Таємна влада кольорів. Хромотерапія

Видно, Бог художник, інакше навіщо стільки кольорів?
(Цитата з фільму «Ігри розуму»)

Вплив кольорів відіграє чималу роль в нашому житті. У це важко повірити, але колір може вплинути на прийняття рішення, змінити Вашу реакцію або стати її причиною. Під впливом певного кольору може піднятися тиск або пропасти апетит. Зазвичай ми не акцентуємо увагу на кольорі, і всю його важливість розуміємо тільки при відсутності фарб. Наприклад, в похмурий дощовий день ми відчуваємо зниження настрою, втрату енергії, пригніченість, і навколишній світ нам здається непривітним.

Що таке «хромотерапія»?

Хромотерапія (або кольоротерапія) – відносно нова в сучасній медицині методика, яка використовує вплив колірного спектра на психоемоційний та фізичний стан людини. В основі кольоротерапії лежить аксіома, що кожен колір має свою довжину хвилі, яка несе свою енергетику і відчутно впливає на організм.

Вплив кольорів на наш організм

Вченими доведено, що колір викликає певні біохімічні реакції в людських тканинах, стимулює різні залози і деякі відділи головного мозку, в тому числі і гіпофіз. Останній стимулює вироблення цілого ряду гормонів, які відповідають за обмін речовин, сон, апетит, наш емоційний стан, сексуальне збудження та інше. Інакше кажучи, те, як ми себе почуваємо, багато в чому залежить від кольорів, якими ми оточені. Тому медицина навчилася використовувати кольори на благо – для позитивного впливу на наше здоров’я.

Червоний – мобілізація. Енергетика червоного кольору стимулює діяльність серця, м’язів, легенів і робить людину активною, веселою і балакучою. Цей колір хороший для людей млявих, ледачих, які страждають на білокрів’я або подібні хвороби. Для доброго здоров’я і самопочуття їм буде корисно носити одяг з великою кількістю червоного кольору або мати навколо більше яскраво-червоних предметів, а також вживати в їжу більше червоних ягід, овочів і фруктів.

Встановлено, що продуктивність праці при червоному освітленні вже в перші десять хвилин збільшується на 26%. Правда, незабаром настає ефект колірної втоми, що призводить до зниження продуктивності праці на 34%.

Жовтий – інтелект. Цей колір зміцнює нервову систему, покращує травлення, добре допомагає при захворюваннях нирок, сечового міхура і печінки, а також нормалізує діяльність нейроендокринної системи. Жовтий недарма називають інтелектуальним кольором: він стимулює діяльність мозку і пробуджує інтелектуальні здібності, покращує пам’ять, сприяє творчій діяльності. Однак не варто фарбувати кімнати в квартирі в такий колір, він негативно позначається на стриманості людей, вони частіше виходять з себе. Якщо Ви пригнічені, краще поставте у себе в кімнаті букетик жовтих квітів, він налаштує на оптимістичний лад.

Помаранчевий – енергія. В організмі людини позитивний вплив помаранчевого кольору відчуває ендокринна, дихальна і травна системи. Колір позначається на роботі всіх гормонів. Крім того, помаранчевий колір застосовують при атеросклерозі судин мозку, серця та інших внутрішніх органів. Енергетика оранжевого кольору підвищує творчу активність, заряджає позитивом, викликає якийсь запал, проявляє лідерські якості, відвагу. Крім того, помаранчевий сприяє встановленню дружніх відносин з іншими людьми, робить Вас більш відповідальним. Ще один позитивний вплив кольору – підвищення почуття власної гідності.

Виявляється, колір може зігрівати. Дослідження встановили, що при температурі повітря + 15-17º С, перебуваючи в кімнаті з яскравими жовтими або жовтогарячими стінами, здорова людина в сорочці з коротким рукавом не відчуває холоду, але при цій же температурі вона мерзне в приміщенні з сіро-блакитними стінами!

Зелений – життєва сила. Зелений колір має позитивний вплив на здоров’я людини, допомагаючи при бронхітах, очних хворобах, порушеннях обміну речовин, цукровому діабеті, запаленні суглобів і катаральних процесах. Енергетика зеленого кольору знімає напругу, заспокоює психіку, врівноважує і приносить задоволення. Багато зеленого може працювати як снодійне, повністю розслабляючи організм. Однак краще уникати впливу цього кольору зранку, адже вранці потрібна бадьорість, а зелений буде тягнути Вас до релаксації.

Синій – стриманість. Це холодний колір, тому він надає заспокійливий вплив на організм людини, допомагає впоратися з високим тиском або температурою, знижує м’язову напругу, притупляє біль, допомагає зупиняти кровотечі, лікує запальні процеси. Синій колір приносить стриманість і спокій, тому необхідний гіперактивним і надто емоційним людям. Він допоможе керувати емоціями і здобути необхідну незворушність. Варто враховувати, що у великих дозах заспокійлива дія синього кольору переходить в гнітючу.

Блакитний – снодійне. Так як синій колір у великих кількостях негативно позначається на гормональній системі, в кольоротерапії частіше використовується його відтінок – блакитний. Цей колір має позитивний вплив на горло – мигдалини і гланди, щитовидну залозу, допомагає при безсонні, знімає запалення і лихоманку, корисний для дітей, навіть для самих маленьких, коли у тих ріжуться зуби. Блакитний колір заспокоює, знижує м’язову напругу і кров’яний тиск, уповільнює пульс і ритм дихання. Цей колір не має протипоказань, і його можна використовувати практично щодня, перед сном. Блакитний дарує відчуття легкості і сприяє релаксації, причому більш виражено, ніж зелений.

Розташування блакитної чакри – це область шиї. У давнину говорили, що блакитна чакра налаштовує зв’язок тіла і голови. Якщо Ви хочете навчитися контактувати з незнайомими людьми, чітко висловлювати свої думки і емоції, оточіть себе блакитним кольором.

Фіолетовий – інтуїція. Дія цього кольору найбільш суперечлива. В духовних практиках фіолетова чакра розташована не в тілі людини, а над її головою, і символізує зв’язок з космосом. Фіолетовий відповідає за інтуїцію й інші незрозумілі осяяння. Цей колір пригнічує апетит, стимулює циркуляцію лімфи і добре діє на селезінку. Разом з тим він зменшує здатність до раціонального мислення, зате пробуджує прагнення до духовного зростання, через що рекомендується тим, хто захоплюється медитацією. Використовуваний в помірних кількостях, він допоможе прийти в себе після важкого дня, прогнати будь-які страхи, впоратися з меланхолією. А ось його надмірне «вживання» спровокує ще більшу втому і дратівливість.

Природа подбала про те, щоб такого «шокуючого» кольору в навколишньому світі було не надто багато: серед величезної кількості трав і квітів носії фіолетових відтінків – рідкість. Можливо, така винятковість і допомогла створити ілюзію, що фіолетовий – колір обраних. У минулому його носили королі, вище духовенство і люди, що захоплюються чаклунством.

У наступній частині статті ми розповімо про те, що говорить про людину любов чи нелюбов до різних кольорів. Буде цікаво!

Поділитися
×