Таємні агенти нашого організму (Частина 1)

Ми наївно вважаємо, що самостійно приймаємо рішення, з власної волі до когось проявляємо інтерес, а комусь відмовляємо, за власним бажанням з’єднуємо з кимось свою долю. Насправді ж дуже багатьма нашими вчинками – особливо коли йдеться про відносини з протилежною статтю – керують дивовижні, повні загадок і таємниць хімічні сполуки – гормони. Гормони – це своєрідні «ключі», які запускають певні процеси в «клітинах-замках». Ці речовини виробляються в залозах внутрішньої секреції і регулюють практично всі процеси в організмі – від спалювання жиру до розмноження.

Головна особливість гормонів – здатність чинити потужний вплив в мізерно малих концентраціях. Загальна вага залоз внутрішньої секреції не перевищує 100 г, а кількість гормонів, що виділяються ними, вимірюється десятитисячними частками міліграма, але ефект вони справляють колосальний!

Першим відкритим гормоном був секретин – речовина, яка виробляється в тонкому кишечнику, коли його досягає їжа з шлунку. Секретин знайшли англійські фізіологи Вільям Бейлісс і Ернест Старлінг в 1905 році. А в 1920 році канадці Фредерік Бантінг і Чарльз Бест виділили з підшлункової залози тварин один з найвідоміших гормонів – інсулін.

Але сьогодні ми хочемо поговорити про найцікавіші, з нашої точки зору, гормони. Про гормони, які контролюють нашу поведінку, впливають на наш настрій і взагалі роблять нас такими, якими ми є.

Сам термін «гормон» походить від грецького слова «збуджувати». Жінки є жінками у всіх сенсах слова і з усіма витікаючими звідси наслідками саме під впливом жіночих гормонів. Чоловіків це теж стосується, тільки керують ними чоловічі гормони. Втім, в кожній жінці є трошки чоловіка, і в кожному чоловікові – трошки жінки. У гормональному значенні цих слів.

Найбільш жіночий гормон – це естроген. Його синтезують яєчники. Цей гормон панує над жінками: під його контролем знаходяться такі процеси, як менструація, вагітність і пологи. Завдяки естрогену доросла жінка зберігає молодість і красу, хороший стан шкіри і позитивне ставлення до життя. А ще естроген несе відповідальність і за жіноче прагнення няньчити і захищати своє гніздо. Естроген також захищає жіночий організм від вірусних хвороб, бо імунна система жінки залежить від зростання рівня естрогену, який змушує жіночий організм справлятися з вірусами

Це цікаво!

Так як естроген має заспокійливу дію, його дають агресивним чоловікам у в’язницях – вважається, що це допомагає впоратися зі спалахами гніву.

Показник високого рівня естрогену в крові і, отже, високої здатності до зачаття дитини – світлий колір волосся. Можливо, чоловіки, інстинктивно відчуваючи плодючість блондинок, мають до них підвищений інтерес.

Естроген змушує жіночий організм накопичувати жир. Жінок це дуже засмучує, але викликає ентузіазм у тваринників: завдяки введеному в корми естрогену сільськогосподарські тварини чудово набирають вагу.

Інший жіночий гормон – прогестерон, який також виробляється в яєчниках. Це той самий лелека, який приносить дітей. Для жінок дуже важливий цей гормон. Він бере участь у формуванні молочних залоз, а також саме прогестерон відповідає за те, щоб бажана вагітність стала реальною і протікала максимально комфортно для майбутньої мами. У чоловіків гормон теж присутній і виробляється сім’яними пухирцями.

Це цікаво!

Те, що жінка при вигляді маленьких дітей відчуває розчулення, або навіть відома любов дівчат до м’яких іграшок також пояснюється жіночим гормоном прогестероном. Так запрограмовано природою, що при вигляді певної «малюкової форми» (маленьке тіло, велика голова, великі очі) рівень прогестерону в крові у жінок підвищується. Більшість же чоловіків залишається абсолютно байдужими до м’яких і товстих іграшкових ведмедів.

Тестостерон – самий чоловічий гормон. Він виробляється наднирковими залозами і яєчками. Тестостерон називають гормоном агресії. Він змушує чоловіка полювати і вбивати здобич. Завдяки тестостерону чоловік налаштований на забезпечення їжею і захист свого житла і сім’ї. Тестостерон в жіночому організмі виробляється в невеликій кількості в яєчниках і в наднирниках. Цей гормон може змусити жінку не тільки скласти руки в очікуванні чоловіка, але й самій йти на полювання за ним.

http://psyxologiya.ru/

Це цікаво!

Нижчим стає рівень тестостерону в чоловіків у віці, і в 50-60 років вони стають менш агресивними і більш охоче няньчаться з дітьми або іншими своїми родичами.

Італійські вчені з’ясували, що у жінок, які закохані, більш високий рівень тестостерону протягом перших кількох місяців після того, як у них починаються стосунки. Найцікавіше, що прямо протилежне трапляється з чоловіком: у закоханого чоловіка рівень тестостерону нижче, ніж у самотніх чоловіків або у чоловіків, які перебували в постійних стосунках.

Дослідники помітили, що існує простий спосіб дізнатися, який був рівень тестостерону у чоловіка в період внутрішньоутробного розвитку. Як правило, у чоловіків і хлопчиків вказівний палець на правій руці коротше їх безіменного пальця. Це було встановлено навіть у інших п’ятипалих істот, таких як щури. Чим вище рівень тестостерону до народження, тим більша різниця між безіменним пальцем і вказівним. Цікаво, що чоловіки з найнижчим співвідношенням частіше більше заробляють і довше залишаються в бізнесі.

Ring finger length can determine how high testosterone level in a man.

Відносини в родині. Вони також підвладні гормонам. Причому важливо, в якій пропорції поєднуються рівні тестостерону у подружжя. Виявляється, чоловіки з рівнем тестостерону в крові нижче середнього відмінно себе почувають у шлюбі з жінками, у яких того ж гормону – вище середнього рівня. Така дружина відмінно підтримує чоловіка, володіє більш гнучкою психікою і краще розуміє його – адже високий рівень тестостерону робить людину більш наполегливою, а це може виражатися як в агресії, так і в бажанні допомогти близьким. Якщо, наприклад, у обох закоханих рівень нижче середнього, то і тут є позитивний момент – вони більш позитивно налаштовані при обговоренні сімейних проблем.

Далі буде…

Поділитися
×