Сором’язливість і як з нею боротися. Несподівані властивості пробіотиків

Не турбуйтесь про те, що подумають про вас інші:

вони занадто стурбовані тим, що ви думаєте про них

 

Сором’язливість здається зовсім чарівною рисою характеру. Але так вважають тільки рішучі і впевнені в собі люди, яким вона абсолютно не заважає жити. Адже це природно: нервувати перед важливою співбесідою при вступі на привабливу роботу або відчувати напругу, пропонуючи коханій жінці руку і серце. Але є й такі, хто дійсно страждають від надмірної боязкості і сором’язливості. Необхідність спілкуватися з незнайомцями заводить їх у глухий кут, а думка про те, щоб виступити з промовою перед великою аудиторією, і зовсім жахає.

Якщо звернутися до психології, то сором’язливість – це форма соціальної тривожності, для якої характерні загострена самосвідомість і турбота про те, що подумають оточуючі. Прояви у соціальної тривожності різні: одні починають заїкатися, інші червоніють, у третіх в животі бурчить, а четверті ні з того, ні з сього починають пересувати предмети. Намагаючись уникнути неприємних відчуттів, сором’язливі люди обмежують коло свого спілкування лише дуже близькими людьми і замість веселих посиденьок з друзями віддають перевагу вечорам вдома біля комп’ютера. Боязнь оточуючих позбавляє їх радості спілкування, знижує самооцінку, заважає реалізації здібностей, перешкоджає встановленню близьких відносин, а іноді навіть призводить до самотності і депресії.

Якщо ви страждаєте від зайвої сором’язливості, наступні поради допоможуть вам з нею впоратися і стати більш впевненим у собі.

Відстежуйте негативні думки. Як тільки до вас у голову приходить негативна думка, тут же постарайтеся знайти їй більш позитивну альтернативу. Наприклад, «я буду виглядати нерозумно» або «я жахливо виглядаю» тут же трансформуйте в «я досить багато знаю і виглядаю прекрасно!»

Не йдіть на поводу у інших. Мабуть, один з найважливіших пунктів. Робіть тільки те, що самі вважаєте за потрібне, і намагайтеся жити в своє задоволення. Якщо комусь це не до вподоби – це тільки його проблеми, а справжні друзі завжди підтримають вас.

Більше гумору! Не судіть себе строго. Вносьте в ставлення до самого себе легку відстороненість і м’який гумор. Якщо ви сказали щось не так, не треба себе сварити – посміхніться і дозвольте собі бути собою. Кепкуйте над своєюсором’язливістю і невпевненістю.

Зустрічають по одежі. Одягайтеся красиво і зі смаком. Слідкуйте за тим, щоб одяг був завжди чистим і акуратним, і обов’язково додайте до нього хоча б одну яскраву деталь: краватку, шарф, хустку, квітку або інші аксесуари.

Не зациклюйтеся на невдачах. Згадайте і усвідомте, що не помиляються тільки ті люди, які нічого не роблять – це істина. Запам’ятовуйте не свої помилки і невдачі, а свої перемоги і успіхи, хоча і помилки нам даються для того, щоб витягувати з них позитивний досвід.

Перестаньте себе накручувати і представляти все найжахливіше. Всіляко зменшуючи свої достоїнства, ви самі зрештою повірите в свою неповноцінність і почнете вести себе відповідним чином. Іншим людям буде досить просто подивитися вам в очі, щоб все зрозуміти: перед ними вкрай невпевнена в собі людина.

Клин клином! Беріть участь у громадських заходах так часто, як це можливо. Страх оточує те, чого ми уникаємо, так що свідомо занурюючись в ситуації, в яких ви могли б бентежитися, ви почнете вибивати сором’язливість зі свого життя.

Не бійтеся відмови. Якщо абсолютно незнайома людина або навіть знайома відмовила вам у чомусь, то задумайтеся, невже це дійсно так страшно і ви щось загубили?

Несподівані властивості пробіотиків

Дуже цікаве відкриття нещодавно зробили вчені. Виявляється, існують продукти, вживання яких допомагає позбутися від сором’язливості. Під час дослідження на питання спеціальних анкет відповідали 710 чоловік. Крім психологічних питань, завданням яких було визначити характер і особистісні якості учасників дослідження, анкета включала і питання щодо їх раціону харчування. Зокрема, учасників попросили розповісти про кількість ферментованих продуктів, які вони зазвичай вживають.

Ферментовані продукти – це джерело пробіотиків, тобто корисних бактерій. У список ферментованих продуктів, запропонованих учасникам, входили йогурт, ферментоване соєве молоко, місосуп, квашена капуста, деякі види темного шоколаду і соління. Результати дослідження показали, що учасники, які вживали більше продуктів з пробіотиками, були менш сором’язливими і взагалі мали менше симптомів соціального розладу. Особливо показовим ефект пробіотиків був серед людей з генетичною схильністю до тривожних розладів.

Ще одне прекрасне джерело корисних бактерій – новий препарат від ТМ ФарсіФарм ЛАКТЕН. Він поєднує в собі як пробіотики (корисні бактерії), так і пребіотики – їжу для корисної мікрофлори, тобто речовини, які стимулюють її ріст і життєдіяльність. Завдяки такому дуету корисні бактерії у складі ЛАКТЕНА добре приживаються в шлунково-кишковому тракті, а крім цього, стимулюється його власна корисна мікрофлора.

Поділитися
×