Цариця організму

Текут по телу жизненные соки,
И в печени сокрыты их истоки.
Щади премного печень. От нее
Всех органов зависит бытие.
Запомни, в ней основа всех основ:
Здоров дух печени, и организм здоров.
(Абу́ Алі Хусе́йн ібн Абдалла́х ібн Си́на)

Є в людському тілі орган, значення якого важко переоцінити. Ще древні китайці називали його матір’ю і другом серця. А античні греки вважали, що від нього виходять всі великі та шляхетні думки, і відводили йому центральне місце у фізичному і духовному світі людини. Перша думка, яка приходить після всіх цих дифірамбів загадковому органу, що це або мозок, або, в крайньому випадку, серце.

Але, виявляється, таке високе місце в системі органів древні люди відводили… печінці. У багатьох мовах світу слово «печінка» вимовляється приблизно аналогічно слову «життя». І, загалом-то, не дарма.

Печінка – це дійсно унікальний орган в нашому організмі, про який можна розповісти багато цікавого. Це найбільший непарний орган, вага її становить близько 1,5 кілограмів, вона виконує 500 життєво важливих функцій. Обсяг крові, що проходить через печінку за годину, становить близько 1,5 літрів, а за добу 2000 літрів.

У печінці відбуваються тисячі, а можливо, і мільйони хімічних реакцій. Не випадково її називають фільтром і «хімлабораторією», так як вона і очищає наш організм від шлаків і токсинів, а також виробляє необхідні для нашої життєдіяльності речовини. Найбільш активно печінка виводить шкідливі речовини з 18 до 20 годин. Якби не було печінки, ми б отримували найсильніші отруєння навіть від води і молока. Вона також запасає вітаміни А, D, В12, тому її сміливо можна назвати ще й сховищем вітамінів.

Також цей орган регулює температурний баланс в організмі людини в межах 37° С. При зниженні температури зовнішнього середовища за рахунок окислення поживних речовин в печінці, як і в м’язах, виробляється значна частина тепла. Тобто печінка нарівні з м’язами є своєрідною внутрішньої грубкою, що зігріває організм при великій витраті тепла. Більш того, печінка споживає в 10 разів більше кисню, ніж рівний їй по масі м’яз, і при цьому також більше виділяє тепла. Тобто це – найгарячіший орган нашого тіла. Та й саме слово «печінка» походить від слова «піч».

Печінка здатна до самовідновлення. Якщо від печінки збереглося всього 25% нормальної тканини, то через певний, хоча досить довгий, час вона відновиться до початкового розміру.

Цікавий той факт, що якщо ми відкрито висловлюємо негативні емоції, то печінка страждає. Якщо ж ми їх носимо в собі, то клітини цього органу страждають ще більше. Звідси висновок – потрібно прагнути виробляти в собі самовладання, контролювати свої емоції, не тримати ні на кого зла, вчитися прощати.

Багато хто не замислюється над тим, що проблеми зі шкірою, часті застуди, хворі суглоби, хронічна втома, загострення алергії сигналізують про те, що з нашою печінкою не все гаразд. Необхідно періодично підтримувати, захищати печінку. Групу ліків, які виконують функцію «захисника печінки» називають «гепатопротектори» (гепато-печінка, протектор-захисник, тобто «захисник печінки»).

Серед рослинних гепатопротекторних засобів одним з кращих є ТІШОК від ТМ ФарсіФарм. Механізм його дії обумовлений властивостями комплексу біологічно активних речовин артишоку польового, що входить до складу засобу. Завдяки цим властивостям ТІШОК має жовчогінну, сечогінну, гепатопротекторну та гіполіпідемічну дії; сприяє виділенню з організму азотовмісних речовин (сечовини, креатиніну), токсинів; знижує вміст загального холестерину в крові, а також сприяє нормалізації ліпідного, білкового, азотистого та вуглеводного обмінів.

ТІШОК рекомендований до застосування при таких порушеннях функціонування гепато-біліарної системи, як:

  • дискінезія жовчовивідних шляхівзагіпотонічно-гіпокінетичним типом;
  • хронічний холецистит;
  • хронічний гепатит;
  • хронічні інтоксикації (гепатотоксичними речовинами, нітросполуками, алкалоїдами, солями важких металів);
  • хронічна ниркова недостатність;
  • хронічний нефрит.
Поділитися
×