Секрети анімалотерапії

Лікування за допомогою тварин, тобто анімалотерапія, швидкими темпами розвивається в усьому світі. У всіх розвинених країнах давно визнали, що спілкування з тваринами дуже важливо для людини і допомагає побороти багато недуг. Створено навіть спеціальні інститути, які займаються дослідженням впливу тварин на людей. У США, Великобританії, Канаді, Франції та інших країнах в програмах анімалотерапії беруть участь медики, соціальні працівники та психологи.

Однак не варто думати, що анімалотерпія – це досягнення сучасності. Насправді ще Гіппократ науково обгрунтував і застосовував в якості реабілітаційного методу лікування поїздки на коні, а в стародавній Греції мудреці прописували хворим проводити час з собаками. Єгиптяни вірили в цілющі здібності кішок, а в Індії та Китаї хворим пропонувалося слухати спів птахів. Майже в кожній лікарні стародавнього сходу тримали павича, так як вважалося, що споглядання його краси принесе одужання.

Кому корисні кінні прогулянки?

Катання на конях, або іпотерапію, рекомендують при захворюваннях опорно-рухового апарату. І цьому є логічне пояснення. Справа в тому, що вершникові від коня, що скаче, передається 100-110 імпульсів за хвилину. Підлаштовуючись під крок коня, людина розгойдується в трьох напрямках: вліво-вправо, вперед-назад, вгору-вниз. При цьому працюють всі групи м’язів, поліпшується координація рухів, розвивається рухливість і відчуття рівноваги, поліпшується кровотік, в тому числі посилюється мозковий кровообіг.

Крім того, катання на конях корисно при атеросклерозі, хворобах шлунково-кишкового тракту і аутизмі. В Англії іпотерапія ефективно застосовується в психіатрії, при лікуванні наркоманії і алкоголізму. Катання на конях допомагає при реабілітації після поліомієліту.

Доведено, що анімалотерапія з використанням регулярного катання на конях протягом декількох місяців призводить до зниження симптоматики аутизму у дітей.

Кому потрібно купити акваріум?

Спостерігати за весело снуючими туди-сюди рибками корисно людині, яка часто потрапляє в стресові ситуації і схильній до постійних депресій. Таким способом рекомендують рятуватися від нервових зривів або важких психологічних потрясінь (переляків, шокових станів). Рибки допомагають відволіктися від повсякденної суєти і турбот, дати емоційну розрядку і заспокоїти розхитані нерви. Експерти стверджують, що акваріум також допомагає при лікуванні гіпертонії, депресій, неврозів і стенокардії.

Акваріум в квартирі – порятунок для тих, хто часто застуджується або страждає астмою: випаровуючись, вода наповнює сухе повітря вологою, і дихати стає легше. Лікарі-дерматологи також радять спостерігати за рибками тим, хто страждає нейродермітами: рибки відволікають від болісного свербежу.

Спостереження показують, що з появою в будинку акваріума господарі більше часу проводять вдома з сім’єю, що дуже важливо в наш час. А люди, в чиїх кімнатах стоять акваріуми, практично не страждають від безсоння.

А кому сходити в тераріум?

За допомогою представників класу плазунів і земноводних найкраще проводити лікування нервових захворювань. Дивитися на них краще в зоопарку, не варто заводити жаб, ящірок і змій у себе в квартирі. Спостереження за цими тваринами зміцнює нервову систему, допомагає при неврастенії, хронічній пневмонії, природженому слабоумстві, епілепсії і нейродерміті. Потрібно стояти біля тераріуму, спостерігаючи за тваринами, щодня по 20-25 хвилин, іноді сеанси доводять і до 2 годин з перервами.

Кому варто відвідати дельфінарій?

Спілкування з дельфінами є найсильнішим стабілізатором психоемоційного стану. Результати, які дає дельфінотерапія в лікуванні важких генетичних захворювань, перевершують навіть іпотерапію. Дельфінотерапія сприяє лікуванню розладів пам’яті, слуху, мови, лікуванню аутизму. Відзначено, що після кількох сеансів повертається ясність мислення, твереза ​​оцінка ситуації, знижується агресія і з’являється прагнення до життя. Також позитивно впливає анімалотерапія за допомогою дельфінів на самопочуття при синдромі Дауна.

Однак до анімалотерапії за допомогою дельфінів є протипоказання – їх ультразвук не рекомендований хворим на епілепсію, гострі інфекційні захворювання і пацієнтам з онкологією.

Спілкування з дельфінами дозволяє людині розвинути свої творчі здібності, відкрити нові можливості для вирішення різних життєвих ситуацій за допомогою нестандартного мислення.

Бьордвотчінг – теж корисно!

Бьордвотчінг – спостереження за птахами, а якщо птахи використовуються в лікувальних цілях, є й інша назва – орнітотерапія. Спілкування з папугами і співочими птахами типу канарок, щигликів і корольків особливо корисно сердечникам, людям з підвищеним кров’яним тиском, а також тим, хто страждає від наслідків важких травм і захворювань. Заводити вдома співаючих або воркуючих пташок також рекомендується при виразках і гастритах, інфаркті міокарда, неврастенії, нейродерміті і пороках серця.

Легка енергія кумедних пташок піднімає настрій, відволікає від хворобливих відчуттів і дає сили опиратися недугам. Птахи дарують енергію, заражають оптимізмом і тонізують, а їх мелодійні голоси благотворно впливають на психіку.

Пташиний спів гармонізує роботу організму і налаштовує вібрації всіх систем на потрібний лад. А ще спів птахів – сигнал радості для нашого мозку, тому що саме такі асоціації у нас закладені генетично.

У вас ще немає собаки?

Каністерапія – вид анімалотерапії з використанням собак. Собака – прекрасні «ліки» проти гіподинамії, викликаної малорухливим способом життя. Прогулянки з собакою знижують вірогідність серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда та інших захворювань серця і судин. Собака задовольняє дефіцит людини в спілкуванні, підвищує самооцінку господаря, покращує його товариськість, вирішує конфлікти в родині. А слина собаки містить лізоцим – фермент, що володіє антибактеріальною властивістю.

Каністерапія рекомендується при неврастенії, істерії, психастенії і неврозах. Частими гостями собаки є в хоспісах та психіатричних клініках. «Хвостаті доктор» може бути будь-якої породи – ротвейлером, коллі, бульдогом, карликовим пінчером і звичайною дворнягою. До роботи з пацієнтами допускаються не всі собаки, а лише спокійні, неагресивні, зі стабільною психікою.

Власники собак і кішок живуть на 4 – 5 років довше, ніж їх однолітки, і рідше звертаються до лікаря в середньому на 16%!

Куди ж без кішок!

Фелінотерапія, або лікування за допомогою кішок, займає особливе місце в анімалотерапії. Справа в тому, що кішки володіють чудовою енергочутливістю і найсильнішим біополем. Доктора, які працювали в спеціалізованих клініках Англії і США, з’ясували, що кішки надають допомогу людям, які мають проблеми з серцево-судинною системою, психічними захворюваннями та ушкодженнями мозку. Спілкування з кішками здатне допомогти лікуванню від алкоголізму і наркоманії.

За словами фелінологів, анімалотерапія за допомогою кішок здатна стабілізувати артеріальний тиск, лікувати атеросклероз, аритмію, остеохондроз і хронічний бронхіт. Постійна присутність кішки зміцнює імунну систему, позбавляє від суглобових і головних болів. При цьому до кішки ніяких вимог не висувають – вона просто повинна бути товариською і лагідною.

Це дивно, але в англійських аптеках навіть продаються спеціальні білі “лікувальні” кішки!

Поділитися
×