Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти!

Кожен з нас має свої смакові уподобання, не сильно замислюючись про те, яким чином вони сформувалися. Комусь просто подобається смак яловичини, а хтось не уявляє свого дня без склянки яблучного соку, а ще хтось вважає день прожитий дарма, якщо в ньому не було плиточки шоколаду. А між іншим, вчені вже давно відкрили взаємозв’язок між нашими смаковими перевагами і особливостями характеру.

Наприклад, експерт японської Асоціації природного харчування Норіко Куріяма вивів формулу, яка може розповісти про людину практично все, судячи з її смакових уподобань. Так що якщо Вам це цікаво, давайте спробуємо розібратися, за яким принципом люди вибирають продукти і страви, і як цей вибір залежить від особливостей характеру людини.

«М’ясний» тип

Ті, хто не уявляє свого життя без соковитих стейків і шашликів, часто виявляються імпульсивними людьми, схильними до необдуманих вчинків. Тим не менш, любителі м’яса займають лідируючі позиції в роботі і особистому житті, мають веселий характер. Нетерпимість таких людей до критики часом комічна, вони швидко спалахують в сварках і конфліктах, але також швидко остигають. Хоча рідко коли відкрито і прямо визнають свої помилки і просять прощення.

Для цього харчового психотипу характерне уміння домагатися поставлених цілей. Різкість, правдивість, почуття справедливості — все це властиво м’ясоїдам. Вони люблять перебувати в колі родини, їх шлюб зазвичай міцний і стабільний, незважаючи на зайві прояви емоцій. При додаванні в раціон такої людини великої кількості клітковини і молочних продуктів можна згладити деякі негативні прояви особливостей характеру.

«М’ясний» тип (Любителі птиці)

Про того, хто любить курку і індичку, часто говорять як про доброго сім’янина. Ці люди дійсно дорожать своїм будинком, сімейними правилами і традиціями. Вони трепетно ставляться до всіх своїх близьких, як до своїх батьків, так і до своїх дітей. Вони люблять і цінують затишок і комфорт, серед них багато людей ведуть здоровий спосіб життя. В більшості своїй це добрі, м’які, сердечні люди.

«Рибна душа»

Ті, що люблять рибу і морепродукти, характеризуються спокоєм. На відміну від м’ясоїдів, це досить меланхолічні люди. Вони люблять компроміси у всьому, справедливо вважаючи, що поганий мир краще доброї сварки. Вправні дипломати, які можуть сказати «так» і «ні» мільйонами завуальованих способів, при цьому їх слова кожен зрозуміє по-своєму. Любителі морепродуктів часто є хорошими аналітиками, чітко простежуючи взаємозв’язок речей і подій.

Серед «рибоїдів» більшість тонко відчуваючих, уважних, тактовних людей, які не хочуть заподіювати занепокоєння та незручність оточуючим. Однак саме цими якостями такі люди доставляють незручність собі, так як щоб нікого не образити і не зачепити, будуть терпіти багато. Вони вміють жити не поспішаючи, люблять порядок і вишуканість.

Фанати молочних продуктів

Любителі молочних продуктів – досить різношерста публіка, тому що молочні продукти включають в себе як звичайне молоко, так і сири та інше. Відомо, що любителі звичайного молока чуттєві і вразливі, високо цінують комфорт, безпеку, увагу, ніжність і потребують їх. Кефір, начебто, теж молочний продукт, проте спостереження свідчать про те, що любителі кисломолочних продуктів люди дуже самостійні, активні, люблять багато тримати під контролем, здатні на жорстке лідерство.

Взагалі ж «молочний» тип людей характеризується відкритістю характеру, вони дуже гостинні господарі, порядні, м’які і податливі, легко сходяться з іншими людьми, позитивні і повні енергії. Такі люди люблять подорожі, нові місця і знайомства. З віком вони стають максималістами.

Овочеїди

Любителі овочів володіють хорошими лідерськими якостями і цілеспрямованістю в досягненні поставлених цілей. Вони обожнюють вчитися, при цьому у них високий рівень честолюбства. Це сильні люди, вони рідко коли показують свою агресію, так як люблять добиватися своєї мети мирним шляхом, шляхом переговорів та пошуку компромісу. Вони практичні, в усьому шукають раціональне зерно і — що важливо — знаходять його! Навколишні можуть вважати любителів овочів егоїстами, хоча насправді це не так. Вони допитливі, піклуються про своє здоров’я, цінують і люблять життя.

У побуті це дуже мирна і спокійна людина, яка прагне до гармонійного партнерства. Експерти попереджають, що цьому типу необхідно побоюватися надмірного споживання солі – це призведе до мігреней і проблем зі шлунком.

Цінителі фруктів

Любителі фруктів – творчі особистості. Необов’язково вони зроблять запаморочливу кар’єру, однак їх креативні здібності не залишаться непоміченими. Зазвичай це чуйні, турботливі й уважні до чужих проблем люди. Любителі фруктів часто можуть обмежувати себе в приємних надмірностях, не знаходячи в цьому нічого поганого. Вони легко заводять друзів, цінують життя, можуть і знають, як отримувати від нього задоволення.

Не дивлячись на те, що ці люди володіють почуттям такту, тонко сприймають і відчувають навколишній світ, це любителі посперечатися. Їм важливо дійти до самої суті питання, зрозуміти, буквально «вгризтися в питання» і також важливо бути зрозумілим. Однак у деяких життєвих ситуаціях у них може виявлятися певна безтурботність.

Шанувальники гостренького

Спеції, соуси, маринади, кетчупи, соління – гастрономічне задоволення для таких людей. Про них є дві діаметрально протилежні точки зору. І обидві обґрунтовуються різними науковими дослідженнями.

Варіант 1. Це темпераментні люди, схильні до пригод і авантюр, пристрасні як у справах, так і в особистому житті. Для них характерна легкість у спілкуванні і відсутність будь-яких комплексів. Вони часто страждають від різних видів залежності, особливо пов’язаних з екстримом і азартом.

Варіант 2. Любителі гостренького найчастіше пересічні обивателі світу цього. У них є чіткий алгоритм – дім, робота, дім якого вони дотримуються повсякденно. А от як раз всі ці гостренькі продукти харчування і є їх єдиною втіхою, таким собі перчиком в нудному житті. Їм потрібні вольові другі половинки, які можуть гарненько струснути, показати всі солодощі життя.

Прихильники фастфуду

Різним гамбургерам, чізбургерам, хот-догам, піці, картоплі фрі і чіпсам з сухариками віддають перевагу люди, які поки ще «не вийшли» з дитинства. Прагнення з’їсти щось некорисне і тому заборонене йде від бунтарства, коли хочеться все робити наперекір традиційним засадам суспільства. В принципі, нічого страшного в цьому немає, якби не одне «але»: харчуючись фастфудом, вони завдають шкоди своєму організму.

Ласуни

На десерт залишилася категорія людей, що обожнюють все солоденьке. Ці люди зазвичай у спілкуванні веселі, приємні та відкриті. Як правило, вони дуже вразливі та сентиментальні. Часто хочуть всім сподобатися, а тому вони часто розчаровуються і в людях, і в житті.

Ласуни добре вчаться і вміють працювати. Але часто перебуваючи в колективі або сім’ї, можуть вважати себе дуже самотніми, незрозумілими, не оціненими людьми. Їх емоційний голод, який вони безуспішно намагаються погасити шоколадом, шматочком торта, морозивом, формується ще в дитинстві. А між тим, ласуни ніжні, м’якосерді і альтруїстичні, просто у них підвищена вразливість і, якщо так можна висловитися, погана переносимість реальностей життя.

Поділитися
×