В організмі людини виявлено новий орган

Бувають випадки, коли раптом відкривається щось нове про всім давно відоме. І це відкриття здатне повністю змінити наше уявлення про звичні речі. Настав той рідкісний випадок, коли подібне трапилося в анатомії.

Безумовно, серце, мозок, печінка, легені та нирки є життєво важливими органами, але є й інші, які грають свою роль в збереженні нашого здоров’я. В організмі людини існує так звана брижа. Вона знаходиться в травній системі. До сьогоднішнього дня вважалося, що вона складається з декількох окремих фрагментів, однак, як показали недавні дослідження професора хірургії Келвіна Коффі з Університету Лімерика, брижа являє собою один безперервний орган. Професор запропонував класифікувати цю частину травної системи як окремий орган та присвятити їй окремий розділ науки.

Брижа — дуплікатура очеревини, за допомогою якої порожнисті органи черевної порожнини прикріплені до задньої стінки живота.

Задній край брижі, що кріпиться до стінки живота, становить корінь брижі. Він порівняно короткий (15-17 см), між тим як протилежний вільний край, який охоплює мезентеріальну частину тонкої кишки, дорівнює довжині цих двох відділів.

Професор Коффі зазначає: “Анатомічний опис брижі, якй був даний понад 100 років тому, був неправильним. Цей орган далекий від роздробленості. Це просто одна суцільна структура. Коли ми підійдемо до брижі як до будь-якого іншого органу, ми зможемо класифікувати черевні захворювання з точки зору цього органу».

Брижа була описана італійським ерудитом Леонардо да Вінчі в 1508 році, але до цих пір, протягом століть, її ігнорували!

За словами вченого, наступним етапом має стати вивчення функцій брижі. Якщо наука буде розуміти, як повинен функціонувати орган, лікарі зможуть ідентифікувати його патології і лікувати їх. За словами вченого, краще розуміння і подальше вивчення цього утворення посприяє мінімально інвазивній хірургії, зниженню кількості ускладнень та швидкому відновленню пацієнтів. Крім того, він вважає, що мезентеріальна наука може стати областю медичного дослідження, такою як гастроентерологія, неврологія колопроктологія.

Повідомляється, що зміни в програму медичних вузів США будуть внесені вже у цьому році. Нова класифікація брижі як протяжного органу вже додана в один з найавторитетніших підручників — “Анатомію Грея”.

Поділитися
×