота і горла;
(г) для лікування незначних запалень шкіри.

Європейське наукове об’єднання по фітотерапії (ESCOP) підтримує використання листя шавлії при стоматиті і гінгівіті.

Доведенощо шавлія позитивно впливає на симптоматику хворих зсиндромом Альцгеймера (Activity and Constituents of Sage Relevant to the Potential Treatment of Symptoms of Alzheimer’s Disease, by Peter Houghton, 2004).

Фармакологічні властивості шавлії

Дія екстракту шавлії на організм людини обумовлена ​​наявністю в складі катехінів і фенольних кислот (розмаринової, кофеїнової, ферулової, галової), що обумовлює виражену антігідротичну дію (зменшення потовиділення).

В результаті дії розмаринової кислоти пригнічується вивільнення медіаторів запалення, яке обумовлює стійкий протизапальний ефект. Сукупність таких властивостей потенціює загальний вплив на основні ланцюги запального процесу, включаючи і можливість інгібування життєдіяльності патогенної мікрофлори.

Антимікробні властивості шавлії лікарської зумовлені наявністю в наземній частині рослини дубильних і флавоноїдних сполук.

Завдяки наявності флавоноїдів шавлія лікарська чинить спазмолітичну дію, тому ефективно застосовується в лікуванні розладів шлунково-кишкового тракту (надмірне газоутворення, гастроентерити, порушення травлення).

Наявність вітамінів Р і РР в екстракті шавлії робить епітеліальні тканини щільніше, знижуює проникність клітинних мембран, стінок кровоносних і лімфатичних судин.

САЛЬВІГОЛ

У науковій медицині препарати шавлії лікарської застосовують в основному зовнішньо: у вигляді полоскань горла і порожнини рота (при стоматиті, гінгівіті, виразках у роті, паротиті, ангіні). Пероральне застосування шавлії призначається при гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки зі зниженою секреторною активністю шлунково-кишкового тракту і кислотністю шлункового соку, а також при схильності до спастичних станів шлунка і кишечника, при запаленні сечового міхура, при підвищеній пітливості.

ТМ ФарсіФарм пропонує унікальний натуральний фітозасіб на основі цієї цілющої рослини, якийвипускається у вигляді таблеток №30 – САЛЬВІГОЛ.

Сальвігол має широкий спектр дії, який обумовлений лікарськими властивостями екстракту шавлії.

Рекомендації та спосіб застосування Сальвігола:

  • комплексна терапія та профілактика розладів шлунково-кишкового тракта – дорослим по 1-2 таблетки 3 рази на день, дітям старше 12 років по 1 таблетці 2 рази на день;
  • для нормалізації потовиділення – по 1-2 таблетки 3 рази на день протягом 4 тижнів.

 

Бібліографія:

  1. By Gayle Engels «HerbalGram» для Журналу Американського ботанічного ради.
  2. European pharmacopoeia. 5th ed. suppl. 5.2. Strasbourg, European Pharmacopoeia Commission, 2005.
  3. Northern Ontario plant database (http://www.northernontarioflora.ca/).
  4. Herb CD4: Herbal remedies. CD-ROM. Stuttgart, Medpharm Scientific Publishers, 2001.
  5. Makaschvili A. Lexicon botanicum. Nomina plantarum. Tbilisi, Metsiniereba, 1991.
  6. Farnsworth NR, ed. NAPRALERT database. Chicago, University of Illinois at Chicago, IL (an online database available directly through the University of Illinois at Chicago or through the Scientific and Technical Network [STN] of Chemical Abstracts Services), 30 June 2005 (http: //www.napralert. org).
  7. Wren RC. Potter’s new Encyclopaedia of botanical drugs and preparations.Essex, CW Daniel, 1975.
  8. WHO Library Cataloguing-in-Publication Data.Монографії ВООЗ про лікарські рослини, широко використовуваних в Нових незалежних державах (ННД). 1.Plants, Medicinal. 2. Medicine, Traditional. 3. Angiosperms. 4. Commonwealth of Independent States. I. World Health Organization. ISBN 978 92 4 459 772 9 (NLM classification: QV 766)
Поділитися
×