Таємна влада кольорів. Улюблений колір

Психологи стверджують, що улюблений колір і характер людини тісно взаємопов’язані. Найчастіше люди віддають перевагу якомусь одному кольору, у крайньому випадку — двом-трьом. Поцікавившись у людини, який її улюблений колір, можна не тільки задовольнити просту цікавість, але й розгадати їїхарактер, темперамент, дізнатися, що вона любить і, навпаки, що не сприймає.

Відомий швейцарський психотерапевт М. Люшер став першим, хто заявив, що вибір відтінку може дуже багато розповісти про людину і її емоційний стан. Вважається, що люди, які віддають перевагу холодним кольорам (зелений, синій і їх відтінки), по натурі своїй спокійні, відрізняються ніжністю і деякою апатією. Люди, яким подобаються теплі кольори (червоний, жовтий), зазвичай життєрадісні, дуже активні, а ще вони люблять владу. Звичайно, не можна заперечувати, що з часом у людини може змінюватися смак і пристрасть до кольору, але це якраз і може свідчити про великі зміни в їїсамовідчутті та відношенні до світу.

Скажи мені, який твій улюблений колір, і я скажу, хто ти!

Найвідоміший колірний тест – це, звичайно ж, тест Люшера. Тест досить простий: з низки запропонованих картинок потрібно вибрати 2 кольори: той, який найбільше імпонує, і той, який абсолютно неприйнятний.

Перш ніж продовжити читання, подумайте, який Ваш улюблений колір, а який відсунете на останнє місце: білий, чорний, сірий, червоний, помаранчевий, коричневий, жовтий, зелений, рожевий, фіолетовий, синій або блакитний. Вибираючи колір, потрібно орієнтуватися лише на свої відчуття, а не на модні віяння.

Червоний

Люблю! Червоний – колір сильної внутрішньої енергії і самовпевненості. Вибір цього кольору говорить про прагнення до перемог, де суперництво не зменшує запал, а викликає ще більше прагнення до переваги. «Люди в червоному» зазвичай не страждають від докорів сумління, дуже люблять життя і всіма способами домагаються здійснення своїх бажань і планів. Любителі червоного дуже швидко дратуються, здатні до шаленим вибухів і скандалів, але так само швидко вони відходять, прощають, остигають. Червоний – це колір холериків; люди цього типу завжди знаходяться в русі і мають талант переконувати інших, володіють сильною волею та багатою уявою. Стан спокою для них нестерпний. Ідеальним партнером для сімейного життя може бути тільки «синій» тип, так як він стриманий і легко підкоряється.

Не люблю! Дратує червоний колір зазвичай людей тихих, спокійних, любителів самоти, такі люди прагнуть досягти стабільності у відносинах з близькими, тому не схильні до сварок.

Синій

Люблю! Синьому кольору надає перевагу досить замкнута, об’єктивно думаюча людина, яка завжди тримає своє слово. Велике значення для цього типу мають гармонія і рівновага в житті, тому він намагається уникати ситуацій, які межують з хаосом. Почуття і думки таких людей завжди серйозні і глибокі, їм чужі містика і туманні ідеї. Любителів синього нечасто зустрінеш на вечірках, оточуючі вважають їх нудними. Незважаючи на свою діловитість, вони люблять природу, особливо воду. Відносини з такою людиною дуже гармонійні, вона здатна добре ладити з іншими, а в поводженні з дітьми проявляє надзвичайну терплячість.

Не люблю! У неприйнятті цього кольору розкривається людина, яка хоче справити враження, що може все на світі. Нелюбов до синього означає занепокоєння, невгамовність, потребу вирватися з навколишньої одноманітності.

Чорний

Люблю! Так як чорний колір є по своїй суті запереченням всіх інших кольорів, отже, його обирають в тих випадках, коли хочуть привернути увагу не до кольору, а до форми та змісту. Чорний – улюблений колір впевненої в собі людини, яка прагне до високого соціального статусу, професійного успіху. Людина завжди готова до серйозних дій, але при цьому нерідко не думає про можливі наслідки своїх рішень. Вона відкидає авторитети, керується виключно своєю думкою. Інколи трапляється й навпаки: любителі чорного виявляються не практиками, а теоретиками: люблять мріяти, але не прагнуть до реалізації своїх планів. Чорний колір здатний приховати те, чим володіє, тому ті, хто носить переважно чорний одяг, часто не поспішають розкривати іншим свої таємниці.

Не люблю! Той, для кого чорний колір найменш приємний, відчуває себе незручно в суспільстві людей з витонченими манерами – йому більше подобаються щирі люди, які не обтяжують себе та інших умовностями соціального положення.

Рожевий

Люблю! Люди, які віддають перевагу рожевому кольору, – дуже м’які, ніжні і слабовільні. Вони до самої старості чекають чудес і тішать себе нездійсненними фантазіями. Це їх спосіб відходу від повсякденного життя, і сприйняття навколишнього «через рожеві окуляри» дозволяє їм зберегти спокій і нервову систему. Але через такий свій погляд на світ у випадках тісного зіткнення з реальним життям вони переносять серйозний удар, реальність для них важка, а дійсність – це справжня катастрофа. В силу своїх фантазій, вони частенько оцінюють себе набагато вище, ніж є насправді, через що підводять оточуючих: обіцяють те, що не в змозі виконати, просто в їх фантазії це цілком реально. Любителі рожевого люблять комфорт і абсолютно не схильні до походів, активного спорту.

Не люблю! Рожевий абсолютно не терплять прагматичні люди, які не люблять марно «витати в хмарах». Якщо Вам не подобається рожевий, Ви, можливо, шукаєте яскравих вражень, а цей колір для вас занадто спокійний.

Жовтий

Люблю! Люди, які люблять жовтий колір, товариські, допитливі, сміливі, легко пристосовуються. Вони спокійно ставляться до проблем і щиро не розуміють, чому інші люди так стурбовані. Відмінними рисами любителів жовтого можна назвати яскравий інтелект, почуття гумору і гострий язик. Заняття глибокими філософськими ідеями їм не властиво. Це віддані і надійні друзі. У фінансових справах у них хороша кмітливість, хоча вони і не застраховані від помилок. «Жовті» часто егоїстичні і не люблять бути другими. Особливо грішать вони прагненням жити напоказ, обзаводитися зовнішніми ознаками багатства, бо вони тяжіють до загального визнання їх переваг та соціального самоствердження.

Не люблю! Жовтий неприємний людям, які скептично приймають нові ідеї і швидше сконцентруються на знайомих речах. Для них завжди важливий гарантований результат, оскільки вони воліють надійно захистити себе від розчарувань.

Зелений

Люблю! Люди, що віддають перевагу зеленому, володіють урівноваженим характером. Вони старанні громадяни, турботливі батьки, небайдужі сусіди — розбірливі, добрі і щедрі люди. Велике значення для них мають також фінансова стабільність і матеріальні цінності. Вони володіють твердим характером і завзято домагаються своєї мети. Сильна воля і яскраво виражене честолюбство таких людей часто сприймаються як егоцентризм. «Зелені» люди ніколи не страждають недоліком апетиту, і навіть якщо доводиться сісти на дієту, схуднути вдається рідко. Одна з найгірших рис цих людей — схильність до пліток і заздрості.

Не люблю! Той, хто не любить зелений колір, боїться життєвих проблем і взагалі всіх труднощів. Він часто скаржиться на те, що оточуючі занадто багато від нього вимагають. Таких людей навряд чи можна назвати товариськими або компанійськими.

Помаранчевий

Люблю! Колір доброзичливості, якому віддають перевагу активні імпульсивні люди. Вони володіють неабиякою інтуїцією і схильні до мрійливості. Не будуть хвилюватися через дрібниці і швидко впадати в негативні психологічні стани. «Помаранчеві» шалено люблять блищати в будь-якому суспільстві і перебувати в центрі уваги, а своєю присутністю здатні підняти настрій іншим людям. Володіючи багатьма здібностями, такі люди, швидше за все, оригінальні, але не геніальні. Вони часто бувають непостійними: своїм кращим другом така людина швидше за все назве того, з яким зійшлася недавно. У коханні вони незалежні і завжди готові підкорювати нові вершини!

Не люблю! Якщо Ви поставили помаранчевий колір на останнє місце, мабуть, Вам не подобаються гучні вечірки, невгамовні веселощі, гучний сміх, хвастощі і інтимність напоказ. Тому Ви важко сходитеся з людьми і якщо вже і знаходите одного — цей один на все життя.

Сірий

Люблю! Любителі сірого – це люди з підвищеною логічністю мислення, люблять науку, медицину чи техніку. Вони здатні вирішувати найскладніші і, здавалося б, невирішувальні проблеми. Це надійні люди, які поважають свій особистий простір. Любителі сірого – глибоко інтелігентні люди, вони завжди зберігають почуття міри. Зазвичай це люди з цілим морем цікавих думок та ідей. Незважаючи на розум, любителі сірого дуже розсіяні, тому їм важко сконцентрувати свою увагу на чомусь надовго. Вони дуже вразливі, погано переносять шум і спеку, їх світ – прохолодний і спокійний, розсудливий і розмірено-активний.

Не люблю! Люди, які не переносять сірий колір, зазвичай схильні до імпульсивності та емоційності, легковажності. Вони воліють виявитися правим або неправим, але не утриматися. Буденність дуже нудна для них, вони прагнуть до більш повного, насиченого життя.

Білий

Люблю! Цьому кольору може віддати перевагу людина з будь-яким характером, він рідко кого відштовхує. Найчастіше ті, хто з інших тонів обирає чистий білий, відрізняються акуратністю в усьому, вони обережні і проникливі, критичні і дещо метушливі. В житті віддають перевагу спокою і миру. Це полярні люди – вони то віддаляються, то наближаються, то схильні до співчуття, то абсолютно відчужені і занурені в себе. «Білі» люди дуже мрійливі, через що можуть стати релігійними фанатиками або знайти свій особливий світ у наркотичній залежності. Любителі білого кольору часто можуть мати парапсихологічні та екстрасенсорні здібності.

Не люблю! Нелюбов до білого не означає, що Ви – неорганізована або неохайна людина, але навряд чи Вами цілком володіє пристрасть до порядку. Злегка асиметричні речі для Вас набагато цікавіше ідеальних пропорцій, а кілька порошинок на книжковій полиці не викликають у Вас бажання негайно приступити до великого прибирання.

Коричневий

Люблю! Люди, небайдужі до відтінків коричневого, володіють рівним характером, твердим почуттям боргу та відповідальності, цінують тонкий гумор, простоту, комфорт, якість, гармонію та домашнє вогнище. Для них найголовніше — міцно й твердо стояти на землі. Любителі коричневого рідко створюють блискуче враження на оточуючих, але в скрутну хвилину на них можна покластися. Ставлячи перед собою яку-небудь мету, вони домагаються її реалізації наполегливо і планомірно. Ці люди люблять владу і хочуть все тримати під контролем, тому не схильні до емоційних спалахів і не схвалюють алкоголь.

Не люблю! Якщо Ви не переносите коричневий, Ви дотепна, імпульсивна і щедра людина. Все нове захоплює Вас, а буденні речі здаються неймовірно нудними. Ви любите людей, але вони повинні бути яскравими і видатними. Серйозні відносини з Вами – випробування для Вашого партнера.

Фіолетовий

Люблю! Фіолетовий колір люблять незвичайні, креативні, неординарні люди. Вони прагнуть до свободи, незалежності і простору. Їх життя – це суцільний сюрприз, несподіванка. Їм важлива духовна сфера життя. Любителі фіолетового розумні від природи, причому їх тонкий розум зазвичай викликає дискомфорт у оточуючих людей. Вони часто цікавляться паранормальними явищами, їх тягне до всього таємничого, нез’ясненого. Ці люди абсолютно не бояться небезпек, їх приваблює висока швидкість. Але при всьому цьому вони вкрай слабкі здоров’ям, можна сказати, що вся сила у них пішла в інтелект.

Не люблю! Якщо фіолетовий колір Вам не подобається, то Ви – матеріаліст, звикли обґрунтовувати свої погляди на життя, цінуєте стабільність, зрозумілість, симетрію. У спілкуванні прямолінійні і відкриті і не любите людей, які відрізняються зарозумілістю і неприродною витонченістю.

Блакитний

Люблю! Любителі блакитного кольору відрізняються мрійливістю, романтизмом, дуже люблять подорожі, їх постійно тягне до моря, до води. Вони дуже товариські, доброзичливі, їх люблять і у них зазвичай дуже багато друзів. Їм подобається бути в колективі, в суспільстві. Любителі блакитного не виносять самотності, важко переносять розлуки. Ці люди багато дають, але і натомість розраховують отримати стільки ж. У хвилини невдач легко впадають у смуток. Це типовий інфантильний тон, і якщо ним воліє дорослий, значить він зберіг в собі «дитину» та пов’язані з цим риси характеру.

Не люблю! Якщо Ви рішуче відкидаєте блакитний колір, то це означає внутрішнє занепокоєння і бажання змін, які допоможуть позбутися депресії і пасивності.

 

Поділитися
×