Слово – не горобець… Хочеш бути здоровим – стеж за своєю мовою!

«Будь-яка думка, виражена словами,

є сила, дія якої безмежна»

(Л. М. Толстой)

У нашому житті розум тісно пов’язаний з тілом: будь-які процеси в тілі знаходять відгук в розумі і навпаки. Відповідно, емоційний стан безпосередньо впливає на фізичне здоров’я. Самі того не підозрюючи, ми можемо сильно шкодити своєму організму і провокувати хвороби. Згадайте, як часто ви гніваєтесь, думаєте про нехороші речі, говорите негарні слова. Але ж навіть скептики-вчені давно визнали, що клітини і тканини людини вбирають усі думки і слова, а тіло чує абсолютно все, про що ми думаємо і що говоримо.

Дуже грамотно чинять буддисти: вони надають великого значення контролю над своїм тілом, мовою і думками. Для них існує незаперечний постулат здоров’я: правильні, добрі слова здатні вилікувати тіло і душу, а небезпечні – руйнують, непомітно приводячи до хвороби. Сьогодні вчені називають це механізмом самопрограмування.

Найпотужніший інструмент самопрограмування – вербалізація. У кожного з нас, окрім мови, носієм якої ми є, є свій індивідуальний і унікальний запас слів, який ми використовуємо для спілкування і для вираження власних думок. Промовляючи їх як жарти, примовки, улюблені словосполучення, людина, не знаючи цього, самопрограмується.

Давно доведено, що думка – це повноцінна енергія, і ця енергія тільки для того і виникає, щоб перетворитися на матерію. Що вже говорити про слова! Висловлена ​​енергія слів володіє більш потужною структурою, в порівнянні з енергією думки, тому вона в рази швидше формує матерію.

Дуже важливу роботу в цьому напрямку провели німецькі науковці. Вони поставили за мету довести можливість уникати багатьох хвороб, контролюючи свою мову. У ході цих досліджень один психотерапевт на ім’я Носсрат Пезешкіан виявив, що деякі слова і вирази, які ми часто вживаємо в повсякденному житті, здатні “програмувати” хвороби тіла. Він підкріпив свою теорію безліччю експериментів, в ході яких було доведено, що люди, які використовують у своїй мові “руйнівні” слова, самі програмують свої хвороби.

Весь запас “руйнівних” слів вчені об’єднали в одне поняття і назвали їх органічноюмовою. Доктор Носсрат Пезешкіан дав її визначення: органічна мова – це слова і фрази, які безпосередньо впливають на наші органи і здоров’я в цілому. Вам добре відомі ці слова і вирази. Тим не менш, це по-справжньому небезпечна і руйнівна енергія, яка здатна підірвати навіть найміцніше здоров’я, будь воно хоч тричі богатирським.

Отже, давайте перевіримо себе і чесно зізнаємося! Правда ж, частенько грішимо вживанням цих виразів: луснуло моє терпіння; я вже голову зламав; щось мене гризе; всю лисину мені проїли; сидить у мене в нирках/печінках (щось, хтось); мені перекрили кисень; не переварюю (щось або когось); всі соки з мене вичавили; багато крові мені попсували; чхати я хотів; набридло до нудоти; просто ножем по серцю; мене вже колотить (трясе); всю шию відсиділи; ситий по горло; заганяли мене до смерті; побувай в моїй шкурі; тиснуть на мене; знайти б віддушину…

Ну і так далі. Список можна продовжувати нескінченно. Правда ж, ніколи б не подумали про ці слова нічого поганого? Ну подумаєш, всього лише ефектні метафори, що допомагають нам більш ємко і красномовно висловити свою думку! Ан ні, не тут-то було! Це не просто вираження, це – команди нашому організму. Причому, як правило, вимовлені в серцях і таким тоном, що організм просто не в силах нам відмовити. Ці слова-шкідники програмують хвороби, матеріалізують їх у тілі і не дозволяють їх зцілити.

Звичайно, у даної теорії відразу з’явилися супротивники, які стали стверджувати, що ці вирази підказує підсвідомість людини, що вже має хворобу. Але доктор Пезешкіан, провівши ряд експериментів, довів, що саме органічна мова тут є першопричиною. Тобто механізм виникнення хвороби такий: спочатку людина включає слова-руйнівники в свою активну мову, це закладає програму певної хвороби, а потім виникає і сама хвороба. Однак на цьому руйнівна дія органічної мови не закінчується. Створивши хворобу, слова-руйнівники ще сильніше вкорінюються в активній мові, підтримуючи і розвиваючи цим захворювання. Німецькі вчені порівнюють органічну мову з самостійною психічною програмою, основна мета якої – підтримувати те, що створено.

Після детальних досліджень мови багатьох тисяч пацієнтів учені змогли співвіднести вираження-шкідники та хвороби, які вони провокують. Нижче наведемо деякі з них.

Руйнівні” слова та хвороби, які вони провокують:

 • «До нудоти все набридло. По горло вже ситий. З душі верне» – призводить до нервової анорексії.
 • «Звалив вантаж турбот. Несу свій хрест. Ці проблеми вже на шиї сидять» – остеохондроз.
 • «Мене щось гризе. Отруює життя. Собі не належу. Всі до смерті набридло» – призведе до раку.
 • «Я його не переварюю», а також уїдливо до себе ставитися, займатися самоїдством – прямо до виразки.
 • «Вже в нирках сидить. Ти у мене в печінках сидиш. Сеча в голову вдарила» – урологічні хвороби.
 • «Де б віддушину знайти? Кисень перекрили. Чхати я хотів» – астма, хвороби бронхів, легенів.
 • «Всю кров висмоктав. Соки вичавив з мене. Увійшло в плоть і в кров» – хвороби крові.
 • «Прийняв близько до серця. Серце розірвалося (розривається). Ударив в саме серце» – інфаркт.
 • «Він і не чешеться. Не хочу в його шкурі виявитися. Тонкошкірий» – алергія, шкірні захворювання.
 • «Всю голову зламав. Ризикую головою. Головою ще побийся. Суцільний головний біль» – метеозалежність, головні болі, мігрень.
 • «На обидві ноги шкутильгаю» – подагра, судоми ніг.
 • «Випустив пари. Моє терпіння луснуло. Піддав жару» – гіпертонія.
 • «Гірко мені. Життя медом не здасться. Радості ніякої» – ожиріння, хвороби жовчного міхура і печінки.
 • «Очі щоб не бачили. Дивитися страшно. Мені світ не милий. Непроглядний морок» – проблеми з очима.
 • «Чути цього не хочу. І не кажи. Заткнись» – проблеми зі слухом, глухота.
 • «Мене колотить (трясе). Терпець вже увірвався. Не морочте. Бісить» – недалеко до депресії.

Вражає, правда? А це далеко не все, насправді слів-шкідників дуже багато. І зауважте: немає значення, до кого відносяться ці слова або вирази, важливий сам факт їхньої присутності в мові.

Так що якщо хочете бути здоровими – негайно викорінюйте шкідливі слова зі свого лексикону, нічого їм там робити. А ще простежте за рідними і близькими, розкажіть їм про шкоду звичайних, на перший погляд, фраз. Тримайте під контролем свої думки і слова, прислухайтеся до серця і розуму – і тоді у хвороб не буде шансів.

Поділитися
×