Щорічна весняна конференція лікарів-оториноларингологів в Одесі 16-17 травня 2016 року

16-17 травня в Одесі проходила Щорічна традиційна весняна конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Новітні технології в діагностиці та лікуванні запальних і алергічних захворювань ЛОР-органів». Організаторами заходу традиційно виступили Міністерство охорони здоров’я України, Національна Академія медичних наук України, ДУ «Інститут отоларингології імені професора О. С. Коломійченка НАМН України», Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, Одеський національний медичний університет і Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів.

У конференції брали участь провідні фахівці в області оториноларингології, практикуючі лікарі з усіх куточків країни та зарубіжжя. Наукова програма конференції була дуже насиченою. Протягом двох днів були розглянуті практично всі актуальні на сьогодні питання отоларингології. Велика кількість доповідей, заявлених на конференцію, змусила організаторів жорстко контролювати регламент. З одного боку, сім хвилин, відведені для виступу, не завжди давали можливість повністю висвітлити тему, але з іншого – доповідачі представляли тільки найбільш важливу і цікаву інформацію. В результаті – безліч питань у слухачів після виступу і захоплюючі дискусії в перервах між засіданнями.

В рамках конференції прозвучали доповіді, присвячені вітчизняним і міжнародним рекомендаціям з лікування захворювань ЛОР-органів. Голова правління Українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, член Президії НАМН України, директор ЛОР інституту Заболотний Дмитро Ілліч, кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург вищої категорії Паламар Орест Ігорович (м. Київ) та інші співавтори представили гостям заходу доповідь на тему «Назальна лікворея: сучасні методи лікування». Доцент, доктор Діля Вічева (м. Софія, Болгарія) виступила з доповіддю під назвою «Інтегративна медицина». Доктор медичних наук, заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології ім. професораО. С. Коломійченка НАМН України» Гогунська Інна Володимирівна (м. Київ) виступила з доповіддю на тему«Нові напрямки в діагностиці та лікуванні алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів».

Безліч доповідей було присвячено медикаментозній терапії в отоларингології. Увага слухачів акцентувалася на таких моментах, як методологія вибору препаратів, критерії ефективності терапії і профіль безпеки лікарських засобів, найбільш часто вживаних в отоларингології, – антибактеріальних, протизапальних, антигістамінних, імуномодулюючих. Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри оториноларингології Одеського державного медичного університету Пухлик Сергій Михайлович (м. Одеса) представив виступ на тему «Стратегічний вибір ендоназального кортикостероїду в лікуванні пацієнтів з алергічним ринітом». Доповідь на тему «Антибіотикорезистентність як причина невдач в лікуванні пацієнтів з ОБСР» представив академік НАМН України, головний ринолог України, завідувач кафедри оториноларингології з пропедевтики хірургічної стоматології Української медичної стоматологічної академії, доктор медичних наук, професор Безшапочний Сергій Борисович (м. Полтава).

Широко була представлена ​​хірургічна тематика. Висвітлювалися інноваційні методики, представлялися результати власних досліджень. Доповіді ілюструвалися численними відео- та фотоматеріалами.

В рамках конференції також проходила виставка лікарських препаратів, медичної техніки та виробів медичного обладнання. ТМ ФарсіФарм на виставці представляли керівник Служби просування Хохлова Олена, регіональний менеджер Пігарьов Антон і медичний представник ТМ ФарсіФарм по місту Одеса та Одеськійобласті Стародуб Ольга. Вони демонстрували фахівцям стенди препаратів Ексипім, Лораксим, Лораксон і Лопракс, а також надавали інформацію про інші препарати ТМ ФарсіФарм.

На фотографії справа – академік НАМН України, головний ринолог України, завідувач кафедри оториноларингології з пропедевтики хірургічної стоматології Української медичної стоматологічної академії, доктор медичних наук, професор Безшапочний Сергій Борисович, зліва – керівник Служби просування ТМ ФарсіФарм Хохлова Олена.

Ця конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів, як і завжди, послужила хорошим плацдармом для розширення професійних знань фахівців, удосконалення методів лікування захворювань вуха, горла і носа, обміну досягненнями та досвідом.

Поділитися
×